|
Сынып: 2 |
Бейнелеу өнері |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа жылдық ойыншықтар |
|
|
Сабақ мақсаттары |
1. Білімділік: Оқушылардың түстерді игеру қабілетін одан ары дамыту; 2. Дамытушылық: Оқушылардың табиғат пен сурет түстерінің бейнелеу және мәнерлеудегі түсініктерін тереңдету; 3. Тәрбиелік: тақырыптық композицияда түстердің контрастық қасиетін ең басты мәнерлі құрал ретінде қолдану. |
|
|
Сабақтың барысы
|
1. Ұйымдастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Мақсатымен таныстыру. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты: Оқушылардың түстерді игеру қабілетін одан ары дамыту; 2. Тақырыпқа көшу кезеңі. Тақтаға түрлі суреттерді іліп, әңгімелеу. Мына суреттерді қарашы, біз қандай әдемі ойыншықтар жинағанбыз! Қосымша түстерді пайдаланып, жемістерді салуға тырыс.
3. Тақырыпты түсіндіру. Сурет салуға кірісеміз. Бірінші кезең – жай қарындашпен шырша ойыншықтарын сызықпен белгілейміз. Суреттің аса көлемді немесе өте шағын болып шықпауын қадағалаймыз. Екінші кезең – жалпы суреттің түсін өңдейміз. Сергіту сәті: Далада жел тұрды, Жел қатты тұрды. Далада жаңбыр жауды, Жаңбыр қатты жауды. Найзағай жарқ етті Жаңбыр басылды, Күн ашылды |
түрлі-түсті заттар, суреттер, бояулар салынған суреттер. |
|
Сабақтың соңы. |
Оқушыларды бағалау. Оқушылардың еңбегін бағалау.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж сынып сағаты
қмж сынып сағаты
|
Сынып: 2 |
Бейнелеу өнері |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жаңа жылдық ойыншықтар |
|
|
Сабақ мақсаттары |
1. Білімділік: Оқушылардың түстерді игеру қабілетін одан ары дамыту; 2. Дамытушылық: Оқушылардың табиғат пен сурет түстерінің бейнелеу және мәнерлеудегі түсініктерін тереңдету; 3. Тәрбиелік: тақырыптық композицияда түстердің контрастық қасиетін ең басты мәнерлі құрал ретінде қолдану. |
|
|
Сабақтың барысы
|
1. Ұйымдастыру. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбын хабарлау. Мақсатымен таныстыру. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты: Оқушылардың түстерді игеру қабілетін одан ары дамыту; 2. Тақырыпқа көшу кезеңі. Тақтаға түрлі суреттерді іліп, әңгімелеу. Мына суреттерді қарашы, біз қандай әдемі ойыншықтар жинағанбыз! Қосымша түстерді пайдаланып, жемістерді салуға тырыс.
3. Тақырыпты түсіндіру. Сурет салуға кірісеміз. Бірінші кезең – жай қарындашпен шырша ойыншықтарын сызықпен белгілейміз. Суреттің аса көлемді немесе өте шағын болып шықпауын қадағалаймыз. Екінші кезең – жалпы суреттің түсін өңдейміз. Сергіту сәті: Далада жел тұрды, Жел қатты тұрды. Далада жаңбыр жауды, Жаңбыр қатты жауды. Найзағай жарқ етті Жаңбыр басылды, Күн ашылды |
түрлі-түсті заттар, суреттер, бояулар салынған суреттер. |
|
Сабақтың соңы. |
Оқушыларды бағалау. Оқушылардың еңбегін бағалау.
|
|
шағым қалдыра аласыз















