Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .23ж. Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Зияткерлік спорт-білімді ұрпақтың негізі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1 -мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
-мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіреді; - етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. Өткен тақырыпты пысықтау Т кестесі |
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . 2ә-тапсырма.
Берілген мысалдарды кестег сәйкес іріктеңдер
Айтқызбады, білінді, сүртіндік, киіндің, барғыздық, өшірткіз, түсірт, тазалаттқыз, өсіртпе, арқаландым, жасырындық, өткізді, ойнаттың, алдырртыңыз, жеткіздім, сезіндіңіз. |
Мұғалімнің кері байланысы
Сабақ үстінде орташа, жақсы, өте жақсы дегенді білдіретін стикерлер немесе жетондар беріліп отырады.
|
Оқу құралдары |
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау
Мәтінмен жұмыс 7-тапсырма.
7а тапсырма. Тақтамен жұмыс Жеке |
Тоғызқұмалақ ойыны туралды бейнеролик көрсетіледі. https://youtu.be/r_qCxczwwCs?si=35ha-JEbWIjotQ_v «Тоғызқұмалақ» мәтінін оқиды.
«Сократ шеңбері» әдісі Сынып екі шеңберге бөлінеді. Ішкі шеңбердегілер сыртқы шеңберде тұрғандарға мәтін бойынша сұрақ қояды, сыртқы шеңбердегілер жауап береді. Мәтіндегі негізгі ақпаратты бір сөйлеммен түйіндеңдер Тоғызқұмалақ ол... |
Ынталандыру стикерлері беріледі. Дескриптор: -мәтіннен, детальді ақпаратты анықтайды, негізгі ақпаратты бір сөйлеммен түйіндейді |
Интерактивті тақта, таратпа материалдары |
||||
|
Сабақтың ортасы
|
7ә-тапсырма Жұптық жұмыс
7б-тапсырма. Топтық жұмыс
|
Мәтіннен өздік етіс бола алатын етістіктерді табыңдар. Мәтінде қандай тұлғада тұрғанын көрсетіп, мағынасын түсіндіріңдер
Мәтіннен салт және сабақты етістіктерді тауып, тоғызқұмалақ тақтасының екі бетіне жинаңдар
|
Дескриптор - өздік етістерді табады, мағынасын түсіндіреді; мәтіннен салт және сабақты етістіктерді анықтайды |
Оқулық, тоғызқұмалақ тақтасының суреті |
||||
|
Сабақтың соңы
|
9-тапсырма |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді басшылыққа ала отырып, «Зияткерлік спорт – білімді ұрпақ негізі» тақырыбына эссе жазыңдар. Эссе мәтінінде өздік және өзгелік етіс түрлерін пайланыңдар.
|
Дескриптор - мәтіндерлегі негізгі ойды пайдаланады; - өздік және өзгелік етіс түрлерін қолданады |
|
||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі Үй тапсырмасы: |
«Миыңның суретін сал» әдісі Оқушыларға мидың суреті салынған қималар беріледі. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады
Сыныпта жазып бастаған эссені аяқтайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Зияткерлік спорт-білімді ұрпақтың негізі. Қазақ тілі 6-сынып
ҚМЖ Зияткерлік спорт-білімді ұрпақтың негізі. Қазақ тілі 6-сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: .23ж. Сынып: 6: |
Педагогтің аты-жөні: Көрпебаева А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Зияткерлік спорт-білімді ұрпақтың негізі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1 -мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.4.2 - Етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану. |
|
Сабақ мақсаттары |
-мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіреді; - етістіктің етіс түрлері мен салт- сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
|
Психологиялық ахуал Оқушыларды түгелдейді,
Үй тапсырмасы сұралады. Өткен тақырыпты пысықтау Т кестесі |
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . 2ә-тапсырма.
Берілген мысалдарды кестег сәйкес іріктеңдер
Айтқызбады, білінді, сүртіндік, киіндің, барғыздық, өшірткіз, түсірт, тазалаттқыз, өсіртпе, арқаландым, жасырындық, өткізді, ойнаттың, алдырртыңыз, жеткіздім, сезіндіңіз. |
Мұғалімнің кері байланысы
Сабақ үстінде орташа, жақсы, өте жақсы дегенді білдіретін стикерлер немесе жетондар беріліп отырады.
|
Оқу құралдары |
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Ойқозғау
Мәтінмен жұмыс 7-тапсырма.
7а тапсырма. Тақтамен жұмыс Жеке |
Тоғызқұмалақ ойыны туралды бейнеролик көрсетіледі. https://youtu.be/r_qCxczwwCs?si=35ha-JEbWIjotQ_v «Тоғызқұмалақ» мәтінін оқиды.
«Сократ шеңбері» әдісі Сынып екі шеңберге бөлінеді. Ішкі шеңбердегілер сыртқы шеңберде тұрғандарға мәтін бойынша сұрақ қояды, сыртқы шеңбердегілер жауап береді. Мәтіндегі негізгі ақпаратты бір сөйлеммен түйіндеңдер Тоғызқұмалақ ол... |
Ынталандыру стикерлері беріледі. Дескриптор: -мәтіннен, детальді ақпаратты анықтайды, негізгі ақпаратты бір сөйлеммен түйіндейді |
Интерактивті тақта, таратпа материалдары |
||||
|
Сабақтың ортасы
|
7ә-тапсырма Жұптық жұмыс
7б-тапсырма. Топтық жұмыс
|
Мәтіннен өздік етіс бола алатын етістіктерді табыңдар. Мәтінде қандай тұлғада тұрғанын көрсетіп, мағынасын түсіндіріңдер
Мәтіннен салт және сабақты етістіктерді тауып, тоғызқұмалақ тақтасының екі бетіне жинаңдар
|
Дескриптор - өздік етістерді табады, мағынасын түсіндіреді; мәтіннен салт және сабақты етістіктерді анықтайды |
Оқулық, тоғызқұмалақ тақтасының суреті |
||||
|
Сабақтың соңы
|
9-тапсырма |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді басшылыққа ала отырып, «Зияткерлік спорт – білімді ұрпақ негізі» тақырыбына эссе жазыңдар. Эссе мәтінінде өздік және өзгелік етіс түрлерін пайланыңдар.
|
Дескриптор - мәтіндерлегі негізгі ойды пайдаланады; - өздік және өзгелік етіс түрлерін қолданады |
|
||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі Үй тапсырмасы: |
«Миыңның суретін сал» әдісі Оқушыларға мидың суреті салынған қималар беріледі. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады
Сыныпта жазып бастаған эссені аяқтайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














