|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.2.1 - микрофотография қолданып жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау және сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
микрофотография қолданып жасушалардың негізгі компоненттерін анықтайды: жасушалардың негізгі компоненттерін сипаттайды: прокариот пен эукариот жасушаларының құрылыс ерекшелігін біледі; |
|
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Сандар» жазылған карточкалар бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Қаңтар айы: Құндылық – заң және тәртіп Аптаның дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар» |
«Комплимент айту» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Сандар» жазылған карточкалар бойынша топтарға бірігеді. Аптаның дәйексөзімен танысады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
6мин |
Үй тапсырмасы «Quizizz» платформасы арқылы сұрайды
« Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.. |
«Quizizz» платформасы арқылы тапсырма орындайды «Кинометафора» тәсілі жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады |
Кері байланыс: Жарайсың ! Тамаша жауап т.б |
Адам геномы https://wayground.com/join?gc=02284852 Жасуша құрылысына шолу |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ ЖИ жасаған бейнеролик арқылы ақпарат береді Топтық жұмыс. 1 топ «Жасушаның құрылысы» 2 топ «Прокариоттар мен эукариоттардың жасушасының құрылыс ерекшеліктері» туралы оқулықтағы ақпаратты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, негізгі ұғымдард дәптерге жазып алады Тақырыпты топта талдайды, қорғайды |
Ауызша мадақтау «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін бірі бағалайды |
А4 парағы Маркер флипчарт суреттер ,кестеле |
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары 1-тапсырма. Жеке жұмыс «Суретті талда» тәсілі Суретте электрондық микроскоп арқылы көрінген бауыр жасушасы берілген
Дескриптор: жасуша құрылымдарын атайды; жасуша құрылымдарының қызметін сипаттайды; берілген жасушада кезігетін бірақ өсімдік жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды; өсімдіктің бағаналы жасушасында кезігетін бірақ бауыр жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды; бауыр жасушасының метаболикалық белсенді және секрет бөліп шығаратын жасуша екенін дәлелдейді; Жалпы – балл-4 Құндылық:сыни ойлау, ғылыми дәлдік
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Кестені толтыр» тәсілі Жасуша органоидтарының қызметі туралы кестені толтыр
Дескриптор: жасуша органоидтарының қызметін анықтайды;3балл қай организмде кездесетінін анықтайды;3балл Жалпы балл-6 Құндылық: ынтымақтастық пен жауапкершілік
ЕБК тапсырмасы «Сөйлемді толықтыр» тәсілі Тірек сөзді қолданып,сөйлемді аяқта
Тірек сөздер: ядро,митохондрия,жасуша мембранасы |
Суретті мұқият қарап,сұраққа жауап береді суретте A және F белгіленген құрылымдарды атаңыз және қызметін сипаттайды берілген жасушада кезігетін бірақ өсімдік жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды өсімдіктің бағаналы жасушасында кезігетін бірақ бауыр жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды бауыр жасушасының метаболикалық белсенді және секрет бөліп шығаратын жасуша екенін дәлелдейді Жасуша органоидтарының қызметі туралы кестені толтырады
Тірек сөзді қолданып,сөйлемді аяқтайды |
ҚБ:
«Фишка»
әдісі
арқылы ҚБ: «Фишка» әдісі арқылы өзара
бағалау ҚБ: «Фишка» тәсілі арқылы мұғалімнің бағалауы |
жұмыс парағы |
|
Сабақ тың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Білім кітабы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Үй тапсырмасы § 35 оку |
Қатысушылар «Білім кітабы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « Білім кітабы» тәсілі арқылы |
слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Тақырыбы:Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау.
|
Бөлім: |
||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.4.2.1 - микрофотография қолданып жасушалардың негізгі компоненттерін анықтау және сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
микрофотография қолданып жасушалардың негізгі компоненттерін анықтайды: жасушалардың негізгі компоненттерін сипаттайды: прокариот пен эукариот жасушаларының құрылыс ерекшелігін біледі; |
|
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Сандар» жазылған карточкалар бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Қаңтар айы: Құндылық – заң және тәртіп Аптаның дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар» |
«Комплимент айту» арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Сандар» жазылған карточкалар бойынша топтарға бірігеді. Аптаның дәйексөзімен танысады |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
6мин |
Үй тапсырмасы «Quizizz» платформасы арқылы сұрайды
« Кинометафора» тәсілі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу.. |
«Quizizz» платформасы арқылы тапсырма орындайды «Кинометафора» тәсілі жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады |
Кері байланыс: Жарайсың ! Тамаша жауап т.б |
Адам геномы https://wayground.com/join?gc=02284852 Жасуша құрылысына шолу |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ ЖИ жасаған бейнеролик арқылы ақпарат береді Топтық жұмыс. 1 топ «Жасушаның құрылысы» 2 топ «Прокариоттар мен эукариоттардың жасушасының құрылыс ерекшеліктері» туралы оқулықтағы ақпаратты топта талдап, қорғауға нұсқау береді.. |
Жаңа ақпаратты тыңдайды, негізгі ұғымдард дәптерге жазып алады Тақырыпты топта талдайды, қорғайды |
Ауызша мадақтау «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар бірін бірі бағалайды |
А4 парағы Маркер флипчарт суреттер ,кестеле |
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары 1-тапсырма. Жеке жұмыс «Суретті талда» тәсілі Суретте электрондық микроскоп арқылы көрінген бауыр жасушасы берілген
Дескриптор: жасуша құрылымдарын атайды; жасуша құрылымдарының қызметін сипаттайды; берілген жасушада кезігетін бірақ өсімдік жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды; өсімдіктің бағаналы жасушасында кезігетін бірақ бауыр жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды; бауыр жасушасының метаболикалық белсенді және секрет бөліп шығаратын жасуша екенін дәлелдейді; Жалпы – балл-4 Құндылық:сыни ойлау, ғылыми дәлдік
2-тапсырма Жұптық жұмыс «Кестені толтыр» тәсілі Жасуша органоидтарының қызметі туралы кестені толтыр
Дескриптор: жасуша органоидтарының қызметін анықтайды;3балл қай организмде кездесетінін анықтайды;3балл Жалпы балл-6 Құндылық: ынтымақтастық пен жауапкершілік
ЕБК тапсырмасы «Сөйлемді толықтыр» тәсілі Тірек сөзді қолданып,сөйлемді аяқта
Тірек сөздер: ядро,митохондрия,жасуша мембранасы |
Суретті мұқият қарап,сұраққа жауап береді суретте A және F белгіленген құрылымдарды атаңыз және қызметін сипаттайды берілген жасушада кезігетін бірақ өсімдік жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды өсімдіктің бағаналы жасушасында кезігетін бірақ бауыр жасушасында кезікпейтін 2 органоидты атайды бауыр жасушасының метаболикалық белсенді және секрет бөліп шығаратын жасуша екенін дәлелдейді Жасуша органоидтарының қызметі туралы кестені толтырады
Тірек сөзді қолданып,сөйлемді аяқтайды |
ҚБ:
«Фишка»
әдісі
арқылы ҚБ: «Фишка» әдісі арқылы өзара
бағалау ҚБ: «Фишка» тәсілі арқылы мұғалімнің бағалауы |
жұмыс парағы |
|
Сабақ тың соңы 2 мин |
Кері байланыс «Білім кітабы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады Үй тапсырмасы § 35 оку |
Қатысушылар «Білім кітабы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: « Білім кітабы» тәсілі арқылы |
слайд |
шағым қалдыра аласыз















