Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романына менің көзқарасым.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Күні: |
Сынып: |
||||||
Бөлім: «Мәңгілік Ел – мәңгілік мұрат» |
|||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романына менің көзқарасым. |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.1 шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: «Тар кезең» тарихи романын ғаламдық тұрғыдан талдау; Көпшілігі: шығарманың идеясын ғаламдық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; Кейбір оқушылар: шығарманың идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап, әдеби эссе жазу . |
||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау. |
||||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика және терминология: атастыру,жазғытұрғы, ертоқым, нәшәндік, тілмаш, песір, болыс, автор стилі, сюжет, композиция. Менің ойымша.....Мен келісемін… Мен келіспеймін… Талқылау сұрақтары:
|
||||||
Пәнаралық байланыс |
Тарих. |
||||||
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||
Алдыңғы білім |
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романы |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
Теңеу (Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, сабаққа дайындығын пысықтау) ІІ.Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Оқушылар эссе туралы түсінік қалыптастырады. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды. |
Қалыптастырушы бағалау
|
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану Әдеби эссенің түрлері Бүгін біз сабағымызда әдеби-талдау эссесін жазатын боламыз. Ол үшін әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсірейік.
Тапсырма. «Тар кезең» тарихи романының идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап , әдеби эссе жазыңыз.
Дескриптор:
Тапсырма. Құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз. Дескриптор:
ҚБ Негізгі бөлімнің екінші бөлімін жазады. Дескриптор:
Қорытынды бөлім. Бұл бөлімді тезиске оралу міндетті емес. Қорытынды бөлімде не жазылады? Дескриптор:
ҚБ
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар әдеби эссенің түрлерімен танысады.
Оқушылар әдеби-талдау эссесінің құрылымын еске түсіреді.
«Тар кезең» тарихи романының идеясын ғаламдық тұрғыдан талдап , әдеби эссе жазыңыз.
Кіріспе бөлімнің құрылымымен танысады.
Кіріспе бөлім бойынша тақырыпты түсіну сөйлемін жазады; тақырыптың өзектілігін анықтап жазады; тезис жазады.
Әдеби-талдау эссе құрылымы бойынша негізгі бөлімді жазыңыз.
Негізгі бөлім бойынша тезисті қолдаушы пікір жазады; Аргументке дейінгі баяндау сөйлемін жазады; Аргумент жазады; Аргументті талдайды; Абзацты қорытындылаушы сөйлемді жазады; Қорытынды бөлімді жазады.
Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Қ.Мұхамбетқалиев «Тар кезең» романы |
|||
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия Мен нені түсінбедім? (Оқушылар стикерге өздерінің түсінбеген тұстарын, сұрақтарын жазып, мұғалімге қалдырады.) |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |