Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық суреттерді өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар растрлық суреттерді өңдеу негіздерін үйренеді. Растрлық графикалық редакторларда құралдарды пайдалану дағдыларын игереді. Топта әділдік және жауапкершілік принциптерін ұстана отырып, ынтымақтастықты арттырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Әділдік және жауапкершілікті" тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау. Топтық жұмыс. -Растрлық және векторлық кескіндерді құруда, өңдеуде қандай графикалық редакторларды таңдаған дүрыс. Неліктен? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады ҚБ: жетон /3балл/
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Күнделікті өмірде реферат немесе презентация дайындау үшін интернетті пайдаланамыз. Мысалы, презентацияға фотосурет керек. Әрине, фотосуреттерді тек интернеттен тауып, көшіріп алу жеткіліксіз. Фотосуреттерді өңдеу үшін Paint.NET графикалық редакторын қолданған тиімді. Көрсетілім. Коррекция. Эффект. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. «Практикада қолдану» тапсырмасы. Оқулық §2.3, 42-бет. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. -Графикалық редактордың көмегімен суреттің сапасын реттеу, оған әсерлер қосу қаншалықты маңызды? |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Paint.NET графикалық редакторды іске қосады; -Интернет желісінен фотосуретті көшіреді; Вставка батырмасын пайдаланып, фотосуретті жұмыс алаңына орналастырады; -Коррекция, Эффекты командаларды пайдаланып, суреттерді өңдейді 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Графикалық редактордың көмегімен суреттің сапасын реттеу, оған әсерлер қосу қаншалықты маңыздылығын түсіндіреді. |
. Жетон 3 балл Жетон 4балл |
Интербелсенді тақта /компьютер https://bilimclass.kz/2024/control/courses/list/89/kz/5/2/exercises/32759/ оқулық карточка |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Смайлик» Оқушыларға түрлі смайликтерді (қуанышты, бейтарап, қайғылы) көрсетіңіз. Әр смайлик оқушылардың сабаққа деген көзқарасын білдіреді:
|
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.3, 43бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
bilimclass.kz |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж. Растрлық суреттерді өңдеу
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Растрлық суреттерді өңдеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар растрлық суреттерді өңдеу негіздерін үйренеді. Растрлық графикалық редакторларда құралдарды пайдалану дағдыларын игереді. Топта әділдік және жауапкершілік принциптерін ұстана отырып, ынтымақтастықты арттырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Әділдік және жауапкершілікті" тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Өткен сабақты пысықтау. Топтық жұмыс. -Растрлық және векторлық кескіндерді құруда, өңдеуде қандай графикалық редакторларды таңдаған дүрыс. Неліктен? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Сұрақтарды өзара талқылап, ойларымен бөлісіп,ортақ ойларын жазады, пікірлерін қорғайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады ҚБ: жетон /3балл/
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Күнделікті өмірде реферат немесе презентация дайындау үшін интернетті пайдаланамыз. Мысалы, презентацияға фотосурет керек. Әрине, фотосуреттерді тек интернеттен тауып, көшіріп алу жеткіліксіз. Фотосуреттерді өңдеу үшін Paint.NET графикалық редакторын қолданған тиімді. Көрсетілім. Коррекция. Эффект. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. «Практикада қолдану» тапсырмасы. Оқулық §2.3, 42-бет. Топтық жұмыс. 2-тапсырма. -Графикалық редактордың көмегімен суреттің сапасын реттеу, оған әсерлер қосу қаншалықты маңызды? |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Paint.NET графикалық редакторды іске қосады; -Интернет желісінен фотосуретті көшіреді; Вставка батырмасын пайдаланып, фотосуретті жұмыс алаңына орналастырады; -Коррекция, Эффекты командаларды пайдаланып, суреттерді өңдейді 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Графикалық редактордың көмегімен суреттің сапасын реттеу, оған әсерлер қосу қаншалықты маңыздылығын түсіндіреді. |
. Жетон 3 балл Жетон 4балл |
Интербелсенді тақта /компьютер https://bilimclass.kz/2024/control/courses/list/89/kz/5/2/exercises/32759/ оқулық карточка |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Смайлик» Оқушыларға түрлі смайликтерді (қуанышты, бейтарап, қайғылы) көрсетіңіз. Әр смайлик оқушылардың сабаққа деген көзқарасын білдіреді:
|
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.3, 43бет «Үй тапсырмасы» |
|
|
bilimclass.kz |
шағым қалдыра аласыз


