Қысқа мерзімді жоспар.
|
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Жұмыс және қуат. |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров Алмас |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қуат. |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.3.7. Қуат ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру. 7.2.3.8. Қуаттың формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар істей алады: Қуаттың белгіленуін, өлшем бірлігін, формуласын білу және анықтамасын айта алу. Көптеген оқушылар істей алады: Қуаттың өлшем бірліктерін ХБЖ келтіре алу. Машиналардың қуатын есептей алу. Кейбір оқушылар істей алады: Қуаттың формуласын түрлендіре отырып күрделі есептерді шығара алу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Сабақ барысында оқушылардың айтылым, жазылым, тыңдалым, оқылым дағдыларын арттыру. 1. Жұмыстың орындалу жылдамдығын сипаттайтын шама......деп аталады. 2. .....деп жұмыстың сол жұмысты істеуге кеткен уақытқа қатынасын айтады. 3. Қуаттың өлшем бірлігіне бу машинасын ойлап тапқан..... деп атайды. Арнайы пәндік лексика мен терминология:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» идеясы: Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығы тақырыбына баулу топтық жұмыс және есептер шығару арқылы орындалады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – есептер шығару (амалдар қолдану); Тарих – бу машинасын ойлап тапқан ағылшын ғалымы Джеймс Уаттың еңбегімен таныстыру; Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Механикалық жұмыс, формуласы, өлшем бірлігі. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин) |
I.Ұйымдастыру кезеңі. 1. Ынтымақтастық орта қалыптастыру. «Көршіңе қуаныш сыйла» әдісі Оқушылар көршілеріне олардың бір жақсы қасиеттерін айтады. 2. Топқа бөлу «Физикалық шамалар» әдісі арқылы оқушылар топқа бөлінеді. Топ басшысы сайланып алынады. Ол топ мүшелерін сабақ кезеңдерінде дескрипторларға сәйкес бағалап отырады. I топ. Жұмыс. II топ. Күш. III топ. Жол. II. Үй тапсырмасын қайталау. Конверттегі сұрақтар» әдісі «Әр топ деңгейлік үш сұрақтан жазылған конвертті таңдап алып, сұрақтарға жауап береді. Бағалау
|
Физикалық шамалар жазылған: жұмыс -А к Жол-s.
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (15 мин) |
II. Топтық жұмыс
1-топ.
2-топ.
3-топ.
Сергіту сәті. «Пернетақта»
|
Слайдтар, флипчарт , маркер, стикер, смайликтер.
|
|||||||||||||||||||||||
|
(15 мин) |
IV «Дұрыс жолды таңдай біл» стратегиясы бойынша саралау тапсырмалары жұмыс.
С) деңгейі Күрделі есеп шығару
Биіктігі 10 м сарқырамадан 2
минутта 50
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин
|
N
A t
A=Nt
N=
t =
1Вт 1кВт
машина
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар оқушылардың қабілеті мен қарқынына сәйкес сараланған. «Конверттегі сұрақтар» әдісінде үш деңгейлі сұрақтар жазылған. Қабілеттеріне қарай оқушылар жауап береді. «Мозайка » әдісі бойынша барлық оқушылар суретті құрастырып, мәтін айта алады және сәйкестендіру тестін орындай алады. Кейбір оқушылар кластер құрастырып, формуланы пайдаланып есептер шығара алады. Қабілеті жоғары оқушылар формуланы түрлендіріп күрделі есептер шығара алады және қорытынды жасай алады. Қалыптастырушы бағалау кезінде оқушыларды демеп, қолдау көрсету үшін смайликтер, бағдаршам және ұпайлар қою арқылы бағалаймын. Кері байланыс: «Табыс сыры» оқушылар бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерінің деңгейіне байланысты баспалдақтарға стикерлерді жапсырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
Үйге тапсырма : §52 оқу. 29- жаттығу есептері. |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Қуат. 7 сынып
ҚМЖ. Қуат. 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар.
|
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Жұмыс және қуат. |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров Алмас |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қуат. |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.3.7. Қуат ұғымының физикалық мағынасын түсіндіру. 7.2.3.8. Қуаттың формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Барлық оқушылар істей алады: Қуаттың белгіленуін, өлшем бірлігін, формуласын білу және анықтамасын айта алу. Көптеген оқушылар істей алады: Қуаттың өлшем бірліктерін ХБЖ келтіре алу. Машиналардың қуатын есептей алу. Кейбір оқушылар істей алады: Қуаттың формуласын түрлендіре отырып күрделі есептерді шығара алу. |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Сабақ барысында оқушылардың айтылым, жазылым, тыңдалым, оқылым дағдыларын арттыру. 1. Жұмыстың орындалу жылдамдығын сипаттайтын шама......деп аталады. 2. .....деп жұмыстың сол жұмысты істеуге кеткен уақытқа қатынасын айтады. 3. Қуаттың өлшем бірлігіне бу машинасын ойлап тапқан..... деп атайды. Арнайы пәндік лексика мен терминология:
|
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» идеясы: Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу құндылығы тақырыбына баулу топтық жұмыс және есептер шығару арқылы орындалады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – есептер шығару (амалдар қолдану); Тарих – бу машинасын ойлап тапқан ағылшын ғалымы Джеймс Уаттың еңбегімен таныстыру; Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
Механикалық жұмыс, формуласы, өлшем бірлігі. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (10 мин) |
I.Ұйымдастыру кезеңі. 1. Ынтымақтастық орта қалыптастыру. «Көршіңе қуаныш сыйла» әдісі Оқушылар көршілеріне олардың бір жақсы қасиеттерін айтады. 2. Топқа бөлу «Физикалық шамалар» әдісі арқылы оқушылар топқа бөлінеді. Топ басшысы сайланып алынады. Ол топ мүшелерін сабақ кезеңдерінде дескрипторларға сәйкес бағалап отырады. I топ. Жұмыс. II топ. Күш. III топ. Жол. II. Үй тапсырмасын қайталау. Конверттегі сұрақтар» әдісі «Әр топ деңгейлік үш сұрақтан жазылған конвертті таңдап алып, сұрақтарға жауап береді. Бағалау
|
Физикалық шамалар жазылған: жұмыс -А к Жол-s.
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (15 мин) |
II. Топтық жұмыс
1-топ.
2-топ.
3-топ.
Сергіту сәті. «Пернетақта»
|
Слайдтар, флипчарт , маркер, стикер, смайликтер.
|
|||||||||||||||||||||||
|
(15 мин) |
IV «Дұрыс жолды таңдай біл» стратегиясы бойынша саралау тапсырмалары жұмыс.
С) деңгейі Күрделі есеп шығару
Биіктігі 10 м сарқырамадан 2
минутта 50
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин
|
N
A t
A=Nt
N=
t =
1Вт 1кВт
машина
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар оқушылардың қабілеті мен қарқынына сәйкес сараланған. «Конверттегі сұрақтар» әдісінде үш деңгейлі сұрақтар жазылған. Қабілеттеріне қарай оқушылар жауап береді. «Мозайка » әдісі бойынша барлық оқушылар суретті құрастырып, мәтін айта алады және сәйкестендіру тестін орындай алады. Кейбір оқушылар кластер құрастырып, формуланы пайдаланып есептер шығара алады. Қабілеті жоғары оқушылар формуланы түрлендіріп күрделі есептер шығара алады және қорытынды жасай алады. Қалыптастырушы бағалау кезінде оқушыларды демеп, қолдау көрсету үшін смайликтер, бағдаршам және ұпайлар қою арқылы бағалаймын. Кері байланыс: «Табыс сыры» оқушылар бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерінің деңгейіне байланысты баспалдақтарға стикерлерді жапсырады. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
Үйге тапсырма : §52 оқу. 29- жаттығу есептері. |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

үш-F,
























