Қазақ тілі 73 сабақ
|
Сынып |
2 |
|
|
Өтілген күні |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Утебаева Г Ж Тел 87054230199 |
|
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.3.1 мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды,себебі ...) білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- түбір мен қосымшаны ажыратады. -мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
«Аялы алақан» әдісі. Мақсаты: жылулық, сенімділік деңгейін,еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. «Бүгін- гі сабақтан не алғыларың, не көргілерің келеді?» деген сұрақты қойып, сұрақтарға жауап алынады. Б |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Бір-бірінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді. |
Тамаша! Керемет! |
Слайд Сөздер |
|
Сабақ тың ортасы
|
«Екі түрлі түсініктеме» әдісі. Топтық жұмыс. 36 -жаттығу. Мəтінді түсініп оқу. Мəтін мазмұнын талдау. Аудио -бейнежазба көрсетіледі. «Компьютердің пайдасы мен зияны» тақырыбына негізделген жазбаны көреді. https://www.youtube.com 37 -жаттығу. Суреттегілерге қосымша жалғап, екінші бағандағы сөздермен байла - ныстырып жазу тапсырылады. Сергіту сәті. Нейрогимнастикалық жаттығу жасату 39 -жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. 1-деңгей. Жарыстан кім бірінші, екінші, үшіншіорын алды? 2-деңгей. Егер сен үшінші орын алсаң, қандай көңілкүйде болар едің? Қосымша жалғанып тұрған сөздерді табуды тапсырады. |
Мəтінді түсініп оқып, мазмұнына талдау жасайды. Мəтіннің негізгі ойын анықтайды. Оқушылар өз білімдерін ортаға салады. Қайсысының пайдалы жағы мен зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасайды. Жауапты жазбаша орындап, жұмыстарын топта оқиды. Қайсысы түбір, қайсысы қосымша екенін анықтап, дəлелдер келтіреді, жаңа сабақтан игерген білімдеріне кері байланыс жасайды. Алдыңғы сабақтарда жасаған жаттығуларын қайталайды. Саралау тапсырмасын орындайды. Қай баланың қай орынды алғанын анықтайды. ЕБҚ: дайын сөйлем көшіреді. Қосымшаны табады. |
Бағалау критерийі: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.Дескриптор: – мәтінді оқиды -сұрақтар құрастырады Бағалау критерийі түбір мен қосымшаны ажыратады. Дескриптор: -түбірге қосымша жалғап көшіреді -шығармашы лық тапсырма орындайды |
Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл
|
|
Сабақ тың соңы
|
Кері байланыс 1.Мен үйренген төрт мəлімет 2. Мен білген үш мəлімет 3. Мен көбірек білгім келетін мәлімет 4. Есте сақтау керек бір мəлімет Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» әдісі Үйге 38 жаттығу |
Сабақтан алған мәліметтерді сараптайды Үйге 38 жаттығуды жазып алады. Өзінің әрекетіне баға береді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері. |
***
|
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Түбір мен қосымша 2 сынып
ҚМЖ Түбір мен қосымша 2 сынып
Қазақ тілі 73 сабақ
|
Сынып |
2 |
|
|
Өтілген күні |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Утебаева Г Ж Тел 87054230199 |
|
|
Бөлім |
Дені саудың жаны сау |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.3.1 мəтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды,себебі ...) білдіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- түбір мен қосымшаны ажыратады. -мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. |
Білу, түсіну Қолдану Талдау |
|
Ұлттық құндылықтар |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
«Аялы алақан» әдісі. Мақсаты: жылулық, сенімділік деңгейін,еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. «Бүгін- гі сабақтан не алғыларың, не көргілерің келеді?» деген сұрақты қойып, сұрақтарға жауап алынады. Б |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Бір-бірінің қолдарынан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезінеді. |
Тамаша! Керемет! |
Слайд Сөздер |
|
Сабақ тың ортасы
|
«Екі түрлі түсініктеме» әдісі. Топтық жұмыс. 36 -жаттығу. Мəтінді түсініп оқу. Мəтін мазмұнын талдау. Аудио -бейнежазба көрсетіледі. «Компьютердің пайдасы мен зияны» тақырыбына негізделген жазбаны көреді. https://www.youtube.com 37 -жаттығу. Суреттегілерге қосымша жалғап, екінші бағандағы сөздермен байла - ныстырып жазу тапсырылады. Сергіту сәті. Нейрогимнастикалық жаттығу жасату 39 -жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. 1-деңгей. Жарыстан кім бірінші, екінші, үшіншіорын алды? 2-деңгей. Егер сен үшінші орын алсаң, қандай көңілкүйде болар едің? Қосымша жалғанып тұрған сөздерді табуды тапсырады. |
Мəтінді түсініп оқып, мазмұнына талдау жасайды. Мəтіннің негізгі ойын анықтайды. Оқушылар өз білімдерін ортаға салады. Қайсысының пайдалы жағы мен зиянды жағы көбірек екеніне өздері қорытынды жасайды. Жауапты жазбаша орындап, жұмыстарын топта оқиды. Қайсысы түбір, қайсысы қосымша екенін анықтап, дəлелдер келтіреді, жаңа сабақтан игерген білімдеріне кері байланыс жасайды. Алдыңғы сабақтарда жасаған жаттығуларын қайталайды. Саралау тапсырмасын орындайды. Қай баланың қай орынды алғанын анықтайды. ЕБҚ: дайын сөйлем көшіреді. Қосымшаны табады. |
Бағалау критерийі: мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады.Дескриптор: – мәтінді оқиды -сұрақтар құрастырады Бағалау критерийі түбір мен қосымшаны ажыратады. Дескриптор: -түбірге қосымша жалғап көшіреді -шығармашы лық тапсырма орындайды |
Қазақ тілі оқулығы. Алматы «Атамұра» 2022 жыл
|
|
Сабақ тың соңы
|
Кері байланыс 1.Мен үйренген төрт мəлімет 2. Мен білген үш мəлімет 3. Мен көбірек білгім келетін мәлімет 4. Есте сақтау керек бір мəлімет Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» әдісі Үйге 38 жаттығу |
Сабақтан алған мәліметтерді сараптайды Үйге 38 жаттығуды жазып алады. Өзінің әрекетіне баға береді. |
Мұғалімнің мадақтау сөздері. |
***
|
![]()
шағым қалдыра аласыз
















