Материалдар / Қоршаған ортаны қорғау
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қоршаған ортаны қорғау

Материал туралы қысқаша түсінік
бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шешу, кері есеп құрастыру, шығару
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітемін: Тексерілді:

Мектеп-лицей директоры: Директордың бастауыш сынып

Р.Мұхашова жөніндегі орынбасары:

А.Айдарбекова


Білім беру ұйымының атауы

5 И.В.Панфилов атындағы мектеп-лицей

Пәні:

Математика

Бөлім:

Қоршаған ортаны қорғау

Педагогтің аты-жөні:

Хасенова Аманкуль Сарсенбаевна

Күні:

28.02.2024 ж

Сыныбы:4 «А»

Қатысушылар саны:23

Қатыспағандар саны

Тақырыбы

118. Пысықтау. Есеп шығару

/Қалдықты жинау және қайта өңдеу мәселелері

Оқу мақсаты

4.5.1.3 бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдау және шешу, кері есеп құрастыру, шығару

Сабақтың мақсаты

Оқушылар бүтіннің бөлігін табуға берілген есептерді талдайды және шешеді, кері есеп құрастырады, шығарады


Сабақтың барысы

Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

2 минут


I. Ұйымдастыру

Сәлемдесу.

Психологиялық дайындық

Гүлдей бер, Жер-Ана!

Аспаның ашық болсын!

Аспаныңды бұлт торламасын!

Тоғайың аң мен құсқа толсын!

Суың мөлдір, таза болсын!

Табиғат сені сүйеміз,

Басымызды иеміз!

-Балалар, біз табиғатты қалай жақсы көреміз?

Табиғатты қорғау үшін не істеуіміз қажет?

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

2.Өлең шумағын айтады.







Балалар сұраққа жауап береді.

Жарайсыңдар!

слайд

3 минут




Үй тапсырмасын дәптерлерін жинап алу арқылы тексерілген.

11-тапсырма.Есепті шығар.

СПрямая со стрелкой 1 Прямая со стрелкой 2 ауда жасалды-600тг, бұл 2/3б

БПрямая со стрелкой 3 астапқы сома-?тг

Ш: 1) 600:2=300тг

2) 300*3=900тг

Ж: Бастапқы сомасы-900тг

ӘПрямая со стрелкой 5 Прямая со стрелкой 6 ) Бастапқы сома-900тг

СПрямая со стрелкой 4 ауда жасалды-?тг, 2/3б

Ш: 900*2/3=900:3*2=600тг

Ж: 600 тг сауда жасалды.

Есептерді шығарып келгенін айтады.

Жауаптарын салыстырады.


Ауызша мадақтау

Дескриптор:

1. Есептерді шығарып келгенін айтады.

Жауаптарын салыстырады







Сабақтың ортасы





























































Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру

III. Жаңа тақырып. Бейнероликпен таныстыру, пікірін тыңдау.

-Бейнероликтен нені байқадық?

-

Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма.Есепті шығар.

Жиналды-9000000т

Өңделеді-9%

Өңделмей қалады-?т

Ш: 1)9000000:100*9=810000т (өңделетіні)

2) 9000000-810000=8190000т

Ж: 8190000т қалдық өңделмеген күйінде қалады.

ӨЖ

2-тапсырма.Есепті шығар.

А) Арман-12кг, бұл 2/36б

Сынып оқушылары-?кг

Ш: 12:2=6

2) 6*36=216кг

Ж: Барлығы 216кг қағаз қалдығын жинады.

Ә нұсқасы ауызша орындалады.


Тақтамен жұмыс

3-тапсырма.

a)Массаны килограммен өрнекте.

7/8т=1000:8*7=125*7=875кг

4/25т=1000:25*4=40*4=160кг

3/10т=1000:10*3=100*3=300кг

9/40т=1000:40*9=25*9=225кг

6/8т=1000:8*6=125*6=750кг

1/10т=1000:10*1=100*1=100кг

17/125т=1000:125*17=8*17=136кг


ә)Бөлшектерді өсу ретімен орналастыр.

› 1/10т; 17 /125т ; 4 /25т; 9 /40т; 3 /10т; 6/8т; 7/8т;


4-тапсырма. "Ойлан, жұптас, талқыла" әдісі. Есептерді шығар.

А) Лагерьде-12күн, бұл 4/30б

КПрямая со стрелкой 7 Прямая со стрелкой 11 аникулы-? Күн

ШПрямая со стрелкой 24 : 1) 12:4=3

2) 3*30=90

Ж: Бауыржанның каникулы -90күн

Ә) Барлығы -30 оқушы

ҚПрямая со стрелкой 26 Прямая со стрелкой 27 атысады-?, 1/10б

ҚПрямая со стрелкой 25 атыспайды-? оқушы

Ш: 1) 30:10=3 (қатысады)

2) 30-3=27 (қатыспайды)

Ж: Олимпиадаға 27 оқушы қатыспайды.

Б) Тапсырылды-3574б

40 жұмыс күні-35б/к

Жасау қажет-?б

Ш: 1) 40*35=1400б (40 күн ішінде)

2) 3574-1400=2174б

Ж: 2174 бөлшек жасау қажет.


Сергіту сәті


5-тапсырма. "Кім жылдам" әдісі.Есепте.

99 /125– (15 /125+ 36/125+ 9 /125) =39/125

47 /99+ 25 /99– 60 /99=12/99

13 /50– (22/50– 19 /50) =10/50

362/700+ 102/700– 400/700=64/700


Топтық тапсырма

8-тапсырма.Әрбір суретке текшелерді орналастыру планы берілген.

Әр құрастырманың планын толықтыр.

3

2

3

1

1

1

1

1

1


3

2

2

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!