Материалдар / ҚМЖ. Түс датчигі

ҚМЖ. Түс датчигі

Материал туралы қысқаша түсінік
4.5.3.1 түс датчигін қолдану;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қараша 2024
69
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі")

Педагогтің аты-жөні

Г.Бейсеева

Күні:

 

Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түс датчигі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.3.1 түс датчигін қолдану;

Сабақтың мақсаты

Түс датчигінің жұмыс принципін түсіндіру

Түс датчигін қолдану дағдыларын дамыту

Технологияларды қолдану арқылы шығармашылықты дамыту

Құндылықтарға баулу:

«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың барысы

7 мин

Ұймдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесі.

Ассоциативті қатар ойыны.

Мұғалім тақтаға сабақ тақырыбына сәйкес келетін бір сөз жазады. Оқушылардан тақтаға жазылған сөзге қатысты өз пікірлерін бір параққа жазуды сұрайды.

Сабақтың тақырыбына қатысты ассоциативті сөздерді тізімдеу қажет. Оқушылар жазылған сөздерді оқиды, артық деп санайтындарын жояды

Білімді өзектендіру.

Сұрақтар:

1) Датчиктер қызметіне қарай қанша түрге бөлінеді?

2) Түс дат чи гінің қанша режимі бар?

3) Жобаның жүктелгендігін қайдан көруге болады?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топпен талдау өткізгеннен кейін мұғалім сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады.

Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді




Сөздер қатарын жазады






Сұрақтарға жауап береді



Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау

Оқулық, презентация

Сабақтың ортасы

35 мин

Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс

1-тапсырма. Суреттерге қарап, түс датчигының режимдерін байланыстыр:

а) Түс

б) Сыртқы жарық жарықтылығы

с) швғылысқан жарық жарықтығы


2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Осы бағдарламаны орындау нәтижесінде не болады? Дұрыс жауапты таңдаңыз

а) Көк түсті анықтаған кезде робот бір айналымды алға, айтпесе бір айналымды артқа жылжытуы керек

в)Қызыл өрісті анықтаған кезде робот бір айналымды артқа, әйтпесе бір айналымды алға жылжытуы керек.

с) Қызыл түсті анықтаған кезде робот бір айналымды алға, әйтпесе бір айналымды артқа жылжытуы керек


Сергіту сәті


3-тапсырма. Топпен жұмыс

Робот жолмен алға қарай жылжиды, түстерге кезек-кезек жолығады. Ол көк түске жеткенде тоқтайды. Содан кейін ол қоңырды көреді де жылдамдықты төмендетеді. Егер ол жасыл түсті көрсе, алға жүреді.

Дескриптор:

-түс датчигінің режимін анықтайды







Дескриптор:

- бағдарлама нәтижесін анықтайды






























Дескриптор:

-тәжірибелік жұмысты орындайды


Мақтау










«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»
























«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»





Оқулық



Жұмыс парағы











Сабақтын соңы

3 мин

Үй жұмысы: Түс датчигі мен жанасу датчигін салыстырып, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтаңдар

Сабақ қорытындысы.

«Тазалық» арқылы сабаққа кері байланыс орнату


Үй тапсырмасын жазады




Өз жұмысын бағалайды

Стикермен жұмыс
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ