|
Бөлім: Сүйіспеншілік пен достық |
Мектеп: |
|||||
|
Сынып: 7 Ә,Б |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қой сүйеді баласын қоңырым деп... |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.4.1-эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу.(дискуссивті эссе); 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу.(дискуссивті эссе); - етістіктің есімше түрін тілдесім барысында қолданады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мейірімділік тақырыбында білім алды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығуш ылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар берілген мақалдың мағынасын ұғынып, пікірін білдіріп, сабақтың тақырыбын болжайды. Төрт түліктің төлдері....Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. Өткен тақырыптарды қайталау Үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
|
http://oilar.kz/topic_list/270/dos |
||
|
Сабақтың ортасы |
Дескрипторлар:
ҚБ
Оқулықтағы 3-оқылым тапсырмасын оқу. 1-топ. мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. 2-топ. тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. 3-топ. тақырып мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ
5-ТАПСЫРМА. Сөйлемдерді салыстырып, қою қаріппен берілген сөздердің қызметін түсіндіреді. Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Есімше тұлғалы етістіктерді тауып, мағынасын, қызметін түсіндіру Дескриптор:
Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. «Мені анам қалай еркелетеді...». Оқушылар ботам, қозым, құлыным деген сөздерді қолданып, алған білімдерін жинақтап, ой қорытындылайды. |
Оқушылар суреттер бойынша өзара ой бөліседі, ақырыпқа байланысты сұхбат құрастырады. Тақырыпқа байланысты мәтінді комментарий жасап, іріктеп, зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Фразеологизмдердің ішінен достық, бірлік, татулыққа қатыстыларын теріп жазады; оларды қатыстырып, сөйлем құрайды. Сұхбат құрады. Оқушылар достық туралы алған білімдерін жинақтап, ой қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (massaget.kz/mangilik_el/tup_tamyir/asyil_soz/33707) |
||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы: |
Рефлексия «Мен үшін маңызды болғаны...» Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. 9-тапсырма. |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қой сүйеді баласын қоңырым деп...
|
Бөлім: Сүйіспеншілік пен достық |
Мектеп: |
|||||
|
Сынып: 7 Ә,Б |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қой сүйеді баласын қоңырым деп... |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.4.1-эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу.(дискуссивті эссе); 7.4.4.1 етістіктің есімше, көсемше түрлерін, тұйық етістікті тілдесім барысында қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-эссе құрылымы мен даму желісін сақтап, тақырыпқа байланысты берілген мәселенің оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу.(дискуссивті эссе); - етістіктің есімше түрін тілдесім барысында қолданады |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Мейірімділік тақырыбында білім алды. |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығуш ылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар берілген мақалдың мағынасын ұғынып, пікірін білдіріп, сабақтың тақырыбын болжайды. Төрт түліктің төлдері....Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. Өткен тақырыптарды қайталау Үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар тақырыпты болжаған соң сабақтың мақсатымен танысып, бағалау критерийлері оқушылармен бірге жасалынады. |
Қалыптастырушы бағалаулар ҚБ
|
http://oilar.kz/topic_list/270/dos |
||
|
Сабақтың ортасы |
Дескрипторлар:
ҚБ
Оқулықтағы 3-оқылым тапсырмасын оқу. 1-топ. мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. 2-топ. тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. 3-топ. тақырып мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ
5-ТАПСЫРМА. Сөйлемдерді салыстырып, қою қаріппен берілген сөздердің қызметін түсіндіреді. Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Есімше тұлғалы етістіктерді тауып, мағынасын, қызметін түсіндіру Дескриптор:
Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. «Мені анам қалай еркелетеді...». Оқушылар ботам, қозым, құлыным деген сөздерді қолданып, алған білімдерін жинақтап, ой қорытындылайды. |
Оқушылар суреттер бойынша өзара ой бөліседі, ақырыпқа байланысты сұхбат құрастырады. Тақырыпқа байланысты мәтінді комментарий жасап, іріктеп, зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Фразеологизмдердің ішінен достық, бірлік, татулыққа қатыстыларын теріп жазады; оларды қатыстырып, сөйлем құрайды. Сұхбат құрады. Оқушылар достық туралы алған білімдерін жинақтап, ой қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы (massaget.kz/mangilik_el/tup_tamyir/asyil_soz/33707) |
||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы: |
Рефлексия «Мен үшін маңызды болғаны...» Бүгін мен үшін ....... маңызды болды. *................. қызықты болды. *.......................... қиын болды. Тақтаға рефлексия жасау үшін дайын құрылымды шығарып, оқушылар бүгінгі өзінің әрекетіне талдау жасайды. Сол арқылы мұғалім бүгінгі сабақтың сәтті және сәтсіз тұстарын анықтай алады. 9-тапсырма. |
|
||||
шағым қалдыра аласыз





