ҚМЖ: Құстар әні

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ: Құстар әні

Материал туралы қысқаша түсінік
3 сынып бойынша кмж сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Жидебаева Майра Койшыбаевна Пән:Әдебиеттік оқу

Тараз қаласы №33М.Әезов атындағы Тренер:Нуралина Гулжан Хайроллаевна орта мектеп


«Бастауыш сыныптарда тиімді оқыту және бағалау»

«Күй құдреті» сабақ жоспары


Бөлім:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:

Жидебаева Майра Койшыбаевна

Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Күй құдіреті

Оқу мақсаты:

3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжап,өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып жетікізу

Сабақтың мақсаты:

Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне,ондағы оқиғаларға сүйеніп,сюжеттің дамуын болжайды және мәтінге сүйеніп өз ойы мен сезімін бейнелі сөздермен жеткізеді.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы


Психологиялық ахуалды қалыптастыру.

Күлімдеп күн бүгін,

Қарады маған да.

Күлімдеп күн бүгін,

Қарайды саған да.

Сәлем деймін достарға.

Топқа бөлу:

1топ күйшілер

2топ бишілер

3топ әншілер

Топ басшыларын сайлап алу.Бағалау парақтарын таратып беру.

2.Үй тапсырмасын пысықтау:

Өлеңді мәнерлетіп оқыту.

Wordwall «Кездейсоқ дөңгелек» арқылы тексереді

Өткен сабақты қорыту. «Educaplay» сайты арқылы «Бақаны құтқар» ойыны ойнатылады. Міне,балалар,біз сендермен атаның айтқан ақыл сөздерін тауып,атап шықтық.Атаның ақылы бізді жақсылыққа жетелейді екен.



Психологиялық тренингкке қатысады.





Топқа бөлінеді













Оқушылар беленділік танытады



Бағалау «Домбыра»

Жарайсыңдар!





















Тамаша!






Ұпайлар

Үлестірмелі парақтар











Wordwall арқылы





«Educaplay»

арқылы

Ортасы











































Жаңа сабақ

1-тапсырма

Жұмбақ шешу

Екі ішектен ән төгер,

Қазақ үшін мін бөлек.

Қоңыр үні тербеткен,

Бұл қай аспап білсеңдер?

Жауабы: (домбыра)


Сұрақтарға жауап бер

-Домбыра туралы не білесіңдер?

-Не үшін қажет?

(Домбыра туралы көрсетілім)

Күйші дегеніміз кім?

-Қандай күйлердің атын білесіңдер?

-Олай болса, бүгінгі сабақта «Күй құдыреті»

тақырыбындағы мәтінді оқып танысатын боламыз.

Тақтаға назар аударамыз. «Күй құдыреті» (аңыз әңгіме) көрсетілім.

Мәтінмен жұмыс. «Күй құдыреті» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.

Сөздік жұмысы:

Оқушыларды жаңа сөздермен таныстыру.

Қыпшақ – рудың аты.

Құдiретi – күшi, қасиет

ФС тапсырмасы

2-тапсырма Топтық тапсырма «Мәтін талдау» әдісі арқылы жүргізіледі.

1-топ Мінезін сипаттап айтады

2-топ Кейіпкер портретін сипаттайды

3-топ Құндылығын тауып айтады


Сергіту сәті «Қаражорға»

әуеніне билейді


3-тапсырма жеке тапсырма

«Егер домбыра сөйлесе..»тақырыбында шағын әңгіме жазу

4-тапсырма

«Сиқырлы қоржын» әдісі

Қоржыннан тапсырма алып жауап беру

- Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсың? Мәтінге сүйеніп, жауап бер.

-Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың? Болжа.

- Әңгімені өз қиялыңмен аяқта



Дескриптор:

Жұмбақты шешеді

Сұрақтарға жауап береді











«Күй құдыреті» (аңыз әңгіме) көрсетілімді көреді

Дескриптор: Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды 1балл.

Сөздікті жазып, жаттайды 1балл











Дескриптор:

1. Сурет бойынша кейіпкердің мінезін сипаттайды

1балл.

2. Кейіпкердің портретін сипат-

тап көрсетеді1балл

3. Құндылыққа

негізделген тұсты айтады.1 балл

Билеп сергиді

Өз ойын еркін жеткізеді




Дескриптор:

Фараби тартқан күйдің құдіретін әңгімелейді 1балл Әміршінің Фарабиді іздеу себебін болжайды 1балл.

Мазмұнын өз қиялымен аяқтайды 1балл.










«От шашу» әдісімен бағалау


















«От шашу»

әдісімен бағалау









Бағалау критерийі Сурет бойынша кейіпкердің мінезін, портретін сипаттап, құндылық негізделген тұсты тауып айтады




«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау





«Басбармақ»

әдісімен бағалау













(Домбыра туралы көрсетілім)

https://youtube.com/watch?v=Bto1ge_bESw&feat
















































10 мин

5.Жаңа сабақты қорытындылау.

Wordwall сайты арқылы жасалған «Кім тапқыр?» ойыны. Суреттегі домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді тап. .


Дескриптор:

Домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді тауып, ұнататын күйлері мен күйшілерді атайды 2 балл

«Үш шапалақ»

әдісімен бағалау



Wordwall сайты арқылы


Сабақтың соңы

5 мин

Рефлексия

«Менің көңіл күйім» Классрум скрин тақтасы арқылы көрсетеді.

Оқу тапсырмасы Мәтінді мазмұндау,

«Пирамида» әдісі

арқылы қорытады

Білгің келетін

2 нәрсе

Сіз бұрыннан білетін 3нәрсе

Сіз жаңадан үйренген 3 нәрсе

«Бағдаршам» арқылы




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.06.2025
188
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі