|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Векторлық суреттерді құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Векторлық суреттерді жасау және өңдеудің негізгі принциптерін түсінеді. Векторлық графикалық редакторларды пайдалану дағдыларын игереді. Шығармашылық жұмыстарда векторлық графиканы қолдана отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
"Әділдік және жауапкершілікті" тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Векторлық кескіндерді салу және өңдеу үшін Photo-Brush графикалық редакторын пайдаланамыз. Сонымен бірге осы редакторда сурет салу құралдарымен және суреттерді өңдеу әдістерімен танысайық. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Файл-Создать Photo-Brush-тағы сурет салу және өңдеу құралдары.Эффекты. Панель выделения. Түс терезесі. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. §2.5, 49-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. 2-тапсырма.§2.5, 50-бет, «Тапсырма» Топтық жұмыс. 3-тапсырма. - Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың қандай айырмашылығын байқадың? -Сурет салу мен өңдеудің қандай айырмашылығы бар? |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush редакторды іске қосады; -берілген қызғалдақтың суретін реті бойынша салады. 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: -Photo-Brush редакторды іске қосады; -берілген ағаштың суретін кезең бойынша салады. 3-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың айырмашылықтарын түсіндіреді; -Сурет салу мен өңдеудің айырмашылықтарын түсіндіреді. |
Стикер 2балл Стикер 4 балл Стикер 4 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7-klass/lesson/program my-po-sozdaniyu-i-obrabotke-vektornoj-grafiki
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға сұрақ арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: Оқушылар сабақтың қалай өткенін, алған білімдерінің деңгейін көрсететін смайликтерді таңдайды:
|
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.5, «Үй тапсырмасы» |
|
|
bilimclass.kz |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Векторлық суреттерді құру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Векторлық суреттерді құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Векторлық суреттерді жасау және өңдеудің негізгі принциптерін түсінеді. Векторлық графикалық редакторларды пайдалану дағдыларын игереді. Шығармашылық жұмыстарда векторлық графиканы қолдана отырып, шығармашылық қабілеттерін дамытады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
"Әділдік және жауапкершілікті" тек өзі үшін ғана емес, жалпы ұжым үшін де жауапты болуға дайын болу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Векторлық кескіндерді салу және өңдеу үшін Photo-Brush графикалық редакторын пайдаланамыз. Сонымен бірге осы редакторда сурет салу құралдарымен және суреттерді өңдеу әдістерімен танысайық. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Файл-Создать Photo-Brush-тағы сурет салу және өңдеу құралдары.Эффекты. Панель выделения. Түс терезесі. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. §2.5, 49-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. 2-тапсырма.§2.5, 50-бет, «Тапсырма» Топтық жұмыс. 3-тапсырма. - Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың қандай айырмашылығын байқадың? -Сурет салу мен өңдеудің қандай айырмашылығы бар? |
Мұғалімді тыңдайды Командаларды жазады 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush редакторды іске қосады; -берілген қызғалдақтың суретін реті бойынша салады. 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: -Photo-Brush редакторды іске қосады; -берілген ағаштың суретін кезең бойынша салады. 3-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush пен Paint.NET графикалық редакторында сурет салудың айырмашылықтарын түсіндіреді; -Сурет салу мен өңдеудің айырмашылықтарын түсіндіреді. |
Стикер 2балл Стикер 4 балл Стикер 4 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7-klass/lesson/program my-po-sozdaniyu-i-obrabotke-vektornoj-grafiki
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға сұрақ арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: Оқушылар сабақтың қалай өткенін, алған білімдерінің деңгейін көрсететін смайликтерді таңдайды:
|
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.5, «Үй тапсырмасы» |
|
|
bilimclass.kz |
шағым қалдыра аласыз


