|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.3А Тригонометрия |
Мектеп: |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тригонометрия формулалары |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.7 Тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару мен қолдану |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: -
Көпшілігі: Кейбіреулері: формулаларды түрлендіріп, тепе-теңдіктерді дәлелдей алады. |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3мин
3мин
2 мин
5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аударту. «Күншуақ» тренингі арқылы психологиялық ахуал тудырту.
Топтарға бөлу «Формулаларды жалғастыр» әдісі Мақсаты: оқушылар өткен тақырыптар бойынша формулаларды еске түсіреді.
Табылған формулалар арқылы топтарға бөлемін. 1 топ- қос бұрыштардың формулалары 2 топ-жарты бұрыштардың формулалары
Үй жұмысын тексеру Интербелсенді тақтада берілген жауаптарды көрсетемін.
«Математикалық диктант» (топтық жұмыс) Мақсаты: өткен тақырыпты бекіту арқылы жаңа тақырыпқа көшу. Өрнектерді ықшамда:
Проблемалық сұрақ: -Қай есепте қиындыққа тап болдыңдар? (5,6) Егер тригонометриялық функциялардың қосындысы мен айырымының формулаларын білетін болсақ, есептің жауабын табуға болады. |
Оқушылар тақтада ілінген «күннің көзі» суретінің әр нұрын алып, бүгінгі сабақта өзіне тілек тілейді, мақсат қояды.
«Күн нұрларындағы» берілген формулалардың жалғасын бір-бірінен табады.
Топтарға бөлініп отырады.
Бір-бірлерінің дәптерлерін алмасып, тексереді.
Топпен тапсырманы орындайды.
|
«оқушы-оқушы», «мұғалім-оқушы» «Бірін-бірі бағалау»
«Шапалақ»әдісі
|
күн көзінің суретті
қима қағаздар
Презентация
Тапсырма парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин 3мин 10-12мин |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзақ мерзімді жоспардың
тарауы:
9.3А
Тригонометрия Мектеп: Күні: Мұғалімнің
аты-жөні: Сынып:
9 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы
Тригонометрия
формулалары Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 9.2.4.7 Тригонометриялық функциялардың
қосындысы мен айырымын көбейтіндіге және көбейтіндісін қосындыға
немесе айырымға түрлендіру формулаларын қорытып шығару мен
қолдану
Сабақтың
мақсаты Барлығы: -
Көпшілігі: Кейбіреулері: формулаларды түрлендіріп,
тепе-теңдіктерді дәлелдей алады.
Сабақ
барысы Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Мұғалімнің
әрекеті
Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 3мин
3мин
2 мин
5мин Ұйымдастыру
кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа
аударту. «Күншуақ»
тренингі арқылы психологиялық ахуал
тудырту. Топтарға
бөлу «Формулаларды жалғастыр»
әдісі Мақсаты: оқушылар өткен тақырыптар
бойынша формулаларды еске түсіреді.
Табылған формулалар арқылы
топтарға бөлемін.
1 топ- қос бұрыштардың
формулалары
2 топ-жарты бұрыштардың
формулалары
Үй жұмысын
тексеру
Интербелсенді тақтада берілген
жауаптарды көрсетемін.
«Математикалық диктант»
(топтық жұмыс)
Мақсаты: өткен тақырыпты бекіту арқылы
жаңа тақырыпқа көшу.
Өрнектерді
ықшамда:
Проблемалық
сұрақ: -Қай есепте қиындыққа тап
болдыңдар? (5,6)
Егер тригонометриялық
функциялардың қосындысы мен айырымының формулаларын білетін болсақ,
есептің жауабын табуға болады.
Оқушылар тақтада ілінген
«күннің көзі» суретінің әр нұрын алып, бүгінгі сабақта өзіне тілек
тілейді, мақсат қояды.
«Күн нұрларындағы» берілген
формулалардың жалғасын бір-бірінен табады.
Топтарға бөлініп
отырады.
Бір-бірлерінің дәптерлерін
алмасып, тексереді.
Топпен тапсырманы
орындайды.
«оқушы-оқушы»,
«мұғалім-оқушы»
«Бірін-бірі
бағалау»
«Шапалақ»әдісі
күн көзінің
суретті
қима
қағаздар
Презентация
Тапсырма
парағы Сабақтың
ортасы 8 мин 3мин 10-12мин
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


































