Материалдар / Қоршаған ортамен танысу: Көлік түрлері.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қоршаған ортамен танысу: Көлік түрлері.

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сыныптың мектепалды топ жетекшілеріне арналған. Қоршаған ортамен танысу: "Көлік түрлері" тақырыбына жазылған қмж үлгісі. Ұстаздарға ашық сабаққа өтуде пайдасы бар. ҚМЖ жаңартылған бағдарлама бойынша жазылған, әр тапсырмада топтық, жұптық жеке жұмыстар орқылы орындалады. Әдіс- тәсілдері оқушылардың қызығушылықтары мен белсенділігін арттырады. Әр тапсырмада бала үні естіліп, 4К моделі, саралау мен кері байланыс берілген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Желтоқсан 2020
1390
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тобы/сыныбы: МАД 0 «В»

Білім беру саласы:Әлеумет

Оқу пәні: Қоршаған ортамен танысу

Тақырыбы: Көлік түрлері.



















Оқу мақсаты:

Көлік құралдарын көп түрлілігі, белгілі бір жұмыс түрін орындау үшін олардың жабдыұтары жайлы түсінік беру.


ҰОҚ мақсат:

Қозғалыс ортасы мен қолданылуы бойынша көлік түрлерің аыратады,салыстырады.

Күтілетін нәтиже

Өздеріне таныс көлік түрлерін салыстырады ,ажыратады.Көлік түрлерінің пайдасын біледі.

Қалыптасатын дағды

Көлік түрлерін айтып бере алады,көлік ішінде ережені сақтай алады.Көлікке қалай отыру ,қозғалыс кезінде жолдан абай болу керектігін біледі.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

«Жұмбақтарды шешу».»Ойлан әдісі» «Ажырату әдісі»

Ресурстар, дамытушы орта:

Музыкалық әуен ,көлік түрлерінің суреттері.

Жоспарлау

ҰОҚ кезеңдері

Оқу қызметінің барысы

Уақыт

Сабақтың басталуы













Психалогиялық жағдай тудыру.


Ал ,паравоз ,баста алға ,

Бәрімізді басқар да.

Піш-піш ,біз кеттік,

Жүрісті тым үдеттік

Кәне ,кімнің бойы ұзын?

Паравозы ол пойыздың

Қатар-қатар тұрайық

Пойызды біз құрайық.




3 минут



















Сабақтың негізгі бөлігі


-балалар мен сендерге жұмбақтар жасырамын,сендер жауабын тауып қандай көлік түрлері екенін табасыңдар?

1 тапсырма . Жұмбақ шешу: Миға шабуыл әдісі(жұмбақтар арқылы тақырыпты ашамын.)

Аспанда жүзеді ,

Қанатын қақпайды,

Жерде де жүреді,

Бауырлап жатпайды.(Ұшақ)

Бір –біріне қарап үйлер тіркесіп,

Қара тұлпар жүр әрі –бері көшіп (Пойыз)


2-тапсырма «.Ойлан әдісі» Топтық жұмыс :(бұл тапсырмада (су және әуе көліктері туралы илюстрация арқылы әңгіме жүргізу .олардың қолданылуын салыстырады. бұл әдіс таңдаған себебім тақырыпты толық меңгеруіне жетелейді 4К креативті бірлескен жұмыс дамиды.) Қытай еліне барғымыз келсе ,біз ол жаққа қалай жетеміз?(Ұшақ,Пойыз,автобус)

Ұшақ,тікұшақ қайда ұшады?(Әуеде ұшады)

Кеме,қайық қай көлік түріне жатады?(Су көлігі)

3-тапсырма.

. Жұптық жұмыс «Ажырату әдісі»

(Бұл әдісті алу себебім ҰОҚ мақсатына бағытталған

Сонымен қатар баланың сынй ойлауды ,қарым-қатынас дағдылары дамиды.)

Қаладағы көлік түрлерін ата?

Ауылдағы көлік түрлерін ата?айырмашылығы неде?

Трамвай ,троллейбус,автобус ,метро,т.б қаладағы көлік түрлері.

Атарба, Мотоцикл, мәшине -ауылдағы көлік түрлері.

Айырмашылығы:трамвай,троллейбус,метро ауылда жүрмейді.

Атарба қалада жүрмейді.














15-20 минут

Сабақтың қорытынды бөлімі

Бүгін не туралы әңгімеледік?

Рефлексиялық бағалау:өз жұмысыңды бағалап қорыту.

Балалардан мәшинені кез келген түсті қарындашпен бояуын сұраңыз,

Ештене түсінбедім-қызыл қарындашпен;

Түсіндім,бірақ түсіндіре алмаймын-сары қарындашпен;

Бәрін түсіндім,басқаға түсіндіріп бере аламын-жасыл қарындашпен.
















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!