Материалдар / ҚМЖ құрылымдалға тапсырмасы бар
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ құрылымдалға тапсырмасы бар

Материал туралы қысқаша түсінік
Қмж құрылымдалған тапсырмасы бар оқушыларға негізгі мақсатқа жетелейтін тапсырмалар ұсынылады.
Авторы:
12 Желтоқсан 2023
111
5 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

Түркістан облысы, Ордабасы ауданы, Шұбарсу елді мекені, «Ынтымақ» жалпы орта мектебі

Бөлімі

Электромагниттік толқындар

Педогогтың Т.А.Ә

Молданазарова Жансулу Сарсенбековна

Сынып 11

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Серпімді механикалық толқындар. Қума және тұрғын толқындардың теңдеуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

11.5.1.1 ауадағы тұрғын дыбыс толқындарының пайда болуын зерттеу

Сабақтың мақсаты

  • Ауадағы тұрғынды дыбыс толқындарының пайда болу шарттарын анықтау

  • Тұрғынды дыбыс толқындарының ауада пайда болуын зерттеу

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педогогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 5 мин





























Сабақтың ортасы 35 мин

Ұйымдастыру кезеңі

  1. Білім алушылармен амандасу,түгендеу

  2. Білім алушылардың зейінін шоғырландыру

  3. Оқу және сабақ мақсатымен таныстыру


«Миға шолу» әдісі бойынша өткен материалдарды еске түсіру. Сұрақтарға жауап беру:

1.Қазақстанның қай өңірлерінеде электр энергиясын өндіреді?

2. электр энергиясын алу үшін дүние жүзінде қандай энергия түрлерін пайдаланады?

3. Элект энергиясын өндірудег және тасымалдау мәселелерді өз елімізде қалай шешілуде?


«Мозайка» әдісі бойынша үш топқа біріктіремін. Білім алушыларға толқындардың түрлері бейнеленге қима қағас үлестіремін.














«Кинометафора» әдісі бойынша білім алушыларға бүгінгі тақырып туралы түсініктерін кеңейту мақсатында механикалық толқындарға байланысты бейнематериал ұсынылады.





«РАФТ» әдісі бойынша топтарға бейнематериал мен оқулықта берілген толқындар туралы сипатта беруге сұрақтар беріледі.

































«Кім жылдам?» әдісі білім алушыларға жеке жұмыс есептер шығару

Тапсырма №2 file:///C:/Users/%D0%9А%D0%BE%D0%BC%D0%BF




«Ойлар ағыны» әдісі бойынша білім алушыларға өмірмен байланысты құрылымдалған тапсырма үлестіріледі.

Тапсырма №3


httрs://24.hu/tudomаny/2019/03/31/ferihegy-reрuloter-zаj-zаjterheles-egeszseg/






Білім алушылар бүгінгі оқу және сабақ мақсатымен танысады.





Білім алушылардың өткен тараудан алған білімдерін жаңғыртып жылдамдықпен берілген сұрақтарға жауап береді.










Білім алушылар берілген қими қағазды құрастырып, суреттегі толқындардың түрлері арқылы

1-топ «Бойлық»

2-топ «Көлденең»

3-топ «Құма» толқындар болып топтасады.








Білім алушылар бейнематериалмен танысады, бүгінгі тақырып туралы ой қалыптасады.






Білім алушылар бейнематериалдан және оқулықтан алған білімдерін ұштастырып толқындар туралы постер дайындайды, әр топ өз жұмысын таныстырады.




























Білім алушылар есептің шешімінен толқынның түрін анықтайды.




















Білім алушыларға құрылымдалған тапсырма мәтін беріледі. Тапсырма қадамдарына өз ойларын жазады.























Қалыптастырушы бағалау

Білім алушылар өз жауаптарына қошеметтеу, жылы шырай таныту,ынталандыру арқылы өзін-өзі бағалайды.





































Дескриптор

1-топ.Тұрғын толқын туралы айтады.

Тұрғын толқынның пайда болу процесін түсіндіреді.

2-топ. Тұрғын толқынның түйіндері мен шоғырларына анықтама береді.

Ауадағы тұрғынды толқындарының негізгі ерекшеліктерін түсіндіреді.

3-топ. Тұрғын толқынның ұзындығы мен жиілігін анықтайды.

Тұрғын толқындардың энергия тасымалдамайтындығын дәлелдейді, ауадығы дыбыс толқындарына мысалдар келтіреді.

Қалыптастырушы бағалау

Топтар өзара бағалау жүргізеді, бір-бірінің жұмысына кері байланыс береді.







Дескриптор

1 Табиғаттағы кездесетін толқындарды атайды.

2.Дыбыс толқындарының әр түрлі ортада таралу жылдамдығын салыстырады.

3. ХБЖ келтіреді және есептейді.

4.Дыбыс жиілігінің ауа қабатының биіктігіне байланысты өзгерісін зерттейді.

Қалыптастырушы бағалау

Білім алушылар өздерін дескриптор бойынша бағалайды.





Дескриптор

1.Шуға анықтама беріп , оның түрлерін айтады.

2.Қалалық шу деңгейін төмендету үшін қандай шаралар қолданануға болатынын айтады.

3. Шудың адам денсаулығына тигізер пайдасы мен зиянын ажыратады.

4. Әуедегі шудың жиілігін анықтайды, жермен салыстырады.

5.Ұшақтан шыққан дыбыс деңгейлерін түсіндіреді

Қалыптастырушы бағалау

Білім алушылар өз жұмыстарын дескриптор бойынша өзін-өзі балдық жүйемен бағалайды



11 сынып оқулығы
















































Бейнематериал

httрs://youtu.be/рqVHr7q5Xqw




Ресурс №1

Флипчарт








































Ресурс №2

А4 парағы

Домбыра






















Ресурс №3

Материалды жүктеу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!