Бекітемін:
|
Мектеп |
№169 МЕКТЕП-ЛИЦЕЙ |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулетжанова Айнұр Нұралықызы |
|
Күні: |
13.10.2025ж |
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рациоанал сандарды салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.2.8 бүтін сандарды салыстыру; 6.1.2.12 рациоанал сандарды салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
бүтін сандарды салыстырады; рациоанал сандарды салыстырады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды топқа бөлу 1-топ: Натурал сан 2-топ: Бүтін сан 3-топ: Рационал сан ІІІ Үй тапсырмасын тексеру: «Көршіңді тексер» әдісі арқылы тексеремін. №307; №309. №307
1)Сандарды өсу
ретімен жазыңдар: 2)Сандарды кему ретімен жазыңдар:
3,5;
-4,1; №309
|
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. №307 (жауабы)
1)-8;
2)3,5; 2;
0; №309 (жауабы) 3˃-4; -7,5 ˂ -1; 0˃-2; 5 ˃ -3; 0˂8.
|
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
«Сандық» бағалау парағы арқылы бағалау жүреді.
|
6-сынып оқулығы Пән дәптерлері
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
8 минут |
Өткен тақырыпты қайталау * Кез келген оң сан 0-ден және кез келген теріс саннан үлкен. *Кез келген теріс сан 0-ден және кез келген оң саннан кіші. *Екі теріс санның қайсысының модулі кіші болса,сол сан үлкен.
Топтық жұмыс: «Tarsia» әдісі Сандарды салыстырыңыз 1)6 және -8 7)-32 және 11 2)-0,09 және 0,5 8) 45 және -45 3) -15 және 25 9)-100 және 1 4)-2 және -9 10)-0,8 және -0,7 5) -13 және -11 11) -60 және -63 6) -9 және -10 12) -8,7 және 8,9
13)17 және -1 16)1,9 және -0,8 14)-20 және 35 17) 51 және -50 15) -12 және 0 18)0 және -1000
Кітаппен жұмыс. №316; №317. (жеке жұмыс)
Жұптық тапсырмалар. «Сандарды координаталық түзудің көмегімен салыстырыңдар.» 1-топ
2-топ
3-топ
|
Шешуі: 1)6 > -8 2)-0,09 <0,5 3) -15 < 25 4)-2 > -9 5) -13 < -11 6) -9 >-10 7)-32 <11 8) 45 > -45 9)-100 <1 10)-0,8 <-0,7 11) -60 > -63 12) -8,7 <8,9 13)17>-1 14)-20<35 15)-12<0 16)1,9>-0,8 17)51>-50 18)0>-1000
Жауаптары: №316
3)
4)
5)
6) №317 |-3,9|=|3,9|
|30|
|-1,4|
|
|
| Жауаптары 1-топ
А
А
Е
C
D
K
A<E -10
P>G -9
C<K -4
D<E 0
M>D 11
F>C 7
2-топ
O
A E>C -9<-8
F
K
D
F
E
D
C
L O>C -7<-1
3-топ
A
P>E -3
E>D -9
F
K
D
O>A 0>-5
D C>B -6>-7
M
L
A
|
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады.
Дескрипторы: -сандарды салыстырады -теңсіздік белгісін қояды.
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады.
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады. |
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд Үлестірме қима қағаздар
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд
Үлестірме қима қағаздар Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
|
||||||||||||
|
7 минут |
Топтық жұмыс. Координаталық түзуде мына сандардың арасында орналасқан барлық бүтін сандарды жазыңыздар. 1-топ 5-тен кіші -1,8-ден үлкен. 2-топ 5,7-ден кіші -1,2-ден үлкен. 3-топ
-
|
Жауабы 1-топ (-1,0,1,2,3,4,5)
2-топ (-1,0,1,2,3,4,5)
3-топ (-4,-3,-2,-1,0,1) |
Дескрипторы -рационал сандарды координталық түзуде кескіндейді. -рационал сандарды салыстырады. |
Т.А. Алдамуратова Алматы «Атамұра» 2002 жыл (қосымша оқулық ) |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: Тест https://learningapps.org/watch?v=pu028o6d525
Үйге тапсырма. №318;324
|
Рефлексия. «Бауырсақ» әдісі
|
Өзін-өзі бағалайды
«Тамаша!», «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
|
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ_,Рационал_сандарды_салыстыру
Бекітемін:
|
Мектеп |
№169 МЕКТЕП-ЛИЦЕЙ |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даулетжанова Айнұр Нұралықызы |
|
Күні: |
13.10.2025ж |
|
Сыныбы: 6 «Ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рациоанал сандарды салыстыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.1.2.8 бүтін сандарды салыстыру; 6.1.2.12 рациоанал сандарды салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
бүтін сандарды салыстырады; рациоанал сандарды салыстырады; |
|
Құндылықтарға баулу: |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды топқа бөлу 1-топ: Натурал сан 2-топ: Бүтін сан 3-топ: Рационал сан ІІІ Үй тапсырмасын тексеру: «Көршіңді тексер» әдісі арқылы тексеремін. №307; №309. №307
1)Сандарды өсу
ретімен жазыңдар: 2)Сандарды кему ретімен жазыңдар:
3,5;
-4,1; №309
|
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. №307 (жауабы)
1)-8;
2)3,5; 2;
0; №309 (жауабы) 3˃-4; -7,5 ˂ -1; 0˃-2; 5 ˃ -3; 0˂8.
|
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
«Сандық» бағалау парағы арқылы бағалау жүреді.
|
6-сынып оқулығы Пән дәптерлері
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
8 минут |
Өткен тақырыпты қайталау * Кез келген оң сан 0-ден және кез келген теріс саннан үлкен. *Кез келген теріс сан 0-ден және кез келген оң саннан кіші. *Екі теріс санның қайсысының модулі кіші болса,сол сан үлкен.
Топтық жұмыс: «Tarsia» әдісі Сандарды салыстырыңыз 1)6 және -8 7)-32 және 11 2)-0,09 және 0,5 8) 45 және -45 3) -15 және 25 9)-100 және 1 4)-2 және -9 10)-0,8 және -0,7 5) -13 және -11 11) -60 және -63 6) -9 және -10 12) -8,7 және 8,9
13)17 және -1 16)1,9 және -0,8 14)-20 және 35 17) 51 және -50 15) -12 және 0 18)0 және -1000
Кітаппен жұмыс. №316; №317. (жеке жұмыс)
Жұптық тапсырмалар. «Сандарды координаталық түзудің көмегімен салыстырыңдар.» 1-топ
2-топ
3-топ
|
Шешуі: 1)6 > -8 2)-0,09 <0,5 3) -15 < 25 4)-2 > -9 5) -13 < -11 6) -9 >-10 7)-32 <11 8) 45 > -45 9)-100 <1 10)-0,8 <-0,7 11) -60 > -63 12) -8,7 <8,9 13)17>-1 14)-20<35 15)-12<0 16)1,9>-0,8 17)51>-50 18)0>-1000
Жауаптары: №316
3)
4)
5)
6) №317 |-3,9|=|3,9|
|30|
|-1,4|
|
|
| Жауаптары 1-топ
А
А
Е
C
D
K
A<E -10
P>G -9
C<K -4
D<E 0
M>D 11
F>C 7
2-топ
O
A E>C -9<-8
F
K
D
F
E
D
C
L O>C -7<-1
3-топ
A
P>E -3
E>D -9
F
K
D
O>A 0>-5
D C>B -6>-7
M
L
A
|
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады.
Дескрипторы: -сандарды салыстырады -теңсіздік белгісін қояды.
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады.
Дескрипторы: -бүтін сандарды салыстырады. -жауабын жазады. |
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд Үлестірме қима қағаздар
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд
Үлестірме қима қағаздар Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
|
||||||||||||
|
7 минут |
Топтық жұмыс. Координаталық түзуде мына сандардың арасында орналасқан барлық бүтін сандарды жазыңыздар. 1-топ 5-тен кіші -1,8-ден үлкен. 2-топ 5,7-ден кіші -1,2-ден үлкен. 3-топ
-
|
Жауабы 1-топ (-1,0,1,2,3,4,5)
2-топ (-1,0,1,2,3,4,5)
3-топ (-4,-3,-2,-1,0,1) |
Дескрипторы -рационал сандарды координталық түзуде кескіндейді. -рационал сандарды салыстырады. |
Т.А. Алдамуратова Алматы «Атамұра» 2002 жыл (қосымша оқулық ) |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: Тест https://learningapps.org/watch?v=pu028o6d525
Үйге тапсырма. №318;324
|
Рефлексия. «Бауырсақ» әдісі
|
Өзін-өзі бағалайды
«Тамаша!», «Жарайсың!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау
|
Алматы «Атамұра» 2018 жыл 1-бөлім. Т.А. Алдамуратова, Қ.С. Байшоланова Е.С. Байшоланов
Слайд
|
шағым қалдыра аласыз



























