|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Табынғалиев Қайыржан |
|||||
|
Күні: |
30.11.2023ж |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қыпшақ хандығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.2.4 қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
қыпшақ тайпаларының қоныстануы және олардың этникалық құрамын анықтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу. Random generator әдісі арқылы топқа бөлу Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар үй тапсырмасы. 1.Керейіт мемлекетінің билеушісін қалай атаған 2.Наймандар 8ғасырдың ортасында қай өзендер аралығында қалыптасты. 3. Жалайырлар туралы мәлімет қандай деректерде кездеседі. 4. 11ғғ соңында құрамында керейіт пен наймандар енген мемлекет 5. Үш мемлекеттің тарих сахынасынан кетуіне әсер еткен оқиға |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасына арналған сұраққа жауап береді |
Мадақтау
Әр дұрыс жауап 1 балл |
https://www.classtools.net/random-group-generator/202311_6LjKXK |
||
|
Жаңа сабақ
28мин |
«Қыпшақ хандығы» слайд 1-тапсырма. Т. 1-топ. Картамен жұмыс. Дешті Қыпшақ даласының картасы берілген.
Дескриптор: -Оң және сол қанаттары мен ордаларын көрсетеді; -Көрші мемлекеттерінің атауын жазады;
2-топ. Этникалық құрамын анықтайды. Дескриптор: -Батыс және Шығыс тайпаларын анықтайды;
2-тапсырма. Ақиқат, жалғандығын анықтау кестесі
Дескриптор: -Берілген анықтамалардың ақиқат немесе жалған екенін анықтайды;
|
Сабақ мақсатымен танысады Жаңа сабақты тыңдайды Қыпшақ хандығы Қолдарындағы смайлик арқылы ақиқат немес жалған екенін көрсетеді
Қорымдардың айырмашылығын жазады
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» 1тапсырма Топтық жұмыс 3 балл
2тапсырма бойынша. Барлығы дұрыс болса 2балл 1 қате жауап 1балл
3тапсырма. 4балл |
Картамен жұмыс Таратпа материал дар https://yandex.kz/images/search?pos=5&img_url=https%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org% Кілт сөздер |
||
|
Бекіту 2мин |
Сабақты қорытындылау Тест 4 тапсырма. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» 2 дұрыс жауап 1балл |
|
||
|
Кері байланыс 7мин |
Кері байланыс: Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қыпшақ хандығы |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Қыпшақ хандығы" 6 сынып
ҚМЖ "Қыпшақ хандығы" 6 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Қаратаев атындағы ЖОББМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Табынғалиев Қайыржан |
|||||
|
Күні: |
30.11.2023ж |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қыпшақ хандығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.2.4 қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
қыпшақ тайпаларының қоныстануы және олардың этникалық құрамын анықтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу. Random generator әдісі арқылы топқа бөлу Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар үй тапсырмасы. 1.Керейіт мемлекетінің билеушісін қалай атаған 2.Наймандар 8ғасырдың ортасында қай өзендер аралығында қалыптасты. 3. Жалайырлар туралы мәлімет қандай деректерде кездеседі. 4. 11ғғ соңында құрамында керейіт пен наймандар енген мемлекет 5. Үш мемлекеттің тарих сахынасынан кетуіне әсер еткен оқиға |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Топқа бөлінеді Оқушылар үй тапсырмасына арналған сұраққа жауап береді |
Мадақтау
Әр дұрыс жауап 1 балл |
https://www.classtools.net/random-group-generator/202311_6LjKXK |
||
|
Жаңа сабақ
28мин |
«Қыпшақ хандығы» слайд 1-тапсырма. Т. 1-топ. Картамен жұмыс. Дешті Қыпшақ даласының картасы берілген.
Дескриптор: -Оң және сол қанаттары мен ордаларын көрсетеді; -Көрші мемлекеттерінің атауын жазады;
2-топ. Этникалық құрамын анықтайды. Дескриптор: -Батыс және Шығыс тайпаларын анықтайды;
2-тапсырма. Ақиқат, жалғандығын анықтау кестесі
Дескриптор: -Берілген анықтамалардың ақиқат немесе жалған екенін анықтайды;
|
Сабақ мақсатымен танысады Жаңа сабақты тыңдайды Қыпшақ хандығы Қолдарындағы смайлик арқылы ақиқат немес жалған екенін көрсетеді
Қорымдардың айырмашылығын жазады
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап» 1тапсырма Топтық жұмыс 3 балл
2тапсырма бойынша. Барлығы дұрыс болса 2балл 1 қате жауап 1балл
3тапсырма. 4балл |
Картамен жұмыс Таратпа материал дар https://yandex.kz/images/search?pos=5&img_url=https%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org% Кілт сөздер |
||
|
Бекіту 2мин |
Сабақты қорытындылау Тест 4 тапсырма. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» 2 дұрыс жауап 1балл |
|
||
|
Кері байланыс 7мин |
Кері байланыс: Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қыпшақ хандығы |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||
шағым қалдыра аласыз















