Мектеп миссиясы: Зияткерлік әулетке ие көшбасшыларды өмір бойы білім алуға дайындау және шабыттандыру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Келісілді «Өнер» ӘБ жетекшісі Алтаева Т.А. ________ |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 17.09-22.09.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумаева А.Т |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Граффити
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
. 1.Идеяны зерттеу және дамыту 1.8 Идеяларды білдіру 1H10.8/1M10.6/1H10.7 Егжей-тегжейлерге, талдауларға, шығармашылық шешімдерге және жаңа тәжірибенің салдары мен алдыңғы оқыту сияқты дамыған суреттердегі жеке қарықатынасқа анағұрлым улкен назар аудара отырып, идеяларды өз бетінше ұсыну және мәселелерді улкен шеберлікпен, дербестікпен және біліммен (сонымен қатар жеке бақылаудағы) шешу. 1.5 Эскиздер үшін албомдарды қолдану 1N10.9 Жиналған мәліметтің талдауы мен синтезіне негізделген тың идеяларды беру құралы ретінде эскиз үшін альбомды пайдалану 2.5 Шешімдер қабылдау 2M10.2 жобалық және технологиялық процестердің өскелең қатарын, бұйымдар мен формалар жасау, ресурстарды таңдау кезінде жеке өзі көз жеткізіп,сенімді күйде берілген мәнмәтіндерді, идеяларды және проблемалық мәселелерді интерпретациялау .
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Сән көрсетілімінің тақырыбымен байланысты өнер туыныдысы үшін инновациялық идея ойлап табу. Қоршаған орта өнерінің туындыларын жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өздерінің жеке жобалары үшін идеялар ойлап табады. Суреттемелер салады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді: "Сән" сөзі үшін олар қандай шрифт түрін таңдап алды? Қай түсті таңдады? Олар сөздің көшірмесін жасай алады ма? Олар бұл сөзді мозаикада қолдана алады ма? Басқа қандай символдар мен суреттер 'сән' сөзіне сілтеме бола алады? Адамдардың көпшілігі 'сән' сөзін көргенде не ойлайды? 'Сән' сөзімен қандай табиғи материалдар байланысты? Сәнмен байланысты қандай күтпеген сурет бола алады? Өнердің қай түрі адамдардың назарын аударады? Пәнге тән лексика мен терминология: Плакат, граффити, сән агенттігі. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Менің шоуға келушілерге келгеннен кейін көрсететін өнер туындыларым ......... болмақ.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар
|
Өнер атрибуттары арқылы туған жерге сүйіспеншілігін арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жалпы тарих, география |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар әртүрлі қоршаған ортадан табылған қазіргі заман өнерінің типтерін бңледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін және сыныптағы қызметін айту. Оқушыларға қоршаған ортадағы өнер жобасының қысқаша сипаттамасын беру және мазмұны жайлы мәлімет. |
Интерактивті тақта, формат А4, қаламдар, презентация, көрнекілік құралдар (нұсқалық және графикалық), сызба құралдары. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма: -Жергілікті сән агенттігінің экологиялық таза материалдардан тігілген әйел және ер адамдар киімі көрсетілетін ірі сән шоуын жасайтын алаң эскизін даярлау. -Сән көрсетілімінің тақырыбымен байланысты өнер туыныдысы үшін инновациялық идея ойлап табу.
Жұмыс барысында келесілерді қарастыру:
Оқушыларға ақ тақтаға үлкен әріптермен жазылған келесі сөз көрсетіледі.: СӘН Оқушыларға келесі сұрақтарды ескерулері қажет: "сән" сөзі үшін олар қандай шрифт түрін таңдап алды? Қай түсті таңдады? Олар сөздің көшірмесін жасай алады ма? Олар бұл сөзді мозаикада қолдана алады ма? Басқа қандай символдар мен суреттер 'сән' сөзіне сілтеме бола алады? Адамдардың көпшілігі 'сән' сөзін көргенде не ойлайды? 'Сән' сөзімен қандай табиғи материалдар байланысты? Сәнмен байланысты қандай күтпеген сурет бола алады? Өнердің қай түрі адамдардың назарын аударады?
Практикалық жұмыс: Оқушылар суреттемелер салады, өздерінің альбомдарына осы сұрақтарға жауап жазады. Сосын қоршаған ортаның сәнмен байланысты өнер түрлерін ойлап табуларына болады (оқушылар өздерінің жеке жобалары үшін идеялар жасауларына болады. Бұл оларға ірі ауқымды өнер туындысын не 2D, 3D форматында орындауға мүмкіндік береді). |
http://stpeteartandfashionweek.com/
Бұл веб сайт өнер мен сәннің бірін-бірі жылжыту үшін ынтымақтаса алатынын көрсетеді. Қасиетті Питтің көркем шоуы & Сән аптасы жылына бір рет қыркүйек айында өткізілетін көркем және сән шоуы сериясы болып табылады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Олар жұмыстарын мұғалімге және жолдастарына көрсетеді, олардың пікірлерін біледі.Сабақты қортындылау барысында оқушылар өз жұмыстарын талдайды және презентациялайды.Оқушылар жұмыстарын бағалау үшін критерийлер жасайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар таңдаған техникамен жұмыс орындау бойынша саралау және АКТ дұрыс қолдануына байланысты іріктеледі
|
Тақырыпты менгеруін тексеруге арналған сұрақтар. Эскиздерінің көрмесі. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын құрал жабдықтармен (ұштағыш, макетті пышақ, қайшы т.б.) қауіпсіздік техникасы ережелерінің сақтау
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: «Белсенді оқыту әдістерін пайдалану арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортадағы өнер граффити.
Қоршаған ортадағы өнер граффити.
Мектеп миссиясы: Зияткерлік әулетке ие көшбасшыларды өмір бойы білім алуға дайындау және шабыттандыру
Қысқа мерзімді жоспар
|
Келісілді «Өнер» ӘБ жетекшісі Алтаева Т.А. ________ |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 17.09-22.09.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жумаева А.Т |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Граффити
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
. 1.Идеяны зерттеу және дамыту 1.8 Идеяларды білдіру 1H10.8/1M10.6/1H10.7 Егжей-тегжейлерге, талдауларға, шығармашылық шешімдерге және жаңа тәжірибенің салдары мен алдыңғы оқыту сияқты дамыған суреттердегі жеке қарықатынасқа анағұрлым улкен назар аудара отырып, идеяларды өз бетінше ұсыну және мәселелерді улкен шеберлікпен, дербестікпен және біліммен (сонымен қатар жеке бақылаудағы) шешу. 1.5 Эскиздер үшін албомдарды қолдану 1N10.9 Жиналған мәліметтің талдауы мен синтезіне негізделген тың идеяларды беру құралы ретінде эскиз үшін альбомды пайдалану 2.5 Шешімдер қабылдау 2M10.2 жобалық және технологиялық процестердің өскелең қатарын, бұйымдар мен формалар жасау, ресурстарды таңдау кезінде жеке өзі көз жеткізіп,сенімді күйде берілген мәнмәтіндерді, идеяларды және проблемалық мәселелерді интерпретациялау .
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Сән көрсетілімінің тақырыбымен байланысты өнер туыныдысы үшін инновациялық идея ойлап табу. Қоршаған орта өнерінің туындыларын жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Өздерінің жеке жобалары үшін идеялар ойлап табады. Суреттемелер салады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді: "Сән" сөзі үшін олар қандай шрифт түрін таңдап алды? Қай түсті таңдады? Олар сөздің көшірмесін жасай алады ма? Олар бұл сөзді мозаикада қолдана алады ма? Басқа қандай символдар мен суреттер 'сән' сөзіне сілтеме бола алады? Адамдардың көпшілігі 'сән' сөзін көргенде не ойлайды? 'Сән' сөзімен қандай табиғи материалдар байланысты? Сәнмен байланысты қандай күтпеген сурет бола алады? Өнердің қай түрі адамдардың назарын аударады? Пәнге тән лексика мен терминология: Плакат, граффити, сән агенттігі. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Менің шоуға келушілерге келгеннен кейін көрсететін өнер туындыларым ......... болмақ.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар
|
Өнер атрибуттары арқылы туған жерге сүйіспеншілігін арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Жалпы тарих, география |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар әртүрлі қоршаған ортадан табылған қазіргі заман өнерінің типтерін бңледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін және сыныптағы қызметін айту. Оқушыларға қоршаған ортадағы өнер жобасының қысқаша сипаттамасын беру және мазмұны жайлы мәлімет. |
Интерактивті тақта, формат А4, қаламдар, презентация, көрнекілік құралдар (нұсқалық және графикалық), сызба құралдары. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма: -Жергілікті сән агенттігінің экологиялық таза материалдардан тігілген әйел және ер адамдар киімі көрсетілетін ірі сән шоуын жасайтын алаң эскизін даярлау. -Сән көрсетілімінің тақырыбымен байланысты өнер туыныдысы үшін инновациялық идея ойлап табу.
Жұмыс барысында келесілерді қарастыру:
Оқушыларға ақ тақтаға үлкен әріптермен жазылған келесі сөз көрсетіледі.: СӘН Оқушыларға келесі сұрақтарды ескерулері қажет: "сән" сөзі үшін олар қандай шрифт түрін таңдап алды? Қай түсті таңдады? Олар сөздің көшірмесін жасай алады ма? Олар бұл сөзді мозаикада қолдана алады ма? Басқа қандай символдар мен суреттер 'сән' сөзіне сілтеме бола алады? Адамдардың көпшілігі 'сән' сөзін көргенде не ойлайды? 'Сән' сөзімен қандай табиғи материалдар байланысты? Сәнмен байланысты қандай күтпеген сурет бола алады? Өнердің қай түрі адамдардың назарын аударады?
Практикалық жұмыс: Оқушылар суреттемелер салады, өздерінің альбомдарына осы сұрақтарға жауап жазады. Сосын қоршаған ортаның сәнмен байланысты өнер түрлерін ойлап табуларына болады (оқушылар өздерінің жеке жобалары үшін идеялар жасауларына болады. Бұл оларға ірі ауқымды өнер туындысын не 2D, 3D форматында орындауға мүмкіндік береді). |
http://stpeteartandfashionweek.com/
Бұл веб сайт өнер мен сәннің бірін-бірі жылжыту үшін ынтымақтаса алатынын көрсетеді. Қасиетті Питтің көркем шоуы & Сән аптасы жылына бір рет қыркүйек айында өткізілетін көркем және сән шоуы сериясы болып табылады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Олар жұмыстарын мұғалімге және жолдастарына көрсетеді, олардың пікірлерін біледі.Сабақты қортындылау барысында оқушылар өз жұмыстарын талдайды және презентациялайды.Оқушылар жұмыстарын бағалау үшін критерийлер жасайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар таңдаған техникамен жұмыс орындау бойынша саралау және АКТ дұрыс қолдануына байланысты іріктеледі
|
Тақырыпты менгеруін тексеруге арналған сұрақтар. Эскиздерінің көрмесі. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Осы сабақта қолданылатын құрал жабдықтармен (ұштағыш, макетті пышақ, қайшы т.б.) қауіпсіздік техникасы ережелерінің сақтау
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Кәсіби даму мақсаты: «Белсенді оқыту әдістерін пайдалану арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін арттыру»
шағым қалдыра аласыз













