Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қоршаған ортаның сапасы
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қазығұрт» жоббм кмм |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арыстанбекова Ш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.11.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 А,Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған ортаның сапасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.3.2.2 – қоршаған орта сапасының көрсеткіштерін жіктеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған орта сапасының көрсеткіштерін жіктейді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты қорыту мақсатында оқушыларға суреттер көрсетіледі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды
Оқушылар өткен тақырып бойынша ауаның ластануы бойынша талдайды
|
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
Жалпы – 2 балл: Ауаның ластануы бойынша талдайды; |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
10 мин
10 мин
10 мин |
Мағынаны тану Бейнеролик: Судың сапасы
(ЖТ)Жеке тапсырма Mapshydromet сайты арқылы Қазақстан өңірлерінің суының сапасын анықтайды
(ЖТ) Жеке тапсырма Өздерің тұратын жердегі қоршаған ортаның қай құрамбөлігі жедел түрде бағалауды талап етеді? Жергілікті жердегі табиғаттың құрамбөліктерінің сапасын мониторингілеу кестесін толтырыңыз
(ЖТ) Жеке тапсырма
|
Бейнероликті көру арқылы оқушылар ақпараттарды талдайды
Оқушылар онлайн карта арқылы Қазақстанның суына мониторинг жүргізеді
Оқушылар жергілікті жердегі нысанға мониторинг жүргізеді
Оқушыларға профариентация тапсырмасы Оқушылардың бойында жасампаздық құндылығы қалыптасады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қазақстанның су сапасы бойынша рангтерге бөледі
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жергілікті жерге мониторинг жүргізеді
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Мамандықтарды атайды |
https://youtu.be/IsEgO2_IJ_k?si=ZXRJ8tO0z0w2XsB4
http://ecodata.kz:3838/app_dem_water_visual/
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Параграфты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||

|
Фукнциялары (қызметі) |
||||||
|
Мониторинг |
Мақсаты |
Міндеттер |
||||
|
нысаны |
|
Бақылау |
Анықтау |
Талдау |
Модельдеу |
Болжам |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Фукнциялары (қызметі) |
||||||
|
Мониторинг |
Мақсаты |
Міндеттер |
||||
|
нысаны |
|
Бақылау |
Анықтау |
Талдау |
Модельдеу |
Болжам |
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоршаған ортаның сапасы
Қоршаған ортаның сапасы
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қоршаған ортаның сапасы
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қазығұрт» жоббм кмм |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.2 Геоэкологиялық зерттеулер негіздері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
Арыстанбекова Ш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.11.2024 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 А,Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоршаған ортаның сапасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.3.2.2 – қоршаған орта сапасының көрсеткіштерін жіктеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоршаған орта сапасының көрсеткіштерін жіктейді; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Тәуелсіздік және Отаншылдық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Үй тапсырмасы Өткен тақырыпты қорыту мақсатында оқушыларға суреттер көрсетіледі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды
Оқушылар өткен тақырып бойынша ауаның ластануы бойынша талдайды
|
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды
Жалпы – 2 балл: Ауаның ластануы бойынша талдайды; |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин
10 мин
10 мин
10 мин |
Мағынаны тану Бейнеролик: Судың сапасы
(ЖТ)Жеке тапсырма Mapshydromet сайты арқылы Қазақстан өңірлерінің суының сапасын анықтайды
(ЖТ) Жеке тапсырма Өздерің тұратын жердегі қоршаған ортаның қай құрамбөлігі жедел түрде бағалауды талап етеді? Жергілікті жердегі табиғаттың құрамбөліктерінің сапасын мониторингілеу кестесін толтырыңыз
(ЖТ) Жеке тапсырма
|
Бейнероликті көру арқылы оқушылар ақпараттарды талдайды
Оқушылар онлайн карта арқылы Қазақстанның суына мониторинг жүргізеді
Оқушылар жергілікті жердегі нысанға мониторинг жүргізеді
Оқушыларға профариентация тапсырмасы Оқушылардың бойында жасампаздық құндылығы қалыптасады |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Қазақстанның су сапасы бойынша рангтерге бөледі
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Жергілікті жерге мониторинг жүргізеді
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Мамандықтарды атайды |
https://youtu.be/IsEgO2_IJ_k?si=ZXRJ8tO0z0w2XsB4
http://ecodata.kz:3838/app_dem_water_visual/
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс
Үйге тапсырма Параграфты оқу |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||

|
Фукнциялары (қызметі) |
||||||
|
Мониторинг |
Мақсаты |
Міндеттер |
||||
|
нысаны |
|
Бақылау |
Анықтау |
Талдау |
Модельдеу |
Болжам |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Фукнциялары (қызметі) |
||||||
|
Мониторинг |
Мақсаты |
Міндеттер |
||||
|
нысаны |
|
Бақылау |
Анықтау |
Талдау |
Модельдеу |
Болжам |
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















