Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|
|
Сынып:5ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық суреттерді өңдеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Растрлық суреттерді жасауды және өңдеуді үйренеді. Графикалық редакторлардың құралдарын тиімді пайдалана алады. Растрлық кескіндер мен векторлық кескіндер туралы негізгі түсініктерді меңгереді. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Тілек тілеу" әдісі. Білімді өзектендіру:
Сұрақ-жауап: - Қолмен салынған кескіндерді қалай түзетуге және өңдеуге болады? Көркем еңбек сабағында алған тәжірибелеріңмен бөлісіңдер. - Қағазға немесе компьютерге салынған қандай суретті өңдеу қиынырақ? Өз ойыңмен бөліс Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Білімді бекіту
К
1-тапсырма. Топпен жұмыс Ақиқат/жалған тұжырымдарды анықта:
2-тапсырма. Paint бағдарламасында жасалған суретті қалай сақтауға болады? Жауабы: _________________________________ 3-тапсырма. Өшіргішті қолданбай суреттің қажетсіз бөлігін қалай жоюға болады? Жауабы: _________________________________
|
Оқулықпен жұмыс жасайды
Дескриптор: - элемент атын жазады Дескриптор: - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды Дескриптор: - сақтау тәсілін жазады - суреттің бөлігін жою әдісін жазады Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "Біздің аймақтың экологиялық мәселелері"тақырыбында 3 слайдтан тұратын презентация жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Растрлық суреттерді өңдеу
ҚМЖ. Растрлық суреттерді өңдеу
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|
|
Сынып:5ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Растрлық суреттерді өңдеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.2 растрлық кескіндерді жасау және өңдеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Растрлық суреттерді жасауды және өңдеуді үйренеді. Графикалық редакторлардың құралдарын тиімді пайдалана алады. Растрлық кескіндер мен векторлық кескіндер туралы негізгі түсініктерді меңгереді. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Тілек тілеу" әдісі. Білімді өзектендіру:
Сұрақ-жауап: - Қолмен салынған кескіндерді қалай түзетуге және өңдеуге болады? Көркем еңбек сабағында алған тәжірибелеріңмен бөлісіңдер. - Қағазға немесе компьютерге салынған қандай суретті өңдеу қиынырақ? Өз ойыңмен бөліс Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Бір-біріне тілектер айтады Тапсырманы орындайды Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Оқушылар оқулықта келтірілген материалдармен танысады. Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды Білімді бекіту
К
1-тапсырма. Топпен жұмыс Ақиқат/жалған тұжырымдарды анықта:
2-тапсырма. Paint бағдарламасында жасалған суретті қалай сақтауға болады? Жауабы: _________________________________ 3-тапсырма. Өшіргішті қолданбай суреттің қажетсіз бөлігін қалай жоюға болады? Жауабы: _________________________________
|
Оқулықпен жұмыс жасайды
Дескриптор: - элемент атын жазады Дескриптор: - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды Дескриптор: - сақтау тәсілін жазады - суреттің бөлігін жою әдісін жазады Дескриптор: - интерактивті тапсырманы орындайды - тәжірибелік жұмысты орындайды
|
2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация, Оқулық, Жұмыс парағы |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "Біздің аймақтың экологиялық мәселелері"тақырыбында 3 слайдтан тұратын презентация жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

ескіннің бұл
элементі қалай аталады?














