|
Сабақтың тақырыбы: Қорқыттың нақыл сөздері |
Мұғалім: Күні |
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына байланысты нақыл сөздердің тақырыбы мен идеясына талдау жасау |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Нақыл сөздердің ерекшеліктерін анықтау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі |
|||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Нақыл сөздердің ерекшеліктерін ажыратады, дәлелдер келтіреді. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Аңыз, нақыл сөз, әпсана |
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырын» өңдеу |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды топқа бөлу. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
|
||||||||||
|
С |
Ойқозғау 1. Аңыз және әпсана туралы түсінік. 2. Қорқыт туралы аңыздармен танысу. ТЖ. «Самаралық әдіс» 1. Қорқыттың нақыл сөздерін бөліп оқиды. 2. Топ ішінде оқылған үзінділерді өзара талқылайды. 3. Берілген үзінділердің мазмұнын ашатындай 9-10 кілттік сөз жазады. 4. Үзіндіні қайта оқиды. 5. Топ ішінен бір оқушы үзіндіні мазмұндап береді. Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау Мәтіндік зерттеу
|
8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығының хрестоматиясы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қорқыттың нақыл сөздері "8-сынып
"Қорқыттың нақыл сөздері "8-сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Қорқыттың нақыл сөздері |
Мұғалім: Күні |
|||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына байланысты нақыл сөздердің тақырыбы мен идеясына талдау жасау |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Нақыл сөздердің ерекшеліктерін анықтау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі |
|||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
интерактивті тақта |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Нақыл сөздердің ерекшеліктерін ажыратады, дәлелдер келтіреді. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Аңыз, нақыл сөз, әпсана |
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырын» өңдеу |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды топқа бөлу. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
|
||||||||||
|
С |
Ойқозғау 1. Аңыз және әпсана туралы түсінік. 2. Қорқыт туралы аңыздармен танысу. ТЖ. «Самаралық әдіс» 1. Қорқыттың нақыл сөздерін бөліп оқиды. 2. Топ ішінде оқылған үзінділерді өзара талқылайды. 3. Берілген үзінділердің мазмұнын ашатындай 9-10 кілттік сөз жазады. 4. Үзіндіні қайта оқиды. 5. Топ ішінен бір оқушы үзіндіні мазмұндап береді. Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау Мәтіндік зерттеу
|
8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығының хрестоматиясы |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












