Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:__________________________
|
Білім беру ұйымының атауы: |
«Үштерек орта мектебі »КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Отаров М.Е |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 «Г » сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.12.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. №633. Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. «Миға шабуыл» cұрақтары: Әдісі: «Көңілді микрафон» 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? |
«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады Еске түсіру Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта!
|
Сабақ мақсатымен танысады. Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Тапсырмалар |
Жеке жұмыс №1. Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2. Есептеңдер:
Жұптық жұмыс №3. «Математикалық дамино»
Оқулықпен жұмыс № 635. Жеке жұмыс. «Сәйкестендіріңіз»
|
№1 Берілген сандардың кері сандарын табады.
№2 Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережесін қолданып есепетейді.
Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі
Оқулықтан берілген есептерді шығарады.
Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі.
|
№1 Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Жалпы ұпай–2 б. №2 Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін қолданып, есептейді. Жалпы ұпай – 3б.
№3. Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережесін сәйкестендіреді. Жалпы ұпай- 2 б.
Дескриптор: Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды аралас сандарға бөлу ережесін, қолданып, жауабын сәйкестендіреді. Жалпы ұпай-3б. |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
|
Топтық жұмыс: Әдісі: «Математикалық блиц кездесу»
|
Әр топ бір-бірімен жарысып, тапсырманы орындайды |
Топтар бір-бірін қошемет көрсету арқылы бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
ЕББҚ тапсырмасы |
Жоғары деңгей:
Төменгі деңгей:
|
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг бойынша бағаланып отырады |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин
|
Соңы |
Бүгінгі сабақта: БББ кестесі арқылы оқушылар өз ойларын жазады
Үйге тапсырма. №637 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ қорғау. Жай бөлшектерге амалдар қолдану
ҚМЖ қорғау. Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді:__________________________
|
Білім беру ұйымының атауы: |
«Үштерек орта мектебі »КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Отаров М.Е |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 «Г » сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.12.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. №633. Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады. «Миға шабуыл» cұрақтары: Әдісі: «Көңілді микрафон» 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? |
«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||
|
8 мин |
Жаңа сабақты бекіту. |
Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады Еске түсіру Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта!
|
Сабақ мақсатымен танысады. Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
Тапсырмалар |
Жеке жұмыс №1. Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2. Есептеңдер:
Жұптық жұмыс №3. «Математикалық дамино»
Оқулықпен жұмыс № 635. Жеке жұмыс. «Сәйкестендіріңіз»
|
№1 Берілген сандардың кері сандарын табады.
№2 Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережесін қолданып есепетейді.
Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі
Оқулықтан берілген есептерді шығарады.
Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі.
|
№1 Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Жалпы ұпай–2 б. №2 Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін қолданып, есептейді. Жалпы ұпай – 3б.
№3. Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережесін сәйкестендіреді. Жалпы ұпай- 2 б.
Дескриптор: Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды аралас сандарға бөлу ережесін, қолданып, жауабын сәйкестендіреді. Жалпы ұпай-3б. |
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
|
Топтық жұмыс: Әдісі: «Математикалық блиц кездесу»
|
Әр топ бір-бірімен жарысып, тапсырманы орындайды |
Топтар бір-бірін қошемет көрсету арқылы бағалайды |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
ЕББҚ тапсырмасы |
Жоғары деңгей:
Төменгі деңгей:
|
Тапсырманы орындайды |
Мониторинг бойынша бағаланып отырады |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин
|
Соңы |
Бүгінгі сабақта: БББ кестесі арқылы оқушылар өз ойларын жазады
Үйге тапсырма. №637 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















