Қысқа мерзімді сабақ жоспары 8- сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мүсілім Есенжан |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштың ауданы. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: - Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын біледі. Көбісі:- үшбұрыштың ауданын табу формуласын қоланып есеп шығарады. Кейбіреуі:- үшбұрыштың ауданын табу формуласын қолданып белгісіз элементтерін табады. |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - топта жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтарын тарату. |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді; |
ҚБ: Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Презентация, Оқулық; |
||||||||||||||||||
|
Өткенді қайталау. |
Үй тапсырмасын тексеру;
1
|
Сұрақ жасырылған элементі табады, сұраққа жауап береді. Жауап парағындағы сұраққа жауап береді. |
дұрыс жауапқа сәйкес 1-3 ұпай арқылы бағалау. ҚБ: «басбармақ»
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
ҚБ: Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Презентация; Интерактивті тақта; Оқу құрал –жабдықтары. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату. /жеке жұмыс/. №2 тапсырма.
|
Берілген тапсырмаларды жауап парағына орындайды. Дескриптор: - үшбұрыштың ауданын табу формуласын жазады; - үшбұрыштың ауданын табады - үшбұрыштың ауданының формуласын қолданып биіктігін табады. |
Әр дұрыс шығарған есеп 1 ұпай. 1-3 балл. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
|
||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті: |
«менің сыныптасым» wordwall қосымшасындағы айналмалы шеңбердегі сұраққа жауап береді. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Герон формуласын түсіндіру. Жи: «D-ID» арқылы Герон формуласымен танысу. Үшбұрыштың үш қабырғасы белгілі болса ауданын табуға арналған формула.
|
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Жи: D-ID Презентация. |
||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс.
«
|
Дескриптор: -Суреттегі үшбұрыштар санын анықтайды. -Герон формуласын қолданып бір үшбұрыштың ауданын табады. - берілген бөліктің ауданын табады. |
Әр дұрыс жауап 1-3 ұпай. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Презентация, А3 парағы. Маркер. |
||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. Саралау тәсілі. Тапсырма. /үшбұрыш құпиялары/ (берілген уақыт ішінде қалаған тапсырманы орындайды)
|
Дескриптор: - Үшбұрыш пен ауданын табу формуласын сәйкестендіреді -суретті пайдаланып үшбұрыштың қабырғасы мен биіктігін табады. -үшбұрыштың ауданын табады. -герон формуласын жазады -жарты периметрін табады Ауданын табады. ҚБ: үшбұрыш құпияларын ашу; мадақтау. |
Тақта; Оқу құралдары; Жинақ парақтары, презентация
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорыындылау. тест сұрақтары. ``PLICKERS`` қ қосымшасы.
А Тест сұрақтары:
(20 см.кв)
Рефлексия.
Үй тапсырмасын беру Оқулықтағы: №5, №8 есеп. 100 – бет |
Сұрақты оқып жауап парағы арқылы дұрыс жауапты көрсетеді. -Сабақтағы әрекетіне сәйкестерін бояйды. Үй тапсырмаларын жазып алады Бағалау.
|
Ойын рейтінгісі арқылы өзін-өзі бағалау. Әр жауап 1 ұпай. 1-5 балл
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 балл |
PLICKERS арқылы тест Ұялы телефон QR код
https://www.plickers.com/classes/67813a42c1aa4701f45afc1a
BLOB кестесі; оқулық |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Үшбұрыштың ауданы
ҚМЖ. Үшбұрыштың ауданы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары 8- сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мүсілім Есенжан |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025 |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыштың ауданы. |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.3.12 үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: - Үшбұрыштың ауданын табу формулаларын біледі. Көбісі:- үшбұрыштың ауданын табу формуласын қоланып есеп шығарады. Кейбіреуі:- үшбұрыштың ауданын табу формуласын қолданып белгісіз элементтерін табады. |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - топта жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақ бойы өзін –өзі бағалау парақтарын тарату. |
Сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді; |
ҚБ: Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Презентация, Оқулық; |
||||||||||||||||||
|
Өткенді қайталау. |
Үй тапсырмасын тексеру;
1
|
Сұрақ жасырылған элементі табады, сұраққа жауап береді. Жауап парағындағы сұраққа жауап береді. |
дұрыс жауапқа сәйкес 1-3 ұпай арқылы бағалау. ҚБ: «басбармақ»
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
ҚБ: Сабаққа белсенділік танытып отырған оқушыларды Ауызша бағалау Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! |
Презентация; Интерактивті тақта; Оқу құрал –жабдықтары. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Бекіту тапсырмаларын орындату. /жеке жұмыс/. №2 тапсырма.
|
Берілген тапсырмаларды жауап парағына орындайды. Дескриптор: - үшбұрыштың ауданын табу формуласын жазады; - үшбұрыштың ауданын табады - үшбұрыштың ауданының формуласын қолданып биіктігін табады. |
Әр дұрыс шығарған есеп 1 ұпай. 1-3 балл. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Тақта; Оқу құралдары; оқулық;
|
||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті: |
«менің сыныптасым» wordwall қосымшасындағы айналмалы шеңбердегі сұраққа жауап береді. |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Герон формуласын түсіндіру. Жи: «D-ID» арқылы Герон формуласымен танысу. Үшбұрыштың үш қабырғасы белгілі болса ауданын табуға арналған формула.
|
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Жи: D-ID Презентация. |
||||||||||||||||||
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс.
«
|
Дескриптор: -Суреттегі үшбұрыштар санын анықтайды. -Герон формуласын қолданып бір үшбұрыштың ауданын табады. - берілген бөліктің ауданын табады. |
Әр дұрыс жауап 1-3 ұпай. ҚБ: Бағдаршам арқылы. Қызыл: түсінбедім Сары: сұрағым бар Жасыл: түсінікті. |
Презентация, А3 парағы. Маркер. |
||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. Саралау тәсілі. Тапсырма. /үшбұрыш құпиялары/ (берілген уақыт ішінде қалаған тапсырманы орындайды)
|
Дескриптор: - Үшбұрыш пен ауданын табу формуласын сәйкестендіреді -суретті пайдаланып үшбұрыштың қабырғасы мен биіктігін табады. -үшбұрыштың ауданын табады. -герон формуласын жазады -жарты периметрін табады Ауданын табады. ҚБ: үшбұрыш құпияларын ашу; мадақтау. |
Тақта; Оқу құралдары; Жинақ парақтары, презентация
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорыындылау. тест сұрақтары. ``PLICKERS`` қ қосымшасы.
А Тест сұрақтары:
(20 см.кв)
Рефлексия.
Үй тапсырмасын беру Оқулықтағы: №5, №8 есеп. 100 – бет |
Сұрақты оқып жауап парағы арқылы дұрыс жауапты көрсетеді. -Сабақтағы әрекетіне сәйкестерін бояйды. Үй тапсырмаларын жазып алады Бағалау.
|
Ойын рейтінгісі арқылы өзін-өзі бағалау. Әр жауап 1 ұпай. 1-5 балл
Бағалау парақтары бойынша жинаған ұпайларына қарай мұғалім 1-10 балл |
PLICKERS арқылы тест Ұялы телефон QR код
https://www.plickers.com/classes/67813a42c1aa4701f45afc1a
BLOB кестесі; оқулық |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






























