|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абдыханова.С.А. |
|
Мерзімі: |
18. 03.2025ж |
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
|
Сабақ № 26, тақырыбы |
Қоршаған ортамызды сақтаймыз! |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.1.1.1 – музыкалық көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; |
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. (миға шабуыл) өткенді қайталау. Алдыңғы сабақтарда үйренген «Аралым»,«Ядролық жарылысқа – «Жоқ» дейміз!» деген əндерді еске түсіріп айтқызады; 1-тапсырма.Тақырып бойынша «Атамекен» (өлеңі: Ш.Сариев, әні: Ж.Тұяқбаев) тыңдау талқылау. 2-тапсырма.Алдыңғы сабақтардан бастап дайындалған материалдар бойынша оқушылар «Экологтер», «Өртсөндірушілер»«Балықшылар», «Орманшылар» деген төрт топқа бөлініп,, таныстырылым дайындауға кіріседі. . «Экологтер». Қоршаған ортаның тынысы – Ғажайып өмірдің ырысы. Өзара үйлесім орнату – Эколог маманның жұмысы «Өрт сөндірушілер». Қауіп пен қатерден сақтайды Күні-түні бір тыным таппайды Кенеттен өрт шықса лаулаған, Өртсөндірушілер сенімді ақтайды. . «Балықшылар». Табиғаттың сыйы бар балық деген, Балықтың қасиетін танып келем Өсетін ортасының тазалығын, Сақтайтын мамандарды анық білем. . «Орманшылар». Сезіп тұрар қалың орман тынысын. Орманды қорғау – орманшының жұмысы, Алуан түрлі міндеттерді атқарған, Орманшының абыройлы мың ісі. |
Презентацияны тыңда йды. Әр топ өз таныстырылымын жасайды. |
Мұғалімнің қолдау сөздері. |
Сілтеме: видео, презентация, мұғалмінің түсіндірмесі, интернет-ресурстары , оқулық Беттері 110 |
|
Сабақтың ортасы |
1.Отанымыздың табиғатын әңгімеле. 2.Экогтар кімдер? Өртсөндірушілер не істейді? Балықшылар мен орманшылардың айырмасы қандай? |
Сұрақтарға жауап беру |
Мұғалімнің қолдау сөздері |
|
|
3-тапсырма. Біліміңді тексер тапсырмасын орындайды |
Дәптермен жұмыс |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия – Мен не білдім? –
Бүгін мен не үйрендім |
Кері байланыс береді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортамызды сақтаймыз!
Қоршаған ортамызды сақтаймыз!
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абдыханова.С.А. |
|
Мерзімі: |
18. 03.2025ж |
|
Сынып: |
4 «А,Ә» |
|
Сабақ № 26, тақырыбы |
Қоршаған ортамызды сақтаймыз! |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
4.1.1.1 – музыкалық көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Музыкалық көркемдеуіш құралдардың көмегімен әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстырады; |
|
|
|
|
Сабақтың кезеңі/уақыты. |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. (миға шабуыл) өткенді қайталау. Алдыңғы сабақтарда үйренген «Аралым»,«Ядролық жарылысқа – «Жоқ» дейміз!» деген əндерді еске түсіріп айтқызады; 1-тапсырма.Тақырып бойынша «Атамекен» (өлеңі: Ш.Сариев, әні: Ж.Тұяқбаев) тыңдау талқылау. 2-тапсырма.Алдыңғы сабақтардан бастап дайындалған материалдар бойынша оқушылар «Экологтер», «Өртсөндірушілер»«Балықшылар», «Орманшылар» деген төрт топқа бөлініп,, таныстырылым дайындауға кіріседі. . «Экологтер». Қоршаған ортаның тынысы – Ғажайып өмірдің ырысы. Өзара үйлесім орнату – Эколог маманның жұмысы «Өрт сөндірушілер». Қауіп пен қатерден сақтайды Күні-түні бір тыным таппайды Кенеттен өрт шықса лаулаған, Өртсөндірушілер сенімді ақтайды. . «Балықшылар». Табиғаттың сыйы бар балық деген, Балықтың қасиетін танып келем Өсетін ортасының тазалығын, Сақтайтын мамандарды анық білем. . «Орманшылар». Сезіп тұрар қалың орман тынысын. Орманды қорғау – орманшының жұмысы, Алуан түрлі міндеттерді атқарған, Орманшының абыройлы мың ісі. |
Презентацияны тыңда йды. Әр топ өз таныстырылымын жасайды. |
Мұғалімнің қолдау сөздері. |
Сілтеме: видео, презентация, мұғалмінің түсіндірмесі, интернет-ресурстары , оқулық Беттері 110 |
|
Сабақтың ортасы |
1.Отанымыздың табиғатын әңгімеле. 2.Экогтар кімдер? Өртсөндірушілер не істейді? Балықшылар мен орманшылардың айырмасы қандай? |
Сұрақтарға жауап беру |
Мұғалімнің қолдау сөздері |
|
|
3-тапсырма. Біліміңді тексер тапсырмасын орындайды |
Дәптермен жұмыс |
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия – Мен не білдім? –
Бүгін мен не үйрендім |
Кері байланыс береді |
|
|
шағым қалдыра аласыз













