Жамбыл атындағы орта мектеп КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қазақ тілі пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
«Қоршаған ортаны қорғау» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ихласова Бану Абдигуловна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 18 |
Қатыспаған оқушы саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаны қорғаймын 94 сабақ «Жіктеу есімдіктерінің септелуі» ( Қазақ тілі 2-бөлім. Оқулық 62-63 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2019ж. ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау; 4.4.2.4 жіктеу есімдіктерін септей алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Білу. Түсіну. Қолдану |
|
|
Құндылық |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы; БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 35 минут |
-Олай болса, сабақтың тақырыбы: «Жіктеу есімдіктерінің септелуі» Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
-Мына бейнематериалға назар аударайық. https://onlinemektep.org/schedule/lesson/c60e926e-7a20-4501-9ab7-f7d6f65ca033?tab=lesson бейнематериал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашамын. Талдау сұрақтары: -Бейнежазба не туралы болды? -Жіктеу есімдіктерінің септелуі жайында не білдің? -Монолог дегеніміз не? -Монолог жазып көрдің бе? ЕБҚ оқушы өз жауап нұсқаларын ұсынады.
Ққ Құстар-біздің досымыз.
54-жаттығу
Мүмкін болатын жауап:
ЕБҚ оқушы дайын монологты көшіріп жазады. Оқиды.
Жауап: Жұмбақтың шешуі -Ауа. Есімдік -Ол. Жіктеу есімдігінің орнына ауа сөзін қойып айтуға болады. ЕБҚ оқушы: жұмбақтың шешуін табады.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды.
1.Қарамен жазылған жіктеу есімдігі қай сөз табында тұрғанын тап Табиғатқа адамның жанашырлықпен,аялай,есіркей қарауы-оның перзенттік міндеті. ілік атау барыс 2.Зат есімдерді тиісті жіктеу есімдіктерімен сәйкестендір
3.Септелген есімдіктерді қойып, сөйлемді толықтыр. ... Ақтөс деген күшігім бар. ... былтыр үйдің маңынан тауып алдық. Әкем екеуіміз ... үйшік жасадық. 4.Табыс септігінде тұрған есімдікті тап оған менің оны |
Оқушылар көңілді әуен ырғағымен нейрожаттығу жасап, сабаққа көңіл аударады. Сандық ресурсты дұрыс қолдана отырып, жіктеу есімдігінің септелуі мен тәуелденуін ажыратады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Бейнежазба мазмұны бойынша талдау сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Оқушылар әр сабақ сайын көркем жазу жұмысын жүргізеді. Бекіту тапсырмасын ұжыммен орындайды. |
ҚБ:Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. ҚБ. Стикерлер арқылы бағалау
Дескриптор: -көркем жазады; -тиісті есімдікті қояды; -мәтінді көшіріп жазады ФБ-3 балл Дескриптор: -тірек сөздерді дұрыс пайдаланады; -монолог жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады; -есімдікті табады; -жіктеу есімдігінің орнына сөз қояды ФБ-2 балл Дескриптор: -пікірлерді оқиды; -дұрыс пікірлерді табады; -себебін дәлелдейді; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-3 балл Дескриптор: -бірінші дұрыс жауапты табады; -екінші дұрыс жауапты табады; -үшінші дұрыс жауапты табады; -төртінші дұрыс жауапты табады ФБ-4 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=H1rFDZ5Lf3I https://wordwall.net/ru/resource/71963840 Onlinemektep платформасы Оқулық 62-63 беттер https://www.youtube.com/watch?v=9GQPvn2FSrk Оқулық,дәптер ҚБ тапсырмасы |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
|
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды |
Оқушы сабақтан не түсінгенін, нені түсінбегенін, неден қиналғанын айтады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортаны қорғаймын 94 сабақ «Жіктеу есімдіктерінің септелуі»
Қоршаған ортаны қорғаймын 94 сабақ «Жіктеу есімдіктерінің септелуі»
Жамбыл атындағы орта мектеп КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қазақ тілі пәніне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
«Қоршаған ортаны қорғау» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ихласова Бану Абдигуловна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 18 |
Қатыспаған оқушы саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қоршаған ортаны қорғаймын 94 сабақ «Жіктеу есімдіктерінің септелуі» ( Қазақ тілі 2-бөлім. Оқулық 62-63 бет Алматы «Атамұра» баспасы, 2019ж. ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, монолог құрау; 4.4.2.4 жіктеу есімдіктерін септей алу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Білу. Түсіну. Қолдану |
|
|
Құндылық |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ: Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы; БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 35 минут |
-Олай болса, сабақтың тақырыбы: «Жіктеу есімдіктерінің септелуі» Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
-Мына бейнематериалға назар аударайық. https://onlinemektep.org/schedule/lesson/c60e926e-7a20-4501-9ab7-f7d6f65ca033?tab=lesson бейнематериал арқылы жаңа сабақтың мазмұнын ашамын. Талдау сұрақтары: -Бейнежазба не туралы болды? -Жіктеу есімдіктерінің септелуі жайында не білдің? -Монолог дегеніміз не? -Монолог жазып көрдің бе? ЕБҚ оқушы өз жауап нұсқаларын ұсынады.
Ққ Құстар-біздің досымыз.
54-жаттығу
Мүмкін болатын жауап:
ЕБҚ оқушы дайын монологты көшіріп жазады. Оқиды.
Жауап: Жұмбақтың шешуі -Ауа. Есімдік -Ол. Жіктеу есімдігінің орнына ауа сөзін қойып айтуға болады. ЕБҚ оқушы: жұмбақтың шешуін табады.
ЕБҚ оқушы мұғалімнің көмегімен орындайды.
1.Қарамен жазылған жіктеу есімдігі қай сөз табында тұрғанын тап Табиғатқа адамның жанашырлықпен,аялай,есіркей қарауы-оның перзенттік міндеті. ілік атау барыс 2.Зат есімдерді тиісті жіктеу есімдіктерімен сәйкестендір
3.Септелген есімдіктерді қойып, сөйлемді толықтыр. ... Ақтөс деген күшігім бар. ... былтыр үйдің маңынан тауып алдық. Әкем екеуіміз ... үйшік жасадық. 4.Табыс септігінде тұрған есімдікті тап оған менің оны |
Оқушылар көңілді әуен ырғағымен нейрожаттығу жасап, сабаққа көңіл аударады. Сандық ресурсты дұрыс қолдана отырып, жіктеу есімдігінің септелуі мен тәуелденуін ажыратады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады. Бейнежазба мазмұны бойынша талдау сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тапсырмаларды дескрипторға сай орындайды. Оқушылар әр сабақ сайын көркем жазу жұмысын жүргізеді. Бекіту тапсырмасын ұжыммен орындайды. |
ҚБ:Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады. ҚБ. Стикерлер арқылы бағалау
Дескриптор: -көркем жазады; -тиісті есімдікті қояды; -мәтінді көшіріп жазады ФБ-3 балл Дескриптор: -тірек сөздерді дұрыс пайдаланады; -монолог жазады; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-2 балл Дескриптор: -жұмбақтың шешуін табады; -есімдікті табады; -жіктеу есімдігінің орнына сөз қояды ФБ-2 балл Дескриптор: -пікірлерді оқиды; -дұрыс пікірлерді табады; -себебін дәлелдейді; -ойын жүйелі жеткізеді ФБ-3 балл Дескриптор: -бірінші дұрыс жауапты табады; -екінші дұрыс жауапты табады; -үшінші дұрыс жауапты табады; -төртінші дұрыс жауапты табады ФБ-4 балл |
https://www.youtube.com/watch?v=H1rFDZ5Lf3I https://wordwall.net/ru/resource/71963840 Onlinemektep платформасы Оқулық 62-63 беттер https://www.youtube.com/watch?v=9GQPvn2FSrk Оқулық,дәптер ҚБ тапсырмасы |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
|
Бүгінгі білімдерін, не үйренгендерін тұжырымдайды |
Оқушы сабақтан не түсінгенін, нені түсінбегенін, неден қиналғанын айтады |
|
шағым қалдыра аласыз





















