Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Механикалық қозғалыс |
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:23.05.2024 |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров А. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Түзу сызыкты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.1.3. Тузу сызыкты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қозғалысты ажырыта білу; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Бірқалыпты және бәрқалыпсыз қозғалыстарды физикалык магынасын түсіну. Көптеген оқушылар істей алады: Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстарды ажырата білу, есеп шығару. Кейбір оқушылар істей алады: Күрделі сұрақтарға жауап беру,қозғалыстарды түрлендіре алу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Бірқалыпты және бәрқалыпсыз қозғалыстарды физикалык магынасын түсінеді. 2. Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстарды ажырата біледі, есеп шығарады. 3.Күрделі сұрақтарға жауап береді,қозғалыстарди түрлендіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
1.Бірқалыпты әрекет дегеніміз.......................... 2.Бірқалыпсыз әрекет деп............................айтады. 3.Қозғалыстар ................және................болады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы - еңбекке, қоғаммен араласуына, бейінділікке баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – санақ жүесі.. Информатика – графиктер сызу, интернеттен пайдалану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қозғалыстың салыстырмалылығы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуымен дайындығын қадағалау. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. «Қима қағаз» әдісі арқылы топқа бөлу. І топ – қозғалыстар ІІ топ - траектория ІІІ топ – орын ауыстыру 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Доп лақтыру» әдісі арқылы әр топ бір-біріне сұрақтар қояды. 1.Механикалық қозғалыс дегеніміз не? 2.Қозғалыс троекториясы дегеніміз не? 3 «Жол» дегеніміз не? 4. Қозғалыстын салыстырмалығы дегеніміз не? 5.козғалыстардың табығаттағы орны қандай? Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» |
Түрлі-түсті стикерлер Кішкене доп |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
3. Жаңа сабақ. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас, талқыла» әдісі арқылы сабақты түсіндіреді. 1топ: Бірқалапты және бірқалапты емес қозғалыстарды түсіндіреді. 2-топ: айырмашылығын айтады. 3-топ: графиктерді құрастырады. «Галерея» әдісі арқылы топ топтарды бағалайды. SWOT талдау 4. Саралау тапсырмасы. А-деңгейі.1 Бірдей қашықтықты бірдей уақыт жұмсайды....... 2 Бірдей қашықтықты әр түрлі уақыт жұмсайды........ В-деңгейі. .1Велосипедші әр 100м жолды бірдей уақытта жұрып отты ол қандай қозғалыс? 2 Поезд Алматыдан Шымкентке қарай 800км жолдың әр 100км әр түрлі жұрып отты, ол қандай қозғалыс? С-деңгейі. 1. Автомашина 1 сағатта 60 км, 2 сағатта 120 км, 3 сағатта 180км жол жүрсе ол қандай қозғалыс? 2
|
Оқулықпен жұмыс, плакаттар, стикер, түрлі маркерлер
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Диаграмма тәсілі бойынша сабақты қорытындылау Бағалау: смайликтер |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
1бірқалыпты .2бірқалыпсыз. 1-2 қозғалыстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
«Бес бармақ» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта нені түсіндім? Сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын. Сабақты зейінсіз тыңдадым.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
4-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталу.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті төмен оқушылар: Қозғалыстарды түсінүды жоспарлаймын. Қабілеті орташа оқушылар: Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстарға мысалдар келтіруды. Қабілеті жоғары оқушылар: қозғалыстардың айырмашылығын және үқсастығын білуды. . |
Сұрақ-жауап арқылы.Әр оқұшыны бақылау, қадағалау арқылы. Топ-топлар арқылы тексеруді жоспарлаймын. |
Математика және информатика сабақтарымен. Достық қарым-қатынасқа, сыйластыққа. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Түзу сызыкты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар. 7 сынып
ҚМЖ. Түзу сызыкты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар. 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: физика Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Механикалық қозғалыс |
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ КММ |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:23.05.2024 |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров А. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Түзу сызыкты бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.2.1.3. Тузу сызыкты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қозғалысты ажырыта білу; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Бірқалыпты және бәрқалыпсыз қозғалыстарды физикалык магынасын түсіну. Көптеген оқушылар істей алады: Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстарды ажырата білу, есеп шығару. Кейбір оқушылар істей алады: Күрделі сұрақтарға жауап беру,қозғалыстарды түрлендіре алу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1. Бірқалыпты және бәрқалыпсыз қозғалыстарды физикалык магынасын түсінеді. 2. Бірқалыпты және бірқалыпты емес қозғалыстарды ажырата біледі, есеп шығарады. 3.Күрделі сұрақтарға жауап береді,қозғалыстарди түрлендіреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
1.Бірқалыпты әрекет дегеніміз.......................... 2.Бірқалыпсыз әрекет деп............................айтады. 3.Қозғалыстар ................және................болады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясы. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы - еңбекке, қоғаммен араласуына, бейінділікке баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – санақ жүесі.. Информатика – графиктер сызу, интернеттен пайдалану. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қозғалыстың салыстырмалылығы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуымен дайындығын қадағалау. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы ынтымақтастық ортаны қалыптастыру. «Қима қағаз» әдісі арқылы топқа бөлу. І топ – қозғалыстар ІІ топ - траектория ІІІ топ – орын ауыстыру 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Доп лақтыру» әдісі арқылы әр топ бір-біріне сұрақтар қояды. 1.Механикалық қозғалыс дегеніміз не? 2.Қозғалыс троекториясы дегеніміз не? 3 «Жол» дегеніміз не? 4. Қозғалыстын салыстырмалығы дегеніміз не? 5.козғалыстардың табығаттағы орны қандай? Қалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» |
Түрлі-түсті стикерлер Кішкене доп |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
3. Жаңа сабақ. Топтық жұмыс «Ойлан-жұптас, талқыла» әдісі арқылы сабақты түсіндіреді. 1топ: Бірқалапты және бірқалапты емес қозғалыстарды түсіндіреді. 2-топ: айырмашылығын айтады. 3-топ: графиктерді құрастырады. «Галерея» әдісі арқылы топ топтарды бағалайды. SWOT талдау 4. Саралау тапсырмасы. А-деңгейі.1 Бірдей қашықтықты бірдей уақыт жұмсайды....... 2 Бірдей қашықтықты әр түрлі уақыт жұмсайды........ В-деңгейі. .1Велосипедші әр 100м жолды бірдей уақытта жұрып отты ол қандай қозғалыс? 2 Поезд Алматыдан Шымкентке қарай 800км жолдың әр 100км әр түрлі жұрып отты, ол қандай қозғалыс? С-деңгейі. 1. Автомашина 1 сағатта 60 км, 2 сағатта 120 км, 3 сағатта 180км жол жүрсе ол қандай қозғалыс? 2
|
Оқулықпен жұмыс, плакаттар, стикер, түрлі маркерлер
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Диаграмма тәсілі бойынша сабақты қорытындылау Бағалау: смайликтер |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
1бірқалыпты .2бірқалыпсыз. 1-2 қозғалыстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
«Бес бармақ» әдісі арқылы кері байланыс. Бүгінгі сабақта нені түсіндім? Сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын. Сабақты зейінсіз тыңдадым.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
4-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталу.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілеті төмен оқушылар: Қозғалыстарды түсінүды жоспарлаймын. Қабілеті орташа оқушылар: Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыстарға мысалдар келтіруды. Қабілеті жоғары оқушылар: қозғалыстардың айырмашылығын және үқсастығын білуды. . |
Сұрақ-жауап арқылы.Әр оқұшыны бақылау, қадағалау арқылы. Топ-топлар арқылы тексеруді жоспарлаймын. |
Математика және информатика сабақтарымен. Достық қарым-қатынасқа, сыйластыққа. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















