Оқу жұмыс орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|
|
Бөлім: |
8.4 А Жарық құбылыстары |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықтың түзу сызықты таралу заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.5.1.1 – Күннің және Айдың тұтылуын графикалық бейнелеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Ыстық тілек» әдісі бойынша оқушылар жаңа сабақты жағымды атмосфералық ахуалмен бастайды. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік » құндылығы
Үй тапсырмасы Шын /жалған тапсырмасы https://wordwall.net/resource/51267550
Суретте қандай заңдар бейнеленген.
|
Сәлемдесу Бүгінгі күнге жақсы тілек Айтып топпен бірге ұйымшылдық танытады. Оқушылар топқа бөлінеді Үй тапсырмасына берілген тест тапсырмасын орындайды. |
Өзін өзі бағалау парағы арқылы бағалау ҚБ: осы тапсырманы керемет орындадың, Креативті жауап жарайсың, Өте жақсы көрсеткіш мен сені мақтан тұтамын, Ең үздік физик Дескриптор: Үй тапсырмасына берілген тапсырманы дұрыс орындай алады; Электромагниттік индукция құбылысын біледі; 1 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жеке тапсырма https://youtu.be/IXEozpvjiB4?si=EX5Pk2sT1xlmFUWE
Жұптық тапсырма Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көріңіз. https://kk.wikipedia.org/wiki/Көлеңке
Жұптық тапсырма Ай мен Күннің тұтылуы кезіндегі жарықтың түзусызықты таралуын салыңыз.
Жеке тапсырма Ай тұтылуы мен Күн тұтылуының айырмашылығын жазыңыз, https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=30x7Gbvs0N0
|
Оқушылар берілген тапсырманы діптерге орындайды.
Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор:
Жаңа сабақтың теориясын меңгереді; Жарықтың түзу сызықты таралу заңын түсінеді; жарықтың түзу сызықты таралуына өмірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады; Көлеңкенің пайда болуын біледі.
3 балл
Дескриптор : Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көреді Жарық көздерінің саны бойынша кескін санын анықтай алады;
2 балл
Дескриптор : Күн және Айдың тұтылуын гафик түрінде кескіндей алады;. Жұппен бірлесе отырып тапсырманы орындай алады;
3 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
«Quiztest» әдісі бойынша сұраққа жауап береді.
https://wordwall.net/resource/53411416
|
Оқушылар бекті тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: Жарықтың түзу сызықты таралу заңына берілген тест тапсырмасын дұрыс орындай алады; 1 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Рефлексия «Білім класс» Үй тапсырмасы: |
Сабаққа кері байланыс қалдыраады. Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды. |
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |
|
Физика « Білімдіге дүние жарық» |
||||||||
|
Оқыту мақсаттары: 8.5.1.1 – Күннің және Айдың тұтылуын графикалық бейнелеу; |
||||||||
|
Жаңа сабақ
Жеке тапсырма
Жұптық тапсырма Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көріңіз. https://kk.wikipedia.org/wiki/Көлеңке
Жұптық тапсырма Ай мен Күннің тұтылуы кезіндегі жарықтың түзусызықты таралуын салыңыз.
Жеке тапсырма Ай тұтылуы мен Күн тұтылуының айырмашылығын жазыңыз, https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=30x7Gbvs0N0
|
||||||||
|
Рефексия Бағалау
Сабаққа кері байланыс :___________________ Менің алған балым:_____________________
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж сабаққа
Қмж сабаққа
Оқу жұмыс орынбасары:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы: |
|
|
|
Бөлім: |
8.4 А Жарық құбылыстары |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 8 |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Жарықтың түзу сызықты таралу заңы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.5.1.1 – Күннің және Айдың тұтылуын графикалық бейнелеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. «Ыстық тілек» әдісі бойынша оқушылар жаңа сабақты жағымды атмосфералық ахуалмен бастайды. «Біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» «Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік » құндылығы
Үй тапсырмасы Шын /жалған тапсырмасы https://wordwall.net/resource/51267550
Суретте қандай заңдар бейнеленген.
|
Сәлемдесу Бүгінгі күнге жақсы тілек Айтып топпен бірге ұйымшылдық танытады. Оқушылар топқа бөлінеді Үй тапсырмасына берілген тест тапсырмасын орындайды. |
Өзін өзі бағалау парағы арқылы бағалау ҚБ: осы тапсырманы керемет орындадың, Креативті жауап жарайсың, Өте жақсы көрсеткіш мен сені мақтан тұтамын, Ең үздік физик Дескриптор: Үй тапсырмасына берілген тапсырманы дұрыс орындай алады; Электромагниттік индукция құбылысын біледі; 1 балл |
Презентация Жұмыс парағы Көрнекіліктер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жеке тапсырма https://youtu.be/IXEozpvjiB4?si=EX5Pk2sT1xlmFUWE
Жұптық тапсырма Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көріңіз. https://kk.wikipedia.org/wiki/Көлеңке
Жұптық тапсырма Ай мен Күннің тұтылуы кезіндегі жарықтың түзусызықты таралуын салыңыз.
Жеке тапсырма Ай тұтылуы мен Күн тұтылуының айырмашылығын жазыңыз, https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=30x7Gbvs0N0
|
Оқушылар берілген тапсырманы діптерге орындайды.
Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор:
Жаңа сабақтың теориясын меңгереді; Жарықтың түзу сызықты таралу заңын түсінеді; жарықтың түзу сызықты таралуына өмірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады; Көлеңкенің пайда болуын біледі.
3 балл
Дескриптор : Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көреді Жарық көздерінің саны бойынша кескін санын анықтай алады;
2 балл
Дескриптор : Күн және Айдың тұтылуын гафик түрінде кескіндей алады;. Жұппен бірлесе отырып тапсырманы орындай алады;
3 балл |
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
8 минут
Рефексия
Бағалау
Үй тапсырмасы
|
«Quiztest» әдісі бойынша сұраққа жауап береді.
https://wordwall.net/resource/53411416
|
Оқушылар бекті тапсырмасын орындайды |
Дескриптор: Жарықтың түзу сызықты таралу заңына берілген тест тапсырмасын дұрыс орындай алады; 1 балл
|
Жұмыс парағы Тапсырмалар
|
||||||||||||
|
Рефлексия «Білім класс» Үй тапсырмасы: |
Сабаққа кері байланыс қалдыраады. Өзін өзі бағалау парағында бағалап сабақтың соңында хабарлайды. |
Өзін-өзі бағалау парағы
|
Кері байланыс стиккерлері
Бағалау парағы |
|
Физика « Білімдіге дүние жарық» |
||||||||
|
Оқыту мақсаттары: 8.5.1.1 – Күннің және Айдың тұтылуын графикалық бейнелеу; |
||||||||
|
Жаңа сабақ
Жеке тапсырма
Жұптық тапсырма Эксперименттік тапсырма Теорияны меңгеріп көлеңке жасап көріңіз. https://kk.wikipedia.org/wiki/Көлеңке
Жұптық тапсырма Ай мен Күннің тұтылуы кезіндегі жарықтың түзусызықты таралуын салыңыз.
Жеке тапсырма Ай тұтылуы мен Күн тұтылуының айырмашылығын жазыңыз, https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=30x7Gbvs0N0
|
||||||||
|
Рефексия Бағалау
Сабаққа кері байланыс :___________________ Менің алған балым:_____________________
|
шағым қалдыра аласыз































