Сабақтың басы
|
1.Оқушылармен
амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен
мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа
шолу.
Компьютер алғаш пайда болған кезден бастап
онда әртүрлі графикалық объектілерді кескіндеу мүмкіндігі туды.
Бастапқыда компьютерде суреттер векторлық графика әдісімен салынды.
Экранда екі нүктенің орны анықталып, олар түзу сызықтармен
біріктірілді. Компьютер техникасының дамуына байланысты графикалық
объектілерді құрастырудың көптеген әдістері пайда болды.
|
1.Мұғаліммен
амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге
жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен
танысады.
|
Оқушылар сабаққа қатысу
белсенділігіне қарай
1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы
бағалаумен бағаланады
|
Презентация
Оқулық
Жұмыс
дәптері
Компьютер
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты
түсіндіру.
Графикалық редактор-компьютерде
графикалық кескіндерді, суреттер мен фотосуреттерді өңдеуге
арналған программа.
Векторлық графикада суретті
түзу және қисық сызықтардың көмегімен координаталар арқылы
салады.
Растрлық графикада кескін
торкөздерге пиксельдер арқылы салынады.
Қазіргі таңда растрлық және
векторлық суреттерді салып өңдеуге арналған графикалық редактор
көп. Растрлық және векторлық графикалық редакторлардың жұмысын
түсіну үшін Paint.NET растрлық және Photo Brush векторлық
графикалық редакторымен танысайық.
Көрсетілім.
Paint.NET графикалық редакторының терезесі. Paint.NET графикалық
редакторының жұмыс істеу ерекшеліктері.
Көрсетілім. Photo Brush
векторлық графикалық редакторының терезесі. . Photo Brush векторлық
графикалық редакторының жұмыс істеу ерекшеліктері.
Растрлық суреттерді құру және
редакциялау.
Растрлық суреттерді құру және
өңдеуді үйрену үшін Paint.NET графикалық редакторында жұмыс істеу
жолдарымен танысайық.
Көрсетілім.
Топтық жұмыс. «Талдау»
әдісі.
1-тапсырма.
Екі программаның терезелерін
ашып, құрылысын салыстырыңдар. Олардың терезе құрылысында,
құралдарының орналасуында қандай айырмашылық пен ұқсастықтың барын
анықтаңдар. Қай программаның интерфейсі ұнады? Несімен ұнады?
Дәлелді мысалдар келтіріндер.
Жеке жұмыс.
2-тапсырма.
Оқулық §2.2, 38-бет,
«Практикада қолдану» тапсырмасы.
|
Мұғалімді тыңдайды
1-тапсырманы
орындайды
2-тапсырманы
орындайды
|
Дескриптор:
-Екі программаның терезе
құрылысын анықтап, олардың элементтерін салыстырады.
-Екі
программаның интерфейсінде бар элементтерді анықтайды.
-Екі программаның терезе
құрылымындағы ерекшеліктерді анықтайды.
/ 6
балл/
Дескриптор:
- Paint.NET графикалық
редакторды іске қосады;
-геометриялық фигураларды салу
құралдарын қолданады.
/4балл/
|
Интербелсенді тақта/
Компьютер
https://bilimclass.kz/2024/control/courses/list/89/kz/5/2/exercises/32744/
|
Сабақтың соңы
|
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды
ұйымдастырады.
2.Кері
байланыс: «Ауа райы»
әдісі
Оқушыларға ауа райын білдіретін символдар (күн,
бұлт, жел) беріледі. Әр символ сабақтағы көңіл-күйін немесе әсерін
білдіреді.
-
Күн: Сабақ өте қызықты, маған ұнады!
-
Бұлт: Сабақ қызықты, бірақ кейбір нәрселер түсініксіз
болды.
-
Жел: Сабақ барысында мен жаңа нәрселер үйрендім, бірақ
мені мазалаған сұрақтар бар.
Түсінбедім, қайталап қарау
қажет
|
Өзін-өзі бағалау.
Оқушылар өз символдарын таңдап, не себепті сол символды
таңдағандарын топта талқылайды. Әркім өз пікірін айтуға мүмкіндік
алады.
|
|
Онлайн мектеп
|