Қолданбалы есептерді шешу

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қолданбалы есептерді шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Компьютерлік графика

Педагогтың аты-жөні

Дюсенбаева Айгул Еламановна

Күні

11.12.2024

Сынып: 8 «а,ә»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Қолданбалы есептерді шешу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

  • кестелік процессорда кесте ішінде есептеулермен жұмыс жасай алады.

Көптеген оқушылар:

  • кестелік процессорда есептеулер мен функциялармен жұмыс жасау дағдыларын дамытады..

Кейбіроқушылар:

Exsel кестелік процессордың көмегімен практикалық жұмысты орындайды.

Құндылықтарға баулу

Өзара сыйластық пен ынтымақтастықты көрсете отырып,өз көзқарастарын білдіре алу

Дәйек сөз

Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді”


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру. Сәлемдесу. «Шаттық шеңбері» сабаққа жұмылдыру;

Топқа бөлу “Сағат дос”

Мұғаліммен белгіленген уақытта кездесетін оқушылардан топ құралады. Топтың құрамына кіретін оқушылардың санын сыныптағы оқушылар санына қарай мұғалім белгілейді.Бір оқушы кездесуге бір уақытты ғана белгілей алады, егер қалаған уақытына топ құрамы толып қалса басқа уақытқа жазылу керек.

  • сағат 1200кездесетін достар

  • сағат 14 00кездесетін достар

  • сағат 1500кездесетін достар

Оқушылар стикерге аттарын жазып сағат астына жапсырады.

І – топ «Диаграммалар»

ІІ – топ «Функциялар»

ІІІ – топ «Кестелер»

Топтарға үй тапсырмасыг қайталау мақсатындағы тапсырмалар таратылады:

  • сағат 1200 Деректер типінің қайсысымен есептеуді өткізуге болады, қайсысымен болмайды?

  • сағат 14 00–Формуласы бар ұяшықты көшіру тәсілдерін атап беріңдер.

  • сағат1500 Салыстырмалы және абсолюттік сілтемелердің айырмашылығы неде?


1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері









Слайд №1,2




Сабақтың ортасы

Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

«Қолданбалы тапсырмаларды шешу»

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

І – топ «Диаграммалар»

ІІ – топ «Функциялар»

ІІІ – топ «Кестелер»

3 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Топтар жауаптарын постер арқылы қорғайды«Басбармақ» әдісі

Дескриптор:

Топтықтағы оқушылар баяндамашы, көшбасшы уақыт қадағалаушы болып ролдерге бөлінеді.

Практикалық жұмыс:

Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.

«Электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану»

ІІІ – деңгейлік тапсырма

ІІ – деңгейлік тапсырма


І – деңгейлік тапсырма


Оқушылар деңгейлік тапсырманыкомпьютерде орындайды.



Дескриптор:

  • Формуларды қолдану;

  • Сандарды, функцияларды қолдану;

  • Формула бойынша есептейді

Мұғалімді тыңдайды








































1-тапсырманы орындайды


















2-тапсырманы орындайды


























































Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта



















Слайд №3,4,5







Оқулықтағы 158-159 бет


Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • Егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкеңді жасыл түске боя;

  • Егер сен сабақта белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, желкеңді сары түске боя;

  • Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, желкеңді қызыл түске боя.


Өзін-өзі бағалау.


Слайд №6

Стикер



Үй тапсырмасы

Үйге тапсырма: Бүгінгі тақырыпқа қатысты негізгі ұғымдарды жазу.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
12.12.2024
168
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі