|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Іңкәр сән » |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ырғалбекова А |
|
|
Күні |
|
|
|
Тобы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қол сөмке жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қол сөмке жасаудың негіздерін түсіндіру. Оқушыларға сөмке жасау үшін қажетті материалдарды таңдау және қолдануды үйрету. Қол сөмке жасаудағы негізгі тігу әдістерін көрсету. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезең ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру Сабақтың ортасы ІІІ. Сарамандық жұмыс ІV. Сергіту сәті Сабақтың соңы V. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. «Сабаққа арналған жылы сөздер» Оқушылар бір-біріне сәлемдесу кезінде бір-біріне жылы сөздер айтады. Мысалы, «Бүгін сенің қолыңнан келетін барлық нәрсе жақсы болар!» немесе «Сенің шығармашылығың өте ұнады!» деп айтуға болады. Бұл әдіс оқушыларға сабаққа позитивті көңіл күймен келуге көмектеседі Фетр – тығыз әрі қалың мата, көбінесе қолөнер мен сәндік бұйымдар жасауда қолданылуы өте ыңғайлы. Ол жүннен жасалған, қатты әрі пішіні жақсы сақталатын материал. Фетрдің бірнеше түрі бар: түрлі түстері, әртүрлі қалыңдығы бар фетрлер. Оқушыларға фетрдің негізгі қасиеттері туралы түсіндіріңіз: ол оңай кесіледі, тігіледі және ешқашан шеттен тарқамайды. Фетрмен жұмыс жасау ерекшеліктері: Фетрмен жұмыс жасағанда, оны тігу үшін арнайы түйреуіштерді пайдалану қажет. Қайшы өте өткір болуы керек, себебі фетр қалың болғандықтан қиғанда қиындық туғызуы мүмкін.
Мұғалім сөмкенің
негізгі бөлігін өлшеп, сызбаны көрсетеді. Қалта, ілмек сияқты
қосымша бөліктерді қосу мүмкіндігі туралы
айтады.
«Жоғары - Төмен»
«Аяқтарды төмен түсіріңіз!» — оқушылар аяқтарын төмен түсіреді. Бұл жаттығуды жылдам әрі көңілді орындаған кезде оқушылар сергіп, қозғалысқа келіп, көңіл күйі көтеріледі.
Сабақтағы оқушылардың жетістіктерін көрсету Оқушылар сабақтан кейін не үйренгенін және сабақтың қандай тұстары қиын болғанын жазбаша немесе ауызша түрде айтады. Бұл оқушылардың өз білімін бағалауға және оқыту процесіне өз пікірлерін қосуға мүмкіндік береді. Мысалы: Бүгін мен не үйрендім?" "Сабақтағы ең қиын нәрсе не болды?" "Мен бұл білімді қалай қолдана аламын?"
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын дайындайды.
Оқушылар арасында жылысөз айту арқылы көңіл-күйлерін көтеру.
Оқушылар берілген мәліметтерді меңгере отырып,сөмке туралы түсінік алады
.
Оқушылар фетрден сөмкенің үлгісін жасау үшін өлшеуіш құралдарын қолданады. Сөмкенің көлемін және пішінін анықтау қажет. Сөмкенің ұзындығы мен ені дұрыс есептелуі керек. . Оқушыларға сәндік өрнектер, аппликациялар, моншақтар, тастармен сөмкені әдемі ету үшін қолдануға болатын қосымша бөлшектерді көрсетіңіз.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді
.
|
Дайын үлгілер, суреттер, буклеттер
Технология-лық карта
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қол сөмке жасау
Қол сөмке жасау
|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Іңкәр сән » |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ырғалбекова А |
|
|
Күні |
|
|
|
Тобы: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қол сөмке жасау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қол сөмке жасаудың негіздерін түсіндіру. Оқушыларға сөмке жасау үшін қажетті материалдарды таңдау және қолдануды үйрету. Қол сөмке жасаудағы негізгі тігу әдістерін көрсету. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезең ІІ. Жаңа сабақты түсіндіру Сабақтың ортасы ІІІ. Сарамандық жұмыс ІV. Сергіту сәті Сабақтың соңы V. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. «Сабаққа арналған жылы сөздер» Оқушылар бір-біріне сәлемдесу кезінде бір-біріне жылы сөздер айтады. Мысалы, «Бүгін сенің қолыңнан келетін барлық нәрсе жақсы болар!» немесе «Сенің шығармашылығың өте ұнады!» деп айтуға болады. Бұл әдіс оқушыларға сабаққа позитивті көңіл күймен келуге көмектеседі Фетр – тығыз әрі қалың мата, көбінесе қолөнер мен сәндік бұйымдар жасауда қолданылуы өте ыңғайлы. Ол жүннен жасалған, қатты әрі пішіні жақсы сақталатын материал. Фетрдің бірнеше түрі бар: түрлі түстері, әртүрлі қалыңдығы бар фетрлер. Оқушыларға фетрдің негізгі қасиеттері туралы түсіндіріңіз: ол оңай кесіледі, тігіледі және ешқашан шеттен тарқамайды. Фетрмен жұмыс жасау ерекшеліктері: Фетрмен жұмыс жасағанда, оны тігу үшін арнайы түйреуіштерді пайдалану қажет. Қайшы өте өткір болуы керек, себебі фетр қалың болғандықтан қиғанда қиындық туғызуы мүмкін.
Мұғалім сөмкенің
негізгі бөлігін өлшеп, сызбаны көрсетеді. Қалта, ілмек сияқты
қосымша бөліктерді қосу мүмкіндігі туралы
айтады.
«Жоғары - Төмен»
«Аяқтарды төмен түсіріңіз!» — оқушылар аяқтарын төмен түсіреді. Бұл жаттығуды жылдам әрі көңілді орындаған кезде оқушылар сергіп, қозғалысқа келіп, көңіл күйі көтеріледі.
Сабақтағы оқушылардың жетістіктерін көрсету Оқушылар сабақтан кейін не үйренгенін және сабақтың қандай тұстары қиын болғанын жазбаша немесе ауызша түрде айтады. Бұл оқушылардың өз білімін бағалауға және оқыту процесіне өз пікірлерін қосуға мүмкіндік береді. Мысалы: Бүгін мен не үйрендім?" "Сабақтағы ең қиын нәрсе не болды?" "Мен бұл білімді қалай қолдана аламын?"
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын дайындайды.
Оқушылар арасында жылысөз айту арқылы көңіл-күйлерін көтеру.
Оқушылар берілген мәліметтерді меңгере отырып,сөмке туралы түсінік алады
.
Оқушылар фетрден сөмкенің үлгісін жасау үшін өлшеуіш құралдарын қолданады. Сөмкенің көлемін және пішінін анықтау қажет. Сөмкенің ұзындығы мен ені дұрыс есептелуі керек. . Оқушыларға сәндік өрнектер, аппликациялар, моншақтар, тастармен сөмкені әдемі ету үшін қолдануға болатын қосымша бөлшектерді көрсетіңіз.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді
.
|
Дайын үлгілер, суреттер, буклеттер
Технология-лық карта
|

шағым қалдыра аласыз



















