|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Қозғалыс |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.6.1 қол бұлшық еттерінің максималды жұмыс күшін және күшке төзімділігін зерттеу 9.1.6.2 бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күшін және күшке төзімділігін зерттеу Бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу Оң қол мен сол қолдың күшін салыстыру |
|
|
Бағалау критерийлері Дағдылар: түсіну, білімін қолдану, зерттеушілік дағдылар, талдау, бағалау |
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: көлем, болжам, энергия, оттегі, көмірқышқыл газы, бұлшық еттер, аэробты, анаэробты, сүт қышқылы. Оқытудың тілдік мақсаты: тыныс алу жиілігі физикалық жаттығу ұзақтығынан неге өзгеретіндігін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істей (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Қалыпты жағдайда қол бұлшықеттерінің жұмысы .... болады. Мен физикалық жаттығу жасаған кезде тыныс алу жиілігі …себебі ..... Бұның себебі … ... ... байланысты. Егер физикалық жаттығулар саны ұлғайса, онда … ... ..... Физикалық жаттығулар ұзақтығы артқан кезде, біз … ... ... болатынын байқадық. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, дені сау ұрпақ- ұлттың болашағы. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілінде терминдерді кіргізу және қысқа мәтіндермен жұмыс. Бұлшықет жұмысын анықтау үшін математикалық формуланы қолдану. Аэробты және анаэробты тынысалудың химиялық реакция теңдеуін пайдалану. Графиктер құру арқылы физикалық, математикалық білімдерін пайдаланады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Бастапқы білім |
Адамның тыныс алу жүйесінің құрылымы (8.3C бөлімі) |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-3 мин |
- Ұйымдастыру.
|
презентация Слайд 1-3 |
|
Сабақтың ортасы 4-5 мин 6-20 мин 21-30 мин 31-45 мин |
Қайталау
(М) Қолдағы бұлшықет күшін зерттеу үшін қолданылатын әдісті оқушылармен бірге талдау. (Ж) Оқушылар жұмыстың жүру барысымен танысады. (Ж) Жұмыстың мақсатына қарай болжамдарды анықтайды. (С) жұмыстың тәуелді және тәуелсіз айнымалылары анықталады (Жж) Оқушылар практикалық жаттығуды орындайды және мәліметтерді өңдеуге назар аударады (Жж) Бұлшық еттің жиырылу жиілігіне оның жұмысының тәуелділігін зерттейді (Жж) Оқушылар шағын зерттеулер нәтижесінде алған мәліметтерді кестеге жинайды. (Т) Мәліметтер топта талданады. (Ж) (Жж) Жұмыс парағында берілген тапсырмаларды орындайды. (Т) Мұғалім анаэробты және аэробты тыныс алумен байланысты қажу ұғымымын түсіндіру керек. (Ж) Зерттеу қорытындысын жазады |
Слайд 4-7
https://twig-bilim.kz/kz/film/skeletal-muscles
Жұмыс парағы
Қысқыш, секундомер
Жұмыс парағы
|
|
Сабақың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - Бүгін нені түсіндің: -Сен үшін тақырып қаншалықты маңызды: -Сабақта неден қиналдың: |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 9.3А Қозғалыс |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күші және күшке төзімділігі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.6.1 қол бұлшық еттерінің максималды жұмыс күшін және күшке төзімділігін зерттеу 9.1.6.2 бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Қол бұлшық еттерінің максимальды бұлшық ет күшін және күшке төзімділігін зерттеу Бұлшық еттің жиырылу жиілігіне бұлшықет жұмысының тәуелділігін зерттеу Оң қол мен сол қолдың күшін салыстыру |
|
|
Бағалау критерийлері Дағдылар: түсіну, білімін қолдану, зерттеушілік дағдылар, талдау, бағалау |
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология: көлем, болжам, энергия, оттегі, көмірқышқыл газы, бұлшық еттер, аэробты, анаэробты, сүт қышқылы. Оқытудың тілдік мақсаты: тыныс алу жиілігі физикалық жаттығу ұзақтығынан неге өзгеретіндігін түсіндіру үшін болжам құруға топта жұмыс істей (айтылым, тыңдалым және жазылым дағдылары) алады. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Қалыпты жағдайда қол бұлшықеттерінің жұмысы .... болады. Мен физикалық жаттығу жасаған кезде тыныс алу жиілігі …себебі ..... Бұның себебі … ... ... байланысты. Егер физикалық жаттығулар саны ұлғайса, онда … ... ..... Физикалық жаттығулар ұзақтығы артқан кезде, біз … ... ... болатынын байқадық. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзіне және айналадағыларға құрметпен қарау, дені сау ұрпақ- ұлттың болашағы. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілінде терминдерді кіргізу және қысқа мәтіндермен жұмыс. Бұлшықет жұмысын анықтау үшін математикалық формуланы қолдану. Аэробты және анаэробты тынысалудың химиялық реакция теңдеуін пайдалану. Графиктер құру арқылы физикалық, математикалық білімдерін пайдаланады. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Бастапқы білім |
Адамның тыныс алу жүйесінің құрылымы (8.3C бөлімі) |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 0-3 мин |
- Ұйымдастыру.
|
презентация Слайд 1-3 |
|
Сабақтың ортасы 4-5 мин 6-20 мин 21-30 мин 31-45 мин |
Қайталау
(М) Қолдағы бұлшықет күшін зерттеу үшін қолданылатын әдісті оқушылармен бірге талдау. (Ж) Оқушылар жұмыстың жүру барысымен танысады. (Ж) Жұмыстың мақсатына қарай болжамдарды анықтайды. (С) жұмыстың тәуелді және тәуелсіз айнымалылары анықталады (Жж) Оқушылар практикалық жаттығуды орындайды және мәліметтерді өңдеуге назар аударады (Жж) Бұлшық еттің жиырылу жиілігіне оның жұмысының тәуелділігін зерттейді (Жж) Оқушылар шағын зерттеулер нәтижесінде алған мәліметтерді кестеге жинайды. (Т) Мәліметтер топта талданады. (Ж) (Жж) Жұмыс парағында берілген тапсырмаларды орындайды. (Т) Мұғалім анаэробты және аэробты тыныс алумен байланысты қажу ұғымымын түсіндіру керек. (Ж) Зерттеу қорытындысын жазады |
Слайд 4-7
https://twig-bilim.kz/kz/film/skeletal-muscles
Жұмыс парағы
Қысқыш, секундомер
Жұмыс парағы
|
|
Сабақың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - Бүгін нені түсіндің: -Сен үшін тақырып қаншалықты маңызды: -Сабақта неден қиналдың: |
|
шағым қалдыра аласыз













