|
Бөлім |
Өнер |
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Библова Жанар Амантаевна |
||||||||||||||||
|
Күні |
24.01.2025 |
||||||||||||||||
|
Сынып 3А,Б,В,Г |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қолөнер шебері |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.1 - мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу 3.4.1.1 - тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын тірек сөздерге сүйеніп жазады. Тақырып туралы ассоциация жинайды. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды. Өздерін бағалайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
– Мәтін мазмұнын түсінуге, негізгі ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. – Зат есімнің мағыналық түрлерін ажыратады. -Оқушылар уақытты тиімді пайдалана алады,тапсырмалар орындауға топ мүшелері толық қатысып отырады. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта эмоционалды-позитивті көңіл-күй қалыптастыру мақсатында Алтынай Байтоқанованың иллюзиялық қойылымын көрсету. Ой түрткі «СТОП кадр» әдісі. Мұғалімнің кіріспе сұрағы. «Миға шабуыл» әдісі.
Жаңа сабақ тақырыбын осы сұрақ арқылы анықтату. Мен шырын ішемін Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру. Сөздікпен жұмыс:
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар Слайд 1 Слайд 2 |
|||||||||||||
|
Ортасы |
(МК) Сөз сыры. Оқылым алды тапсырма. Оқушылар берілген сөздерге қарап, мәтіннің не туралы болатынын болжайды. Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Тапсырманың мақсаты - оқушылардың сыни ойлауын, айтылым дағдысын дамыту, сөздік қорларын жаңа сөздермен байыту.
Дескриптор:
қатесіз жазады.
Дескриптор:
Қызығушылықты ояту. Оқушыларды қолөнер түрлерімен таныстыру
(Ж) Оқылым. «Фишбоун». Оқушылар мәтінді оқып, мәтінге ат қояды, мәтін мазмұнын «Фишбоун» әдісі бойынша жұптасып жазады. Жазғандарымен таныстырып, берілген критерийлер бойынша бір-бірін бағалайды. Мәтінмен жұмыс: Люмио плтформасындағы тапсырманы орындатады
Бағалау критерийлері:
5-тапсырма берілген етістіктерді қалау, шартты, бұйрық райда жазу Кері байланыс. Оқушылар «Түстер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
|
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі. Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру Оқулықтан 22 беттегі №2 тапсырмадағы мәтінді оқиды |
Қалыптастырушы бағалау. «Жолдама» әдісі (әлеуметтік аспект). ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
https://www.youtube.com/watch?v=6eL4mc5MyLg
Слайд 4
Слайд 3 https://lum.io/student/share/1a014f2a-e222-4886-8b3d-aa7fcb82a528 |
|||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия «Плюс-минус-қызығамын» әдісі бойынша білім алушылар рефлексия жасайды.
«Білемін, білгім келеді, білдім» кестесі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қолөнер шебері. 3-сынып. орыс мектебінде ҚМЖ
Қолөнер шебері. 3-сынып. орыс мектебінде ҚМЖ
|
Бөлім |
Өнер |
||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Библова Жанар Амантаевна |
||||||||||||||||
|
Күні |
24.01.2025 |
||||||||||||||||
|
Сынып 3А,Б,В,Г |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қолөнер шебері |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.3.1.1 - мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу 3.4.1.1 - тірек сөздер, сызбалар, суреттер, символдарды қолданып, постер/мәтін құрастыру |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын тірек сөздерге сүйеніп жазады. Тақырып туралы ассоциация жинайды. Әр топ тақырыпты ашады, ой қозғайды. Өздерін бағалайды. |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
– Мәтін мазмұнын түсінуге, негізгі ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады. – Зат есімнің мағыналық түрлерін ажыратады. -Оқушылар уақытты тиімді пайдалана алады,тапсырмалар орындауға топ мүшелері толық қатысып отырады. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта эмоционалды-позитивті көңіл-күй қалыптастыру мақсатында Алтынай Байтоқанованың иллюзиялық қойылымын көрсету. Ой түрткі «СТОП кадр» әдісі. Мұғалімнің кіріспе сұрағы. «Миға шабуыл» әдісі.
Жаңа сабақ тақырыбын осы сұрақ арқылы анықтату. Мен шырын ішемін Сабақтың оқу мақсатымен таныстыру. Сөздікпен жұмыс:
|
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Тренинг жазылған парақшалар Слайд 1 Слайд 2 |
|||||||||||||
|
Ортасы |
(МК) Сөз сыры. Оқылым алды тапсырма. Оқушылар берілген сөздерге қарап, мәтіннің не туралы болатынын болжайды. Жаңа сөздердің мағынасын ашады. Тапсырманың мақсаты - оқушылардың сыни ойлауын, айтылым дағдысын дамыту, сөздік қорларын жаңа сөздермен байыту.
Дескриптор:
қатесіз жазады.
Дескриптор:
Қызығушылықты ояту. Оқушыларды қолөнер түрлерімен таныстыру
(Ж) Оқылым. «Фишбоун». Оқушылар мәтінді оқып, мәтінге ат қояды, мәтін мазмұнын «Фишбоун» әдісі бойынша жұптасып жазады. Жазғандарымен таныстырып, берілген критерийлер бойынша бір-бірін бағалайды. Мәтінмен жұмыс: Люмио плтформасындағы тапсырманы орындатады
Бағалау критерийлері:
5-тапсырма берілген етістіктерді қалау, шартты, бұйрық райда жазу Кері байланыс. Оқушылар «Түстер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
|
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі. Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. Әдіс бойынша бір- біріне жаңа тақырып көлемінде интервью арқылы сұрақ- жауап жүргізу Ол үшін әр топтан ортаға оқушы шығып интервью сәтін жүргізеді Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру Оқулықтан 22 беттегі №2 тапсырмадағы мәтінді оқиды |
Қалыптастырушы бағалау. «Жолдама» әдісі (әлеуметтік аспект). ҚБ «Бағдаршам» ҚБ «От шашу» |
https://www.youtube.com/watch?v=6eL4mc5MyLg
Слайд 4
Слайд 3 https://lum.io/student/share/1a014f2a-e222-4886-8b3d-aa7fcb82a528 |
|||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Рефлексия «Плюс-минус-қызығамын» әдісі бойынша білім алушылар рефлексия жасайды.
«Білемін, білгім келеді, білдім» кестесі
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





-
жеңіл болды
-
қиын болды.














