|
Пән: Қазақ тілі (орыс сыныбына) Ұзақ мерзімді сабақ жоспары: Өнер |
Мектеп: START «Сәби-жан» ЖШС Мұғалімнің аты-жөні: Оразгулова Алия Ауезхановна Қатысқандар: Қатыспағандар: Күні: 19.01.2024 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-сабақ Қолөнер шебері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.1.5.1 тыңдау материалдардағы (тыңдау,көрі) оқиғаларды түсіну, кейіпкерлері туралы сұрақтар қою және оларды сипаттау 3.2.1.1 Сабақ барысында мәтін тақырыбына сәйкес жаңа сөздерді қолдану және оның аудармасын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар (визуаль, аудио қазақша) тыңдаған, көрген материалдарын түсінеді Қолөнердің адам өміріндегі маңызы жайлы түсінеді және сұрақтар қояды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Шебер, қолөнер шебері жайлы білгендері туралы сұрақ қояды, ал білмегендері жөнінде сұрап біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Шебер, қолөнер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекке, қолөнерге баулу, шебер еңбегін бағалауға үйрету |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиотаспа, интербелсенді тақта, таныстырылым |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Қағаздан ойыншық жасау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Балаларға «Балық аулау» әдісі бойынша балық кейпіндегі үлестірмелі карточкаларды беремін.Олар қармақ арқылы магнит бекітілген балықтарды аулап, артындағы сұрақтарға жауап береді.
№1: 1) Өрнектерді желіммен жапсырды. Сөйлемін аудар (Перевод предложения) 2) Сен ойыншық жасады... .Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қой. (Поставь на место многоточия нужное окончание)
№2: 1) Саша мен Әлібек қағаз... ойыншық жасады. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қой. (Поставь на место многоточия нужное окончание) 2) Мен қолөнер үйірмесіне қатысамын.Сөйлемін аудар(Перевод предложения)
№3: 1) Біз шеберханада әртүрлі заттар жасаймыз.Сөйлемді аудар (Перевод предложения) 2) Қайшы сөзіне сөйлем құра (Составь предложение со словом ножница) Үй тапсырмасының қаншалықты орындалғанын білу мақсатында бүкіл оқушылар дәптерін қарап шығамын.Оқушылар үлестірмелі карточкаларға қалай жауап бергеніне қарай бағаланады. Оқушылардын өткен тақырыптағы жаңа сөздер сұралады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сабақтың барысы I Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру 3.Оқушылардың сабаққа жағымды көзқарасын туғызу Жаңа тақырыпты бастамас бұрын қара жәшікте жасырынған суреттер жайлы сұрақ қоямын, оқушылар осы сұрақ арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.Қара жәшікті ашып суреттерді көрсетемін.Қол-өнер шебер жайлы қысқа көру таныстырылымы онда қазақтың киіз үйі, ағаштан жасалған ожау, сүт қымыз құятын ыдыстар көрсетіледі. Қол өнер шебері тақырыбы жайлы жаңа сөздермен таныстырамын: Алқа – ожерелье Сандық – сундук Тоқу – вязать Бұйым – вещь, изделие Тері – кожа Түсір – снять, снимать
|
Ресурстар Интернет |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы таяқша»шаттық шеңбер. Оқушылар шеңберге тұрып сиқырлы таяқшаны бір-біріне беріп,жақсы тілектер айтады. -Қане,балалар,бір уақыт өздерің сиқырлы таяқшаны тауып алсаңдар,жақсы тілекпен бірге досыңның қандай өнер тұлғасына айналғанын қалар едің? -Сен бүгін бес ал!Болашақта ұста бол! -Сен бүгін қатты қуан!Болашақта әнші бол! -Сенің бүгін арманың орындалсын!Болашақта биші бол! -Сен бүгін ең әдемі бол!Болашақта зергер бол! Өткен сабақты пысықтау: Ұ.Ж.«Еркін микрофон» тәсілі.«Біз қағаздан ойыншық жасадық» тақырыбына байланысты жасап әкелген қолөнер туындылары жайлы айтады. .(Оқушылардың мүмкін сұрақ/жауаптары) -Сен не жасадың? -Мен гүл жасадым. -Неден жасадың? -Қағаздан жасадым т.б Дискриптор: 1.Оқушы жасап әкелген қолөнер туындысы туралы айта алады. Қ/Б. «Мадақтау сөздер» тәсілі.Оқушыларды мадақтаймын. -Жақсы,жарайсың,керемет,дайындығың жақсы... Қызығушылықты ояту. 1.Оқушыларға тақырыпқа қатысты қызығушылығын ояту мақсатында интернеттен «Қазақ қолөнері» бейнебаянынан үзінді көрсетемін.Бейнебаянда не бейнеленгенін сипаттап берулерін сұраймын. (Мүмкін жауаптар) -Балалар,қандай бұйымдар? -Сырға,білезік т.б -Оларды кім жасайды? -Қөлөнер шеберлері. Көрмедегі қолөнер бұймдарын көрсетемін. 2.Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.
Зергер - алтын мен күмістен әшекей бұйымдар жасайтын адам.Олар:сырға ,шашпау,алқа,білезік,жүзік жасайды.Дайын бұйымдарды оюмен безендіреді. Ювелир – это человек, который изготавливает украшения из золота и серебра. Изготавливают: серьги, серьги, колье, браслеты, кольца. Украшают готовые изделия гравировкой.
Шебер – ағаштан ойып әртүрлі бұйымдар жасайтын адам. Ол бұйымдар:сандық,астау,қобдиша,домбыра,ожау. Дайын бұйымдарды оюмен безендіреді. Мастер – это человек, который вырезает из дерева различные изделия. Это изделия: сундук, астау, кобдиша, домбра, ожау. Готовые изделия украшаются резьбой.
Тігінші– ұлттық киімдер мен бұйымдар тігумен айналысатын адам.Тігінші маталардан киімдер,көрпе мен жастық тігеді. Тігілген киімдерге ою салады. Портной – это человек, который шьет национальную одежду и изделия. Портной шьет из тканей одежду, одеяла и подушки. Украшает сшитую одежду узорами.
Сөздікпен жұмыс. А)Оқушыларды интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын,аудармасын айтамын.Олар оқиды, қайталайды,жазып алады. Ә) «Дұрыс айт!»айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтанады,бірнеше рет қайталайды. |
https://youtu.be/fLMP5ccz1y8?si=DAjSIOgXpt6XN4A9 https://youtu.be/aLfKWONqZs4?si=rJFFfpocXLFN2t9y |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Ж.Ж. «Жұбыңды тап»әдісі. Мәтінді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. Балнұр оған алқа сыйлады.Балнұр бұйымды моншақтан жасады.Балнұр тоқуды үйретті.Ол моншақтан алқа тоқи алады. Сұрақтар Балнұр оған не сыйлады? Балнұр бұйымды неден жасайды? Балнұр нені үйретті? Ол моншақтан не тоқи алады? Оқушылар сұрақтарға сәйкес жауаптарын табады. Дискритор -өз жұбын табады. -мәтінді түсінеді. Ж.Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқы.Жаңа сөздердің астын сыз.Жаңа сөздермен сөйлем құра. Қолөнер шебері. Нағашы атам-қолөнер шебері.Ол кісі теріден қамшы тоқиды.Атамның қамшылары көрмеде тұр.Атам туралы кино түсірді.Менің де шебер болғым келеді. Бұл берілген мәтінді оқушылармен бірге аудармасын жасаймыз Мастер-ремесленник. Мой дедушка (отец мамы) – мастер рукоделья. Он плетет кожаные кнуты. На выставке представлены кнуты моего дедушки.Сняли фильм о моем дедушке. Я тоже хочу быть мастером.
Бағалау критерийі:Тақырыпқа қатысты сөздерді дұрыс қолданады. Дискриптор: -мәтінді түсінеді. -жаңа сөздермен сөйлем құрайды. -тілдік нормаларды сақтайды. Сабағымызды қолөнермен байланыстырып, оқушылармен бірге киіз үй жасаймыз. Киіз үй жасауға қажетті заттар: картон, ПВА желімі, қайшы, ою үлгісі, түрлі – түсті маталар, оюлы лента қажет болады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті. «Алма, шие, банан» әдісі Ережесі: Оқушылар орындарынан тұрып, бірінің артына бірі жайғасады. Алдындағы оқушының иығынан екі қолмен ұстап тұрады. Алма дегенде алдыға, шие дегенде артқа секіреді, ал банан дегенде оқушылар артқа қарай бұрылады. Осылай 2-3 рет қайталайды. Оқушылар біраз сергіп қалады. Әр қатар бөлек жасаса да болады. Секіргенде бір-біріне кедергі жасамас үшін аралары ашықтау болғаны дұрыс. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
Кері байланыс. 1.«Қызықты суреттер»тәсілі.Әр топ өзіне берілген заттарды топтастырып,оларды сипаттап ой түйеді. -Қолөнер бұйымын ата. -Оны кім жасайды? -Қандай қолөнер шеберлерін білесің? -Олар не жасайды? 2.Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сөздерге оқушылар септік жалғауларын жалғайды. Осылай септік жалғаулары пысықталып отырады.
Қандай тақырып болса да, септік және тәуелдік жалғаулармен байланыстырылады. 3-4 оқушы септік жалғауларын жалғайды.
Пысықтау: Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін байқау мақсатында мына сұрақтар қойылады. 1. Бүгін қандай жаңа сөздер өттік? 2. Қолөнер шебері деп кімді айтамыз? 3. Зергер деп кімді айтамыз? 4. Тігінші деп кімді айтамыз? 5. Бүгін біз сіздермен не жасадық? Сіздерге ұнады ма?
Бүгінгі тақырып жайлы қысқаша қайталау жасалады. Киіз үйдің қазақ халқы өміріндегі орны жайлы айтылады.
Сабақтың соңы:
Үйге тапсырма.
4-тапсырма. «Кім?», «Қандай?», «Не істеді?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді бөлек-бөлек бағанға жазу.
Тапсырма қалай орындалатыны түсіндіріледі.
«Мүсінші» өленін жаттап келу
Бағалау.
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Оқушылар дайындығына және белсенділігіне қарай бағаланады.
Рефлексия «Сабақтан алған әсерім». Оқушылар сабақтан алған әсерін суреттермен сәйкестендіріп,себебін айтады.
Ө
Қанағаттанарлық Қанағаттанарлықсыз
|
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қолөнер шебері 3-сынып қазақ тілі (орыс сыныбы)
Қолөнер шебері 3-сынып қазақ тілі (орыс сыныбы)
|
Пән: Қазақ тілі (орыс сыныбына) Ұзақ мерзімді сабақ жоспары: Өнер |
Мектеп: START «Сәби-жан» ЖШС Мұғалімнің аты-жөні: Оразгулова Алия Ауезхановна Қатысқандар: Қатыспағандар: Күні: 19.01.2024 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
5-сабақ Қолөнер шебері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.1.5.1 тыңдау материалдардағы (тыңдау,көрі) оқиғаларды түсіну, кейіпкерлері туралы сұрақтар қою және оларды сипаттау 3.2.1.1 Сабақ барысында мәтін тақырыбына сәйкес жаңа сөздерді қолдану және оның аудармасын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылар (визуаль, аудио қазақша) тыңдаған, көрген материалдарын түсінеді Қолөнердің адам өміріндегі маңызы жайлы түсінеді және сұрақтар қояды |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Шебер, қолөнер шебері жайлы білгендері туралы сұрақ қояды, ал білмегендері жөнінде сұрап біледі |
|||||||||||||||||||||||||
|
Лексикалық минимум |
Шебер, қолөнер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекке, қолөнерге баулу, шебер еңбегін бағалауға үйрету |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Еңбекке баулу |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиотаспа, интербелсенді тақта, таныстырылым |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Қағаздан ойыншық жасау |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
Балаларға «Балық аулау» әдісі бойынша балық кейпіндегі үлестірмелі карточкаларды беремін.Олар қармақ арқылы магнит бекітілген балықтарды аулап, артындағы сұрақтарға жауап береді.
№1: 1) Өрнектерді желіммен жапсырды. Сөйлемін аудар (Перевод предложения) 2) Сен ойыншық жасады... .Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қой. (Поставь на место многоточия нужное окончание)
№2: 1) Саша мен Әлібек қағаз... ойыншық жасады. Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны қой. (Поставь на место многоточия нужное окончание) 2) Мен қолөнер үйірмесіне қатысамын.Сөйлемін аудар(Перевод предложения)
№3: 1) Біз шеберханада әртүрлі заттар жасаймыз.Сөйлемді аудар (Перевод предложения) 2) Қайшы сөзіне сөйлем құра (Составь предложение со словом ножница) Үй тапсырмасының қаншалықты орындалғанын білу мақсатында бүкіл оқушылар дәптерін қарап шығамын.Оқушылар үлестірмелі карточкаларға қалай жауап бергеніне қарай бағаланады. Оқушылардын өткен тақырыптағы жаңа сөздер сұралады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сабақтың барысы I Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру 3.Оқушылардың сабаққа жағымды көзқарасын туғызу Жаңа тақырыпты бастамас бұрын қара жәшікте жасырынған суреттер жайлы сұрақ қоямын, оқушылар осы сұрақ арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды.Қара жәшікті ашып суреттерді көрсетемін.Қол-өнер шебер жайлы қысқа көру таныстырылымы онда қазақтың киіз үйі, ағаштан жасалған ожау, сүт қымыз құятын ыдыстар көрсетіледі. Қол өнер шебері тақырыбы жайлы жаңа сөздермен таныстырамын: Алқа – ожерелье Сандық – сундук Тоқу – вязать Бұйым – вещь, изделие Тері – кожа Түсір – снять, снимать
|
Ресурстар Интернет |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы таяқша»шаттық шеңбер. Оқушылар шеңберге тұрып сиқырлы таяқшаны бір-біріне беріп,жақсы тілектер айтады. -Қане,балалар,бір уақыт өздерің сиқырлы таяқшаны тауып алсаңдар,жақсы тілекпен бірге досыңның қандай өнер тұлғасына айналғанын қалар едің? -Сен бүгін бес ал!Болашақта ұста бол! -Сен бүгін қатты қуан!Болашақта әнші бол! -Сенің бүгін арманың орындалсын!Болашақта биші бол! -Сен бүгін ең әдемі бол!Болашақта зергер бол! Өткен сабақты пысықтау: Ұ.Ж.«Еркін микрофон» тәсілі.«Біз қағаздан ойыншық жасадық» тақырыбына байланысты жасап әкелген қолөнер туындылары жайлы айтады. .(Оқушылардың мүмкін сұрақ/жауаптары) -Сен не жасадың? -Мен гүл жасадым. -Неден жасадың? -Қағаздан жасадым т.б Дискриптор: 1.Оқушы жасап әкелген қолөнер туындысы туралы айта алады. Қ/Б. «Мадақтау сөздер» тәсілі.Оқушыларды мадақтаймын. -Жақсы,жарайсың,керемет,дайындығың жақсы... Қызығушылықты ояту. 1.Оқушыларға тақырыпқа қатысты қызығушылығын ояту мақсатында интернеттен «Қазақ қолөнері» бейнебаянынан үзінді көрсетемін.Бейнебаянда не бейнеленгенін сипаттап берулерін сұраймын. (Мүмкін жауаптар) -Балалар,қандай бұйымдар? -Сырға,білезік т.б -Оларды кім жасайды? -Қөлөнер шеберлері. Көрмедегі қолөнер бұймдарын көрсетемін. 2.Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын.
Зергер - алтын мен күмістен әшекей бұйымдар жасайтын адам.Олар:сырға ,шашпау,алқа,білезік,жүзік жасайды.Дайын бұйымдарды оюмен безендіреді. Ювелир – это человек, который изготавливает украшения из золота и серебра. Изготавливают: серьги, серьги, колье, браслеты, кольца. Украшают готовые изделия гравировкой.
Шебер – ағаштан ойып әртүрлі бұйымдар жасайтын адам. Ол бұйымдар:сандық,астау,қобдиша,домбыра,ожау. Дайын бұйымдарды оюмен безендіреді. Мастер – это человек, который вырезает из дерева различные изделия. Это изделия: сундук, астау, кобдиша, домбра, ожау. Готовые изделия украшаются резьбой.
Тігінші– ұлттық киімдер мен бұйымдар тігумен айналысатын адам.Тігінші маталардан киімдер,көрпе мен жастық тігеді. Тігілген киімдерге ою салады. Портной – это человек, который шьет национальную одежду и изделия. Портной шьет из тканей одежду, одеяла и подушки. Украшает сшитую одежду узорами.
Сөздікпен жұмыс. А)Оқушыларды интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын,аудармасын айтамын.Олар оқиды, қайталайды,жазып алады. Ә) «Дұрыс айт!»айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтанады,бірнеше рет қайталайды. |
https://youtu.be/fLMP5ccz1y8?si=DAjSIOgXpt6XN4A9 https://youtu.be/aLfKWONqZs4?si=rJFFfpocXLFN2t9y |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Ж.Ж. «Жұбыңды тап»әдісі. Мәтінді тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. Балнұр оған алқа сыйлады.Балнұр бұйымды моншақтан жасады.Балнұр тоқуды үйретті.Ол моншақтан алқа тоқи алады. Сұрақтар Балнұр оған не сыйлады? Балнұр бұйымды неден жасайды? Балнұр нені үйретті? Ол моншақтан не тоқи алады? Оқушылар сұрақтарға сәйкес жауаптарын табады. Дискритор -өз жұбын табады. -мәтінді түсінеді. Ж.Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқы.Жаңа сөздердің астын сыз.Жаңа сөздермен сөйлем құра. Қолөнер шебері. Нағашы атам-қолөнер шебері.Ол кісі теріден қамшы тоқиды.Атамның қамшылары көрмеде тұр.Атам туралы кино түсірді.Менің де шебер болғым келеді. Бұл берілген мәтінді оқушылармен бірге аудармасын жасаймыз Мастер-ремесленник. Мой дедушка (отец мамы) – мастер рукоделья. Он плетет кожаные кнуты. На выставке представлены кнуты моего дедушки.Сняли фильм о моем дедушке. Я тоже хочу быть мастером.
Бағалау критерийі:Тақырыпқа қатысты сөздерді дұрыс қолданады. Дискриптор: -мәтінді түсінеді. -жаңа сөздермен сөйлем құрайды. -тілдік нормаларды сақтайды. Сабағымызды қолөнермен байланыстырып, оқушылармен бірге киіз үй жасаймыз. Киіз үй жасауға қажетті заттар: картон, ПВА желімі, қайшы, ою үлгісі, түрлі – түсті маталар, оюлы лента қажет болады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті. «Алма, шие, банан» әдісі Ережесі: Оқушылар орындарынан тұрып, бірінің артына бірі жайғасады. Алдындағы оқушының иығынан екі қолмен ұстап тұрады. Алма дегенде алдыға, шие дегенде артқа секіреді, ал банан дегенде оқушылар артқа қарай бұрылады. Осылай 2-3 рет қайталайды. Оқушылар біраз сергіп қалады. Әр қатар бөлек жасаса да болады. Секіргенде бір-біріне кедергі жасамас үшін аралары ашықтау болғаны дұрыс. |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
Кері байланыс. 1.«Қызықты суреттер»тәсілі.Әр топ өзіне берілген заттарды топтастырып,оларды сипаттап ой түйеді. -Қолөнер бұйымын ата. -Оны кім жасайды? -Қандай қолөнер шеберлерін білесің? -Олар не жасайды? 2.Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. Жаңа тақырыпқа байланысты жаңа сөздерге оқушылар септік жалғауларын жалғайды. Осылай септік жалғаулары пысықталып отырады.
Қандай тақырып болса да, септік және тәуелдік жалғаулармен байланыстырылады. 3-4 оқушы септік жалғауларын жалғайды.
Пысықтау: Оқушылардың бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін байқау мақсатында мына сұрақтар қойылады. 1. Бүгін қандай жаңа сөздер өттік? 2. Қолөнер шебері деп кімді айтамыз? 3. Зергер деп кімді айтамыз? 4. Тігінші деп кімді айтамыз? 5. Бүгін біз сіздермен не жасадық? Сіздерге ұнады ма?
Бүгінгі тақырып жайлы қысқаша қайталау жасалады. Киіз үйдің қазақ халқы өміріндегі орны жайлы айтылады.
Сабақтың соңы:
Үйге тапсырма.
4-тапсырма. «Кім?», «Қандай?», «Не істеді?» деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді бөлек-бөлек бағанға жазу.
Тапсырма қалай орындалатыны түсіндіріледі.
«Мүсінші» өленін жаттап келу
Бағалау.
Өте жақсы
Жақсы
Қанағаттанарлық
Оқушылар дайындығына және белсенділігіне қарай бағаланады.
Рефлексия «Сабақтан алған әсерім». Оқушылар сабақтан алған әсерін суреттермен сәйкестендіріп,себебін айтады.
Ө
Қанағаттанарлық Қанағаттанарлықсыз
|
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















