|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: Тарас НОМ |
||||||
|
КҮНІ: 13.11.2024ж |
Мұғалім: Ереншинова Ж.Н. |
||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құстардың түрлері. Көп мағыналы сөздердің жасалу жолдары. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды. тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Зейіндерін шоғырландыру. «Ыстық алақан»
«Миға шабуыл». (жұмбақтарды шешу) Өзі сақ, өзі ұсақ, Шықылықтап тұрмайды Құйрығы ұзын, өзі ала Бұл қандай құс? (Сауысқан) Көлдің көркі, сәні екен Ұшқанда сазды ән екен. Ақындар оны мақтаған Адамдар қорғап сақтаған Бұл қандай құс? (Аққу) Тоқ — тоқ етіп Ағашты ояды. Ондағы құрттарды Тауысып қояды. (Тоқылдақ) Жер көкті кезіп Тамағын табады. Үйіме үйін Балшықтан салады. (Қарлығаш) Адам қай құсты аң аулауға пайдаланады? (Бүркіт)
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. 5-тапсырма. 19-аудионы тыңдаңдар. А. Мәтін мазмұнына сәйкес келетін жауапты көрсетіңдер.
Ә. Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің мағынасын анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМ КЕЙІН. 6-тапсырма. Оқиық, қызық!
А. Мәтіндегі қате жазылған сөздерді тауып, орфографиялық нормаға сай түзетіңдер. Ә. Мағынасына қарай сәйкестендіріңдер.
5-тапсырма. Құстарға байланысты мақал-мәтелдер жинақтаңдар. Түсіндірме беріңдер.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында жұмбақтар шешеді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұнына сәйкес келетін жауапты көрсетіңдер; Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің мағынасын анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Мәтіндегі қате жазылған сөздерді анықтайды; орфографиялық нормаға сай түзетеді; Құстарға байланысты мақал-мәтелдер жинақтайды; Түсіндірме береді; Тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы «Жануарлар, құстар, жәндіктер» кітабынан |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: 3Қ әдісі Қиын Қызық Құнды |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Құстардың түрлері. Көп мағыналы сөздердің жасалу жолдары
ҚМЖ Құстардың түрлері. Көп мағыналы сөздердің жасалу жолдары
|
Бөлім: Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
МЕКТЕП: Тарас НОМ |
||||||
|
КҮНІ: 13.11.2024ж |
Мұғалім: Ереншинова Ж.Н. |
||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар : Қатыспағандар: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құстардың түрлері. Көп мағыналы сөздердің жасалу жолдары. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсінеді, анықтайды. тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Зейіндерін шоғырландыру. «Ыстық алақан»
«Миға шабуыл». (жұмбақтарды шешу) Өзі сақ, өзі ұсақ, Шықылықтап тұрмайды Құйрығы ұзын, өзі ала Бұл қандай құс? (Сауысқан) Көлдің көркі, сәні екен Ұшқанда сазды ән екен. Ақындар оны мақтаған Адамдар қорғап сақтаған Бұл қандай құс? (Аққу) Тоқ — тоқ етіп Ағашты ояды. Ондағы құрттарды Тауысып қояды. (Тоқылдақ) Жер көкті кезіп Тамағын табады. Үйіме үйін Балшықтан салады. (Қарлығаш) Адам қай құсты аң аулауға пайдаланады? (Бүркіт)
Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. 5-тапсырма. 19-аудионы тыңдаңдар. А. Мәтін мазмұнына сәйкес келетін жауапты көрсетіңдер.
Ә. Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің мағынасын анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМ КЕЙІН. 6-тапсырма. Оқиық, қызық!
А. Мәтіндегі қате жазылған сөздерді тауып, орфографиялық нормаға сай түзетіңдер. Ә. Мағынасына қарай сәйкестендіріңдер.
5-тапсырма. Құстарға байланысты мақал-мәтелдер жинақтаңдар. Түсіндірме беріңдер.
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жағымды ахуал қалыптастыру. Оқушылар жаңа тақырыпты анықтау мақсатында жұмбақтар шешеді. Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұнына сәйкес келетін жауапты көрсетіңдер; Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің мағынасын анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Мәтіндегі қате жазылған сөздерді анықтайды; орфографиялық нормаға сай түзетеді; Құстарға байланысты мақал-мәтелдер жинақтайды; Түсіндірме береді; Тақырыпты қорытындылайды. |
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай.
Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. Қалыптастырушы бағалау «5» - 9-10 ұпай; «4» - 7-8 ұпай; «3» - 5-6 ұпай. |
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы «Жануарлар, құстар, жәндіктер» кітабынан |
|||
|
Рефлексия |
Кері байланыс: 3Қ әдісі Қиын Қызық Құнды |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
















