Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3D жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды шындықтағы адам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.2 адамның психикалық және физикалық денсаулығына виртуалды және кеңейтілген шындықтың әсері туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Атомдар мен молекулалар» әдісі /Бұл әдіс оқушыларға псиологиялық жағымды ахуал орнатады/. Өткен тақырыпты пысықтау: Венн диаграммасын қолданып, виртуалды және кеңейтілген шынайылықты салыстыр. (http://www.classtools.net/education-games-php/venn_intro интернет-ресурсын қолдануға болады). Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -Айырмашылығын жазады -Ұқсастығын жазады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқулықпен жұмыс Білу және түсіну Ақпаратты «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Ұсынылған нұсқалардың қайсысы виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың негізгі бағытына жатпайды? Мобильді ойындар, нұсқаулыұтар; «Сатып алмас бұрын зерделе», қызметтер жайлы ақпарат. Навигация, қосылған орам. Шынайылық – нақтылық құрылымдарын түсіну, мәліметтерді өңдеу. Геолокациолық білім, аударма. №2 тапсырма: Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын Белгіле
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды: А деңгейі. Виртуалды «өмірдің» оң және теріс жақтарын салыстыр. В деңгейі. Елордамыздың көрнекті жерлері бойынша виртуалды тур жаса және алған әсеріңді жол жазбасы ретінде жаз. Мына интернет-ресурсын қолдануға болады: http://city3d.kz/nash-gorod/ С деңгейі. «Виртуалды ойынға деген тәуелділіктің алдын алу» тақырыбына буклет жаса. |
Дескриптор: -Мәтінді оқиыд -Арнайы белгі қойып тапсырманы орындайды Дескриптор: -Артық нұсқаларды белгілейді Дескриптор: -Виртуалды шынайылықтың пайдалы жағын белгілейді -Виртуалды шынайылықтың пайдасыз жағын белгілейді Дескриптор: -Виртуалды өмірдің оң және теріс жақтарын салыстырады |
Мұғалімнің кері байланысы Ауызша мадақтау Мадақтау сөздері арқылы бірін-бірі бағалау 2 балл Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау, мадақтау 3 балл 5 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық, дәптер Кесте, оқулық ДК, ұялы телефон, интернет, қағаз, қалам |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау: Топтық жұмыс 1. Күнделікті өмірге виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды ендірудің қауіп- қатерлерінің қаншалықты екенін талқылаңдар. 2. «Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтардың бағыттары» бойынша 2-суретіне өз пікіріңді білдір. Оған тағы не қосу керектігін айт, сонан соң оны топта талқылаңдар Кері байланыс: Тазалық әдісі |
Дескриптор: -Сұрақтарды топта талқылайды -Ойларымен бөліседі Кері байланыс жасайды |
|
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Виртуалды шынайылықтағы адам. ҮТ |
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Виртуалды шындықтағы адам
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
3D жобалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 11 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды шындықтағы адам |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.4.2 адамның психикалық және физикалық денсаулығына виртуалды және кеңейтілген шындықтың әсері туралы айту |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту: «Атомдар мен молекулалар» әдісі /Бұл әдіс оқушыларға псиологиялық жағымды ахуал орнатады/. Өткен тақырыпты пысықтау: Венн диаграммасын қолданып, виртуалды және кеңейтілген шынайылықты салыстыр. (http://www.classtools.net/education-games-php/venn_intro интернет-ресурсын қолдануға болады). Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру |
1.Мұғаліммен амандасады. Сабаққа көңілді қатысады Дескриптор: -Айырмашылығын жазады -Ұқсастығын жазады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру Оқулықпен жұмыс Білу және түсіну Ақпаратты «Инсерт» әдісі бойынша оқу. Топтағы оқушылар мәтінді оқып, арнайы белгі қойып отырады: + - мұны білемін; – - мен басқаша ойлағанмын, бұл менің ойлағаныма қарама-қарсы болып шықты; v – мен үшін бұл жаңа нәрсе; ? – маған бұл түсініксіз, түсіндіру, нақтылау қажет. Топтың спикері оқылған нәрсенің мәнін түсіндіреді. Мұғалім оқушылармен сөйлеседі. Мәтіннің түсініксіз жерлерін түсіндіреді. Жұптық жұмыс: №1 тапсырма: Ұсынылған нұсқалардың қайсысы виртуалды және кеңейтілген шынайылықтың негізгі бағытына жатпайды? Мобильді ойындар, нұсқаулыұтар; «Сатып алмас бұрын зерделе», қызметтер жайлы ақпарат. Навигация, қосылған орам. Шынайылық – нақтылық құрылымдарын түсіну, мәліметтерді өңдеу. Геолокациолық білім, аударма. №2 тапсырма: Виртуалды шынайылықтың пайдалы және пайдасыз жақтарын Белгіле
Деңгейлік тапсырмаларды орындайды: А деңгейі. Виртуалды «өмірдің» оң және теріс жақтарын салыстыр. В деңгейі. Елордамыздың көрнекті жерлері бойынша виртуалды тур жаса және алған әсеріңді жол жазбасы ретінде жаз. Мына интернет-ресурсын қолдануға болады: http://city3d.kz/nash-gorod/ С деңгейі. «Виртуалды ойынға деген тәуелділіктің алдын алу» тақырыбына буклет жаса. |
Дескриптор: -Мәтінді оқиыд -Арнайы белгі қойып тапсырманы орындайды Дескриптор: -Артық нұсқаларды белгілейді Дескриптор: -Виртуалды шынайылықтың пайдалы жағын белгілейді -Виртуалды шынайылықтың пайдасыз жағын белгілейді Дескриптор: -Виртуалды өмірдің оң және теріс жақтарын салыстырады |
Мұғалімнің кері байланысы Ауызша мадақтау Мадақтау сөздері арқылы бірін-бірі бағалау 2 балл Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау, мадақтау 3 балл 5 балл |
Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық, дәптер Кесте, оқулық ДК, ұялы телефон, интернет, қағаз, қалам |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау: Топтық жұмыс 1. Күнделікті өмірге виртуалды және кеңейтілген шынайылықтарды ендірудің қауіп- қатерлерінің қаншалықты екенін талқылаңдар. 2. «Виртуалды және кеңейтілген шынайылықтардың бағыттары» бойынша 2-суретіне өз пікіріңді білдір. Оған тағы не қосу керектігін айт, сонан соң оны топта талқылаңдар Кері байланыс: Тазалық әдісі |
Дескриптор: -Сұрақтарды топта талқылайды -Ойларымен бөліседі Кері байланыс жасайды |
|
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Виртуалды шынайылықтағы адам. ҮТ |
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз



