Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
2.12.2024 ж |
|
|
Сынып:7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шартты форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шартты форматтау ұғымын түсіндіру, оның электрондық кестелерде қандай мақсатта қолданылатынын көрсету; Электрондық кестеде шартты форматтау құралдарын пайдаланып, ұяшықтарды шартты түрде пішімдеуді үйрету; Оқушыларға шартты форматтауды визуализация құралы ретінде қолдану, кестедегі мәліметтерді тиімді және тартымды етіп көрсету дағдыларын дамыту. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Жүрек" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жүректі береді. Көңіл-күйлерін көтереді. 3. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Үйге берген тапсырма туралы әңгімелесу мақсатында өз ойларымен бөліседі. Сұрақтар: 1. Формула дегеніміз не? 2. Формула жолы дегеніміз не? 3. Формула жолы қандай функцияны орындайды? 4. Электрондық кестеде қандай формула операторлары қолданылады? 5. Формулалардағы сілтемелерді қалай түсінесіз? 6. Электрондық кестеде есептеу формуласын қалай жасауға болады |
Балалар мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Оқу материалын оқы. Сұрақтарға топтарда жауап беріңдер. Сұрақтар: * Шартты пішімдеу дегеніміз не? * Шартты пішімдеу құралдары қандай бөліктерден тұрады? * "Шартты пішімдеу" стилі қандай опцияларға ие және олардың функциялары қалай сипатталады? Кезең * "Белгішелер жиынтығы"опциясына белгішелерді енгізу әдістерін түсіндіріңіз. * "Түс шкаласы" опциясында ұяшық түстерін таңдау қалай жүзеге асырылады? * Шартты пішімдеу пайдаланушыға не үшін ыңғайлы? Білімді бекіту: 1-тапсырма. Анықтаманы жаз. Шартты пішімдеу - ___________________ ________________________________________________________________________
2
Сергіту сәті
3-тапсырма. Параметрлер атауын жаз:
4-тапсырма. Тәжірибебелік жұмыс. «Сынып үлгерімі» жобасын жаса. Өзің оқитын сыныптағы оқушылардың 1-тоқсандағы сабақ үлгерімін кестеге түсір. Үлгі ретінде суретке қара.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «Шартты пішімдеу» анықтамасын жазады; Дескриптор: - терезе элементтерін жазады;
Көз жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - параметр атауларын жазады
Дескриптор: - тәжірибелік жұмысты орындайды. |
2 балл 2 балл 3 балл 3 балл |
Презентация Оқулық
Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Шартты пішімдеу параметрлерін көрсет Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білді, нені үйренді - не түсініксіз қалды - немен жұмыс жасау қажет |
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Шартты форматтау
ҚМЖ. Шартты форматтау
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
2.12.2024 ж |
|
|
Сынып:7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шартты форматтау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.4 электрондық кестеде шартты пішімдеуді қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Шартты форматтау ұғымын түсіндіру, оның электрондық кестелерде қандай мақсатта қолданылатынын көрсету; Электрондық кестеде шартты форматтау құралдарын пайдаланып, ұяшықтарды шартты түрде пішімдеуді үйрету; Оқушыларға шартты форматтауды визуализация құралы ретінде қолдану, кестедегі мәліметтерді тиімді және тартымды етіп көрсету дағдыларын дамыту. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Жүрек" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жүректі береді. Көңіл-күйлерін көтереді. 3. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, жұптық әңгіме жүргізеді. Үйге берген тапсырма туралы әңгімелесу мақсатында өз ойларымен бөліседі. Сұрақтар: 1. Формула дегеніміз не? 2. Формула жолы дегеніміз не? 3. Формула жолы қандай функцияны орындайды? 4. Электрондық кестеде қандай формула операторлары қолданылады? 5. Формулалардағы сілтемелерді қалай түсінесіз? 6. Электрондық кестеде есептеу формуласын қалай жасауға болады |
Балалар мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Оқу материалын оқы. Сұрақтарға топтарда жауап беріңдер. Сұрақтар: * Шартты пішімдеу дегеніміз не? * Шартты пішімдеу құралдары қандай бөліктерден тұрады? * "Шартты пішімдеу" стилі қандай опцияларға ие және олардың функциялары қалай сипатталады? Кезең * "Белгішелер жиынтығы"опциясына белгішелерді енгізу әдістерін түсіндіріңіз. * "Түс шкаласы" опциясында ұяшық түстерін таңдау қалай жүзеге асырылады? * Шартты пішімдеу пайдаланушыға не үшін ыңғайлы? Білімді бекіту: 1-тапсырма. Анықтаманы жаз. Шартты пішімдеу - ___________________ ________________________________________________________________________
2
Сергіту сәті
3-тапсырма. Параметрлер атауын жаз:
4-тапсырма. Тәжірибебелік жұмыс. «Сынып үлгерімі» жобасын жаса. Өзің оқитын сыныптағы оқушылардың 1-тоқсандағы сабақ үлгерімін кестеге түсір. Үлгі ретінде суретке қара.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «Шартты пішімдеу» анықтамасын жазады; Дескриптор: - терезе элементтерін жазады;
Көз жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - параметр атауларын жазады
Дескриптор: - тәжірибелік жұмысты орындайды. |
2 балл 2 балл 3 балл 3 балл |
Презентация Оқулық
Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Шартты пішімдеу параметрлерін көрсет Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білді, нені үйренді - не түсініксіз қалды - немен жұмыс жасау қажет |
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз
-тапсырма.
«Шартты пішімдеу» терезесінің элементтерін атап
жаз:














