Материалдар / ҚМЖ. Виртуалды және кеңейтілген шындық

ҚМЖ. Виртуалды және кеңейтілген шындық

Материал туралы қысқаша түсінік
11.2.4.1 виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсатын түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Қазан 2024
308
3 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім

3D модельдеу

Педагогтың аты-жөні

Ануарбекова Сабира

Күні

09.11.2023ж.

Сынып 11 «Б»

Қатысушалыр саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Виртуалды және кеңейтілген шындық

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.4.1 виртуалды және кеңейтілген шындықтың мақсатын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

  • виртуалды және кеңейтілген шындықтың негізгі принциптерін түсіндіріп, олардың қолдану салаларын көрсету.

  • виртуалды және толықтырылған шындық бір-бірінен айырмашылығын ажыратады

  • виртуалды және толықтырылған шындықтың тиімді формасын нақты ситуация негізінде таңдау жасайды

Бағалау критерийлері

  • Виртуалды және кеңейтілген шындықтың анықтамасын дәл беру.

  • Тақырып бойынша берілген тапсырмаларды орындау.

  • виртуалды және толықтырылған шындықтың тиімді формасын нақты ситуация негізінде белсенділік таныту.

Құндылықтарға баулу

«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

Қызығушылықты ояту: «Айна» ойыны.

Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір

минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады. /Бұл ойын оқушыларға псиологиялық жағымды ахуал орнатады/.

Өткен тақырыпты пысықтау:

Сұрақ-жауап әдісі арқылы сұраймын.

1.Бұлтты технология дегеніміз не?

2.Бұлтты технологияларды қандай салаларда қолданады?

3.БТ қандай артықшылықтары бар?

4.Қандай кемшілігі бар?

5.Қандай бұлттық технология сервистерін білесіңдер?

1.Мұғаліммен амандасады.


Сабаққа көңілді қатысады
















Дескриптор:

-Сұраққа жауап береді




Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай

1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады


Презентация

Оқулық

Жұмыс дәптері

Компьютер


Сабақтың ортасы

35 минут

Жаңа сабақты түсіндіру

Топтық жұмыс:

Оқушылар топта параграфтың мәтінін оқиды және "Виртуалды шынайылық" деген кластер құрастырады. Әр топтың спикері өз кластерін қорғайды, қалған топтар нақтылаушы сұрақтар қояды.


Жұптық жұмыс:

1 тапсырма: Қалып қойған сөздерді жаз.

Р.Милгрэм ______________шынайылық моделін ұсынды. Бұл шынайы және виртуалды әлемнің ______________ өмір сүретін және виртуалды тұтас өмір аясында ____________ әлемде өзара әрекеттесе өмір сүретін жүйе.

Оның аралық байланыстары – ______________ шынайылық пен _________________ шынайылық.


Қолдану

Кестені толтыр.

Венн диаграммасын қолданып, виртуалды және кеңейтілген шынайылықты салыстыр.



Дескриптор:

-Кластер құрады

-Кластерді қорғайды

-Сұраққа жауап береді




Дескриптор:

-Сөйлемдерді толықтырады












Дескриптор:

-кестені толтырады

-«Виртуалды және кеңейтілген шынайылылық» кестесін толтырады

-Виртуалды және кеңейтілген шынайылылықты салыстырады




3 балл










3 балл

















4 балл





Жұмыс дәптері


Оқулық





Таратпа қағаздар












Оқулық, кесте, дәптер





Сабақтың соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау:

«Серпілген сауал» әдісі.

Топта талқылаңдар

1.Қай салада виртуалды шынайылықты, ал қай салада кеңейтілген шынайылықты көп қолданады?

2.Аралас шынайылықты қолданатын саланы атаңдар.


Кері байланыс: Аяқталмаған сөйлем әдісі




Кері байланыс жасайды


Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау.



Оқулық


Үй

тапсырмасы

«Виртуалды және кеңейтілген шынайылық эволюциясы» хронологиялық тізімін

жасаңдар.

Жазып алады


Білім класс



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ