|
Сабақтың тақырыбы: Қоғам. Қазіргі қоғам.Тұрақты сөз тіркесі. |
||
|
Модуль/Пән: ЖПБ Жалпы білім беретін пәндер/ Қазақ тілі |
||
|
Педагог З.А.Жумагельдинова дайындады |
||
|
2024 жылғы « » |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
||
|
Курс, топ I 103А |
||
|
Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты таныстыру сабағы |
||
|
2. Мақсат, міндеттері Cтуденттерге қоғам және қазіргі қоғам туралы ақпарат беру, тұрақты сөз тіркестерінің мәнін түсіндіру. |
||
|
3. Оқу – жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және кәсіби дағдылар тізбесі 1) Қазіргі қоғам, ондағы өзгерістер мен миграция мәселесімен танысу; 2) жастардың зияткерлік бағдарламасын іске асыру жолдарын білу, Ресми іс қағаз түрлерін меңгеру. |
||
|
4. Қажетті ресурстар 1.А.Қасымбек, Л.Оспанова, С.Темурбаева, Қазақ тілі. Оқулық, Арман-ПВ, 2015; 2.А.Қасымбек, Л.Осапнова. Қазақ тілі. Мұғалім кітабы,-Арман ПВ, 2015 |
||
|
5. Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Білім алушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту: Миға шабуыл:
Тұрақты сөз тіркесі, фразеологиялық тіркес – екі немесе одан да көп сөздердің тіркесуінен жасалып, бір ұғымды білдіретін бейнелі сөздер тобы. Тұрақты сөз тіркесінің құрамындағы сөздер өздерінің дербес мағыналарынан ажырап, жеке-дара сөздерге балама ретінде жұмсалады, олардың тіркестегі мағынасы жеке тұрғандағы мағынасына сай келе бермейді (көре алмау – қызғану; іші күю – өкіну, т.б.) тұрақты сөз тіркесі бірнеше топқа жіктеледі: идиомалық тіркестер немесе идиома (қабырғаңмен кеңес, ешкімнің ала жібін аттама); мақал-мәтел (Ел үмітін ер ақтар, ер атағын ел сақтар; Өнерлінің өзегі талмас). Тұрақты сөз тіркесі қатарына бұлардан басқа екі кейде одан да көп сөздердің қатар жұмсалуынан жасалып, бастапқы мағынасын сақтай отырып, бір ұғымды білдіретін тіркестер (лексикалық тіркестер) де кіреді. Мысалы, қол қою, көз салу, қол ұшын беру, т.б. |
Критерий: Студенттер берілген материалды меңгере отырып, керек жерлерін түртіп алады. |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қоғам туралы мақал-мәтелдер жинап, олардың мағынасын жазу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоғам. Қазіргі қоғам.Тұрақты сөз тіркесі. сабақ жоспары 11-10 сынып
Қоғам. Қазіргі қоғам.Тұрақты сөз тіркесі. сабақ жоспары 11-10 сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Қоғам. Қазіргі қоғам.Тұрақты сөз тіркесі. |
||
|
Модуль/Пән: ЖПБ Жалпы білім беретін пәндер/ Қазақ тілі |
||
|
Педагог З.А.Жумагельдинова дайындады |
||
|
2024 жылғы « » |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
||
|
Курс, топ I 103А |
||
|
Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты таныстыру сабағы |
||
|
2. Мақсат, міндеттері Cтуденттерге қоғам және қазіргі қоғам туралы ақпарат беру, тұрақты сөз тіркестерінің мәнін түсіндіру. |
||
|
3. Оқу – жаттығу процесінде білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және кәсіби дағдылар тізбесі 1) Қазіргі қоғам, ондағы өзгерістер мен миграция мәселесімен танысу; 2) жастардың зияткерлік бағдарламасын іске асыру жолдарын білу, Ресми іс қағаз түрлерін меңгеру. |
||
|
4. Қажетті ресурстар 1.А.Қасымбек, Л.Оспанова, С.Темурбаева, Қазақ тілі. Оқулық, Арман-ПВ, 2015; 2.А.Қасымбек, Л.Осапнова. Қазақ тілі. Мұғалім кітабы,-Арман ПВ, 2015 |
||
|
5. Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекет |
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Білім алушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту: Миға шабуыл:
Тұрақты сөз тіркесі, фразеологиялық тіркес – екі немесе одан да көп сөздердің тіркесуінен жасалып, бір ұғымды білдіретін бейнелі сөздер тобы. Тұрақты сөз тіркесінің құрамындағы сөздер өздерінің дербес мағыналарынан ажырап, жеке-дара сөздерге балама ретінде жұмсалады, олардың тіркестегі мағынасы жеке тұрғандағы мағынасына сай келе бермейді (көре алмау – қызғану; іші күю – өкіну, т.б.) тұрақты сөз тіркесі бірнеше топқа жіктеледі: идиомалық тіркестер немесе идиома (қабырғаңмен кеңес, ешкімнің ала жібін аттама); мақал-мәтел (Ел үмітін ер ақтар, ер атағын ел сақтар; Өнерлінің өзегі талмас). Тұрақты сөз тіркесі қатарына бұлардан басқа екі кейде одан да көп сөздердің қатар жұмсалуынан жасалып, бастапқы мағынасын сақтай отырып, бір ұғымды білдіретін тіркестер (лексикалық тіркестер) де кіреді. Мысалы, қол қою, көз салу, қол ұшын беру, т.б. |
Критерий: Студенттер берілген материалды меңгере отырып, керек жерлерін түртіп алады. |
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қоғам туралы мақал-мәтелдер жинап, олардың мағынасын жазу. |
|
шағым қалдыра аласыз















