|
Бөлім: |
Өркениет: даму ерекшеліктері |
||||
|
Мұғалім: |
Сатыбаева А.А. |
||||
|
Күні: |
08.01.26ж |
||||
|
Сынып: 11 « » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1 Ежелгі және ортағасырлық Қазақстанның тарихи тұлғаларының қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі және ортағасырлардағы Қазақстандағы тарихи тұлғалардың қоғамдық саяси ойларының маңыздылығын анықтайды |
||||
|
Тарихи концепт |
маңыздылық |
||||
|
Құндылық |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Миға шабуыл:
Оқушылардың пікірлері қорытындылап, сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «кері байланыс» |
Тақырыптық суреттер |
|
|
Жаңа сабақ |
І тапсырма. Т.Ж. Постер
Талқылау сұрағы Неліктен Жүсіп Баласағұнның поэзия саласындағы еңбегі Қараханидтер тарихындағы құнды тарихи еңбек болып саналса, басқарушылар үшін саяси басшылық болып табылады? Неліктен Әль Фараби әлемнің екінші ұстазы аталды? Неліктен түркі лингвисті Махмұд әл-Қашғаридің еңбегі аталмыш сөздік ретінде емес, түркі әлемінің энциклопедиясы деп аталды? ЕБҚ: оқушыға топта қолдау көрсетіледі ІІ тапсырма. ЖұЖ. орта ғасырлық тарихи тұлғаларға берген ғалымдардың пікірін оқып, төменде берілген сұрақтарға жауап беріңдер . 1. Орта ғасырлық ғалымдардың қоғамдық-саяси ойларының бүгінгі күнгі маңыздылығы неде? 2. Орта ғасырлық тұлғалар туралы сіздің пікіріңіз қандай? Қай ғалымның пікірімен сіздің пікіріңіз сәйкес келеді? 3. Неліктен бұл пікірді қолдайсыз? Ойыңызды дәйекті түрде дәлелдеңіз. Талқылау сұрақтар;
Ж.Ж.3-тапсырма Тест Conkerплатформасы арқылы |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды Дескриптор Ортағасырлық тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының бүгінгі күні өміршендігі туралы анықтайды оқушылар оқулықты пайдалана отырып дәптерлеріне тапсырманы орындайды Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Өзін-өзі бағалау» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
|
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тіршілікті қамтамасыз ету жүйесі, қоныстану жүйесі, экожүйе, табиғи-географиялық факторлар деген терминдерді қолдана отырып,мәлімет жазу |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы
|
Бөлім: |
Өркениет: даму ерекшеліктері |
||||
|
Мұғалім: |
Сатыбаева А.А. |
||||
|
Күні: |
08.01.26ж |
||||
|
Сынып: 11 « » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоғамдық-саяси ойдың бастауы және дамуы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1 Ежелгі және ортағасырлық Қазақстанның тарихи тұлғаларының қоғамдық-саяси идеяларын анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ежелгі және ортағасырлардағы Қазақстандағы тарихи тұлғалардың қоғамдық саяси ойларының маңыздылығын анықтайды |
||||
|
Тарихи концепт |
маңыздылық |
||||
|
Құндылық |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Миға шабуыл:
Оқушылардың пікірлері қорытындылап, сабақтың тақырыбы, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «кері байланыс» |
Тақырыптық суреттер |
|
|
Жаңа сабақ |
І тапсырма. Т.Ж. Постер
Талқылау сұрағы Неліктен Жүсіп Баласағұнның поэзия саласындағы еңбегі Қараханидтер тарихындағы құнды тарихи еңбек болып саналса, басқарушылар үшін саяси басшылық болып табылады? Неліктен Әль Фараби әлемнің екінші ұстазы аталды? Неліктен түркі лингвисті Махмұд әл-Қашғаридің еңбегі аталмыш сөздік ретінде емес, түркі әлемінің энциклопедиясы деп аталды? ЕБҚ: оқушыға топта қолдау көрсетіледі ІІ тапсырма. ЖұЖ. орта ғасырлық тарихи тұлғаларға берген ғалымдардың пікірін оқып, төменде берілген сұрақтарға жауап беріңдер . 1. Орта ғасырлық ғалымдардың қоғамдық-саяси ойларының бүгінгі күнгі маңыздылығы неде? 2. Орта ғасырлық тұлғалар туралы сіздің пікіріңіз қандай? Қай ғалымның пікірімен сіздің пікіріңіз сәйкес келеді? 3. Неліктен бұл пікірді қолдайсыз? Ойыңызды дәйекті түрде дәлелдеңіз. Талқылау сұрақтар;
Ж.Ж.3-тапсырма Тест Conkerплатформасы арқылы |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар топтаса отырып тапсырманы орындайды Дескриптор Ортағасырлық тарихи тұлғалардың қоғамдық-саяси идеяларының бүгінгі күні өміршендігі туралы анықтайды оқушылар оқулықты пайдалана отырып дәптерлеріне тапсырманы орындайды Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Өзін-өзі бағалау» |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
|
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
|
|
Үй тапсырмасы |
Тіршілікті қамтамасыз ету жүйесі, қоныстану жүйесі, экожүйе, табиғи-географиялық факторлар деген терминдерді қолдана отырып,мәлімет жазу |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














