|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қожекеңде қонақта «Қожанасыр мен Алдаркөсе» «Үш сом» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1-аңыздың жанрлық ерекшеліктерін анықтау. 2.2.9.1- мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (мультфильм) нұсқасымен салыстыру. 2.2.6.1.Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Аңыздың жанрлық ерекшеліктерін анықтайды. Көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (мультфильм) нұсқасымен салыстырады. Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы Жаңа тақырып Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау
Үй тапсырмасын тексеру «Ботақан» өлеңін жатқа айтады. ФС тапсырмасы Алдаркөсе, Қожанасыр жайлы естігендерің бар ма? Оларға қатысты сөздер ойластыр. Бейнежазбамен жұмыс «Алдар көсе мен Қожанасыр» мультфильмі Ақпарат Өмірде болған адам басына құрылған әңгімені аңыз дейді. Аңыз-халық ауыз әдебиетінің бір түрі. Аңызда тарихта болған адамдардың іс-әрекетіне байланысты оқиғалар әңгімеленеді. Қожанасыр көпшілік қауымға тура жолды нұсқап, жақсылыққа шақырып, жаманшылықтан тыйған адам болған. Ол адамдарға тура жолды көрсетіп, нақыл мен даналыққа толы насихаттар жүргізген. Оқулықпен жұмыс 2-тапсырма «Қожанасыр мен Алдаркөсе» аңызын оқы және мазмұнын айт. Оқиғаның дамуын болжа. 3-тапсырма «Үш сом» аңыз Мәтінді тізбектей оқы Рөлге бөліп оқы ЕҚБ Өмірде осылай жасайтын адамдар бар ма? Сен кездестіріп көрдің ба?. ЕБҚ Қожанасырдың жауабын көңіл күймен оқып бер. 4-тапсырма Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтаңдар. «Ашық микрофон» әдісі
Алдар-ақылды, Қожанасыр-тапқыр. 5-тапсырма Саралау тапсырмасы
Үлгі: Қой сатып аларда тапқырлық танытып,қойды арзан алды Үй тапсырмасы «Қожанасыр» туралы аңызды оқып келу ҚЖ: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазыңдар. Бұндай адамдар қоғамға керек пе? Ойыңды жаз. |
Өлеңді жатқа айтады. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты болжайды. Сұрақтарға жауап береді. Мультфильмді көреді Ақпаратпен танысады. Мәтінді оқиды Тізбектей оқиды. Жеке жұмыс жасайды Өзгерістерді анықтайды. Сұрақтарға жауап береді Нақты дәлелдер келтіреді. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп, жатқа айтады-1б
ҚБ: «Асық»әдісі
Дескриптор: Аңыз кейіпкері туралы айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді оқып,оқиғаның барысын болжайды-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектей, мәнерлеп,рөлге бөліп оқиды-1б
Тамаша! Дескрипторы: Оқиғаның дамуындағы өзгерістерді анықтайды-1б Сұрақтарды басшылыққа алып, ой-пікірлерін білдіреді-1б Дескриптор: Пікірлерге нақты дәлелдер келтіре алады-1б
Дескриптор: «Қожанасыр» туралы аңызды оқиды-1б Дескриптор: Алдар мен Қожанасырға мінездеме жазады-1б |
Оқулық бейнежазба https://www.youtube.com/watch?v=NkxPHVIZfig Оқулық
Оқулық Суреттер
Кесте Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Акутенова Шынар БакытжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қожекеңде қонақта «Қожанасыр мен Алдаркөсе» «Үш сом» 73-сабақ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қожекеңде қонақта «Қожанасыр мен Алдаркөсе» «Үш сом» 73-сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Әдебиеттік оқу пәнінен сабақ жоспары 2 сыныпқа арналған, материалы ішінде
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















