Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Аппараттық қамтамасыз ету |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:11ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды машиналар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 виртуалды машиналардың мақсатын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Виртуалды машина" ұғымымен танысу; виртуалды машиналардың түрлерін қарастыру; виртуалды машиналардың мақсатын анықтау |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Білімді өзектендіру Сұрақ-жауап әдісі – Виртуалды шындық деген не? – Кеңейтілген шындық деген не? – Виртуалды турлар деген не? – 3D-панорама деген не? – 3D-панорама жасау тәсілдері? – Фотопанораманың қарапайым фотадан айырмашылығы неде? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдау |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастыру-шы бағалаумен бағаланады 2 балл |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру «Блиц-кездесу» әдісі Жаңа тақырып тақтада слайдтар арқылы көрсетіледі. Бірінші оқушы тақтаға арайды, екіншісі қарама-қарсы жаққа қарап тұрады. Тақтаға қарап тұрған оқушы отыз секунд ішінде өзінің көршісіне тақтадағы ақпаратты түсіндіруі тиіс. Орындарын ауыстырып, осы әрекеттерді қайталайды. Жұптық жұмыс: Дәптермен жұмыс: Оқушылар тақырып бойынша жаңа терминдер мен анықтамаларды дәптерге жазады. Тапсырма. Дәптерге виртуалды машиналардың қолдану қажеттілігін жазыңдар. Тақырып бойынша білімдерін бекіту №1 тапсырма: Термин мен анықтаманы сәйкестендір.
Сергіту сәті
№2 тапсырма: Виртуалдық мәшиненің көмегімен орындауға болатын іс-әрекеттерді тізімнен белгіле.
Білу және түсіну 1. «Виртуалды мәшинелер» терминіне анықтама бер. 2. Виртуалды мәшинелер неге арналған? 3. Виртуалдау және гипервизор өзара қалай байланысты? Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Сызбаны толықтыр. Сызба оқулықта берілген. В деңгейі. Интернеттің іздеу жүйелерін қолданып, виртуалды мәшинелер жасауға арналған, сұранысқа ие программалардың рейтингін жаса. С деңгейі. «Виртуалды мәшинелердің арналымы» тақырыбында таныстырылым дайында. 3-тапсырма. Дербес компьютер мен виртуалды машинаың айырмашылығы неде? Талда және салыстыр.
|
Жаңа тақырыпты бір-біріне түсіндіреді Жаңа терминдер мен анықтамаларды дәптерге жазады, тапсырманы орындайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: -Виртуалды мәшинелердің анықтамасы мен негізгі функцияларын түсіндіру. - Виртуалды мәшинелердің қолданылу салалары мен пайдаланушыға беретін мүмкіндіктерін көрсету -Виртуализация және гипервизор арасындағы байланысты түсіндіру.
Дескриптор: - кестені толтырады |
2 балл 4 балл 2 балл |
Презентация, Оқулық
Жұмыс парағы, оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Параграфта көрсетілмеген, виртуалды мәшинелерді қолдану салаларын іздеп табыңдар.«Виртуалды мәшинелердің артықшылықтары мен кемшіліктері» деген зерттеу жүргізіңдер Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Рефлексия. - нені білді, нені үйренді - не түсініксіз қалды - немен жұмыс жасау қажет |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Виртуалды машиналар
ҚМЖ. Виртуалды машиналар
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Аппараттық қамтамасыз ету |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:11ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды машиналар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.2.1 виртуалды машиналардың мақсатын сипаттау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Виртуалды машина" ұғымымен танысу; виртуалды машиналардың түрлерін қарастыру; виртуалды машиналардың мақсатын анықтау |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді. 3) Үй тапсырмасын тексеру Білімді өзектендіру Сұрақ-жауап әдісі – Виртуалды шындық деген не? – Кеңейтілген шындық деген не? – Виртуалды турлар деген не? – 3D-панорама деген не? – 3D-панорама жасау тәсілдері? – Фотопанораманың қарапайым фотадан айырмашылығы неде? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдау |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастыру-шы бағалаумен бағаланады 2 балл |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру «Блиц-кездесу» әдісі Жаңа тақырып тақтада слайдтар арқылы көрсетіледі. Бірінші оқушы тақтаға арайды, екіншісі қарама-қарсы жаққа қарап тұрады. Тақтаға қарап тұрған оқушы отыз секунд ішінде өзінің көршісіне тақтадағы ақпаратты түсіндіруі тиіс. Орындарын ауыстырып, осы әрекеттерді қайталайды. Жұптық жұмыс: Дәптермен жұмыс: Оқушылар тақырып бойынша жаңа терминдер мен анықтамаларды дәптерге жазады. Тапсырма. Дәптерге виртуалды машиналардың қолдану қажеттілігін жазыңдар. Тақырып бойынша білімдерін бекіту №1 тапсырма: Термин мен анықтаманы сәйкестендір.
Сергіту сәті
№2 тапсырма: Виртуалдық мәшиненің көмегімен орындауға болатын іс-әрекеттерді тізімнен белгіле.
Білу және түсіну 1. «Виртуалды мәшинелер» терминіне анықтама бер. 2. Виртуалды мәшинелер неге арналған? 3. Виртуалдау және гипервизор өзара қалай байланысты? Деңгейлік тапсырмалар: А деңгейі. Сызбаны толықтыр. Сызба оқулықта берілген. В деңгейі. Интернеттің іздеу жүйелерін қолданып, виртуалды мәшинелер жасауға арналған, сұранысқа ие программалардың рейтингін жаса. С деңгейі. «Виртуалды мәшинелердің арналымы» тақырыбында таныстырылым дайында. 3-тапсырма. Дербес компьютер мен виртуалды машинаың айырмашылығы неде? Талда және салыстыр.
|
Жаңа тақырыпты бір-біріне түсіндіреді Жаңа терминдер мен анықтамаларды дәптерге жазады, тапсырманы орындайды Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: -Виртуалды мәшинелердің анықтамасы мен негізгі функцияларын түсіндіру. - Виртуалды мәшинелердің қолданылу салалары мен пайдаланушыға беретін мүмкіндіктерін көрсету -Виртуализация және гипервизор арасындағы байланысты түсіндіру.
Дескриптор: - кестені толтырады |
2 балл 4 балл 2 балл |
Презентация, Оқулық
Жұмыс парағы, оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Параграфта көрсетілмеген, виртуалды мәшинелерді қолдану салаларын іздеп табыңдар.«Виртуалды мәшинелердің артықшылықтары мен кемшіліктері» деген зерттеу жүргізіңдер Олардың бір-бірінен айырмашылығы неде? Рефлексия. - нені білді, нені үйренді - не түсініксіз қалды - немен жұмыс жасау қажет |
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз
















