Бірінші кіші «Балапан »
тобындағы ұйымдастырылған оқу қызметінің
конспектісі
Өткізі
күні:23.10.2019ж
Тәрбиеші:Омарова И.М
Білім беру
саласы: «Таным»
«Шығармашылық»
Бөлімі:
«
Жаратылыстану» «Сурет салу»
Өтпелі тақырып: «Алтын
күз»
Тақырыбы:
« Қоңыр
күз»
Мақсаттары: Күз мезгілімен- табиғаттағы
маусымдық өзгерістермен ( бұлтты, суық) Дитактикалық
ойын: Гүл күлтелерін
жинайық
-Тәрбиелік: ұқыптылыққа тәрбиедеу
-Дамытушылық:Күз мезгілі туралы әңгіме айту
.
-Оқыту:
Балалардың шығармашылық ойлау қабілетін
дамыту.
Педагогикалық
технологиялар: Сұрақ- жауап
Ресурстармен қамтамасыз
ету: күз мезгілінің
суреттері
Дидактикалық
құралдар: сулы шүберек, бояулар,
қылқалам
Іс-әрекет
кезеңі
|
Тәрбиешінің іс-әрекеті
|
Балалардың
іс-әрекеті
|
Ұйымдастырушылық ізденушілік
|
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу рәсімі.
Балалар бізге қонақтар келіпті кәне,
қонақтармен амандасайық.
Балалар күн бізге жылу береді кәне, біз де күнге
ұқсап шеңбер құрайық достарымызбен, күнмен, жермен
амандасайық.
|
Балалар шаттық шеңберінде тұрып бір — бірімен
күлімдеп, құшақтасып амандасады.
Амансың ба, алтын Күн!
Амансың ба, көк Аспан!
Амансың ба, Жер Ана!
Амансың ба, достарым!
Сендерді көрсем қуанамын!
Балалар орындарына
отырады.
|
II-Ұйымдас
–
тырушылық ізденіс
|
Балаларды оқу іс-
әрекетке
бейімдеу.
Психологиялық сәт:
— Балалар, көңіл – күйлерің
қалай?
— Олай болса, көңілді болғанда не
істейміз?
— Ренжігенде не істейміз?
— Ал,
қуанғанда ше?
Жыл
мезгілі «Күз» туралы түсінік беру.
Демек бүгін біз күз жайлы
әңгімелесеміз. Күз айы молшылық айы. Балалар тақтадағы суретке
назар аударайық
Суреттерде не көріп тұрсыңдар?
Балалар тындайықшы есік қағылды. Бізге дымбілмес
тапсырмалар тасатап кетіпті сол тапсырмаларды
орындаймызба?
Ал
ендеше тапсынрмаларды орындайық.
Сергіту
сәті
Тәрбиеші түстерді қайталатады,
сурет салудың техникасымен таныстырды. Балалардың алдына ақ
қағаздан қиылған жапырақтарды қояды.
|
—
Жақсы.
—
Қол
шапалақтаймыз.
—
Қабағымызды
түйеміз.
—
Күлеміз.
Балалар
тақтадағы суреттерге қарайды тәрбиешінің қойған сұрақтаына жауап
береді.
Балалр
күз мезігілі жайлы айтады.
-Ия
балалар есікке қарайды әкелген тапсырмаларды орныдайды.
Баллар
берілген тапсырмаларды қызығушылықпен орындайды олардың не екенін
айтады.
Баллар
қызығушылық танытады
Тербеледі ағаштар
Алдымнан жел еседі
Кіп-кішкентай ағаштар
Үлкен
бооып өседі.
Балалар тәрбиешінің берген тапсырмасын
қызығушылықпен орындайды.
|
III-Рефлекстік
түзету
|
Балалармен жұмыс үстелінде жеке жұмыс жүргізілді.
Жұмыста қиналған балаларға көмек көрсете отырып үйрету. Балалардың
жұмыстарын Күз ханшайымы мақтап, мадақтап, қателерін түзетті.
Өзінің әкелген себет толы алмасын балаларға тарту етті. Оқу іс-
әрекетті сұрақ – жауап әдісімен қорытындылады. Күз
ханшайымы балалармен қоштасып шығып кетті.
|
. Балалар салған суреттерін тақтада ілулі
тұрған жапырақсыз ағашқа іліп, Оқу іс –
әрекетті қорытындылау мақсатында қойылған сұрақтарға толық жауап
берді.
|
Күтелетін нәтиже:
Ұғынады:
. Күз мезгілінің ерекшеліктерін
дұрыс айта біледі
Түсінеді:
Сурет
бойынша таныс өсімдіктерді атауды.
Қолданады: Бояу, сүрткіш, қылқалам, су
құйғыш