Бекітемін:
Бөлім: |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Баймурзаева Айгүл |
|
Күні: |
Мектеп: С.Толыбеков атындағы №3 IT мектеп-лицейі |
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдік шаруашылығындағы ғылымның рөлі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) 8.2.5.1 Ауылшаруашылық өндірісінің дамуындағы әдіс-тәсілдерді талқылау және бағалау |
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдік шаруашылығындағы заманауи ғылыми жетістіктерді зерделей отырып, ақпараттық-коммуникативтік технологиялар мен түрлі ақпарат көздері арқылы шығармашылық идеяларды дербес дамыту және оларды жүзеге асыру жолдарын ұсыну. |
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
Топта дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Экологиялық шеңбер" тренингі.Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әрқайсысы бір-біріне өсімдіктерге немесе табиғатқа байланысты жақсы тілек айтады.Мысалы: "Сенің бүгінгі білімің жайқалып өссін!", "Тамырың терең, танымың кең болсын!" Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ұяшықтар " ойынын қолдану. Оқушылар ұяшықта жасырылған сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен сәлемдесу. Балалар сабаққа дайындалады.
Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады
|
«Мақтау» әдісі бойынша бағалау
|
Интербелменді тақта
https://gemini.google.com/share/6c9c6150aebf
|
Сабақтың ортасы 10 мин
15 мин
5 мин
8 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады).
Топқа бөлу Оқушыларға түрлі түсті гүлдер таратылуы арқылы топқа бөлінеді.
Топтық тапсырма Оқушылар өздеріне берілген өсімдіктер бойынша постер құрып,оны қорғайды
Сергіту сәті. "Шульте кестесы" әдісі
Жеке тапсырма Балалар өздеріне берілген парақтағы тапсырмаларды орындайды.
|
Жаңа ақпаратпен танысады.
Дәптеріне күннің реті мен тақырыпты жазады.
Сынып топқа бөлінеді, топтарда тапсырмаларды орындайды
-Берілген өсімдікке байланысты постер құрып,оны қорғайды
Сабақ уақытында сергіп алу үшін ойын ойнайды
Жеке тапсырманы орындайды |
Дәптерге негізгі ұғымдарды жазады.
Ауызша бағалау
Бағалау критерийлері (топтық жұмыс):
Стикер арқылы бағалау
Бағалау критерийлері (жеке жұмыс):-Экстенсивті дамуға тән кемінде 3 шараны дұрыс анықтайды. -Интенсивті дамуға тән кемінде 3 шараны дұрыс жіктейді. -Тәсілдердің басты айырмашылығын (сандық vs сапалық) түсінетінін көрсетеді.
-Жаңа технологияларды қолданудың кемінде 3 артықшылығын (мүмкіндігін) негіздейді. -Технологиялық дамудың қоршаған ортаға немесе экономикаға тигізетін 3 кері әсерін (қаупін) талдайды. |
https://canva.link/ivwnu48og7iwl4x Оқулық жұмыс парағы, жұмыс дәптерлеріДК
Жасанды интеллект
https://gemini.google.com/share/b3ff19975b00
https://docs.google.com/document/d/19F8g6PbFiasX6sN1ooYuaAT16njOdQs8ZwO9NWmGAwA/edit?usp=sharing |
Сабақтың соңы
2 мин |
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫӨсімдіктер туралы ерекше ақпараттар жазып келу. Рефлексия.
|
Ү/т жазады.
Сабаққа кері байланыс беріп, өзін өзі бағалайды. |
Өзін өзі бағалау
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қол тігістері және оларды бұйым жасауда пайдалану»
Бекітемін:
Бөлім: |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Баймурзаева Айгүл |
|
Күні: |
Мектеп: С.Толыбеков атындағы №3 IT мектеп-лицейі |
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдік шаруашылығындағы ғылымның рөлі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) 8.2.5.1 Ауылшаруашылық өндірісінің дамуындағы әдіс-тәсілдерді талқылау және бағалау |
|
Сабақтың мақсаты |
Өсімдік шаруашылығындағы заманауи ғылыми жетістіктерді зерделей отырып, ақпараттық-коммуникативтік технологиялар мен түрлі ақпарат көздері арқылы шығармашылық идеяларды дербес дамыту және оларды жүзеге асыру жолдарын ұсыну. |
|
Құндылықтарды дарыту |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП
Топта дұрыс қарым-қатынас орната білу. |
|
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Экологиялық шеңбер" тренингі.Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Әрқайсысы бір-біріне өсімдіктерге немесе табиғатқа байланысты жақсы тілек айтады.Мысалы: "Сенің бүгінгі білімің жайқалып өссін!", "Тамырың терең, танымың кең болсын!" Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ұяшықтар " ойынын қолдану. Оқушылар ұяшықта жасырылған сұраққа жауап береді.
|
Мұғаліммен сәлемдесу. Балалар сабаққа дайындалады.
Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады
|
«Мақтау» әдісі бойынша бағалау
|
Интербелменді тақта
https://gemini.google.com/share/6c9c6150aebf
|
Сабақтың ортасы 10 мин
15 мин
5 мин
8 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады).
Топқа бөлу Оқушыларға түрлі түсті гүлдер таратылуы арқылы топқа бөлінеді.
Топтық тапсырма Оқушылар өздеріне берілген өсімдіктер бойынша постер құрып,оны қорғайды
Сергіту сәті. "Шульте кестесы" әдісі
Жеке тапсырма Балалар өздеріне берілген парақтағы тапсырмаларды орындайды.
|
Жаңа ақпаратпен танысады.
Дәптеріне күннің реті мен тақырыпты жазады.
Сынып топқа бөлінеді, топтарда тапсырмаларды орындайды
-Берілген өсімдікке байланысты постер құрып,оны қорғайды
Сабақ уақытында сергіп алу үшін ойын ойнайды
Жеке тапсырманы орындайды |
Дәптерге негізгі ұғымдарды жазады.
Ауызша бағалау
Бағалау критерийлері (топтық жұмыс):
Стикер арқылы бағалау
Бағалау критерийлері (жеке жұмыс):-Экстенсивті дамуға тән кемінде 3 шараны дұрыс анықтайды. -Интенсивті дамуға тән кемінде 3 шараны дұрыс жіктейді. -Тәсілдердің басты айырмашылығын (сандық vs сапалық) түсінетінін көрсетеді.
-Жаңа технологияларды қолданудың кемінде 3 артықшылығын (мүмкіндігін) негіздейді. -Технологиялық дамудың қоршаған ортаға немесе экономикаға тигізетін 3 кері әсерін (қаупін) талдайды. |
https://canva.link/ivwnu48og7iwl4x Оқулық жұмыс парағы, жұмыс дәптерлеріДК
Жасанды интеллект
https://gemini.google.com/share/b3ff19975b00
https://docs.google.com/document/d/19F8g6PbFiasX6sN1ooYuaAT16njOdQs8ZwO9NWmGAwA/edit?usp=sharing |
Сабақтың соңы
2 мин |
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫӨсімдіктер туралы ерекше ақпараттар жазып келу. Рефлексия.
|
Ү/т жазады.
Сабаққа кері байланыс беріп, өзін өзі бағалайды. |
Өзін өзі бағалау
|
|
шағым қалдыра аласыз


