|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
10.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілейді Мүмкіндіктер тармағын құрады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Жаңа тақырып 1-тапсырма Біздің сыныптың кейбір оқушылары сүйікті пәні ретінде математика мен қазақ тілін атайды. Сұрақтарға жауап бер. 1) 7 оқушы 2) 8 оқушы 3) 4 оқушы 4) ия 5) ия Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есептерді шығар. а) 2-ге бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын көк дөңгелекке жаз. Ал 3-ке бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын қызыл дөңгелекке жаз. Әрбір жиында неше элемент бар? Осы жиындардың қиылысында неше элемент бар? 2- ге бөлінетін сандар 2. 4. 8. 3-ке бөлінетін сандар 6. 3. 9. 3-тапсырма а) Есепті шығар. Сыныпта 3 қатардың әрқайсысында 3 партадан бар. Сыныпта барлығы неше парта бар? 3 қатар ? 3 партадан Шешуі: 3*3=9 Жауабы: сыныпта барлығы 9 парта бар.
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Берілгенге кері есептер құрастырып, оларды шығар. Мектептегі жөндеу жұмысына 3 килограмнан 2 құты көк және 15 килограмм ақ бояу сатып алынды. Барлығы неше килограмм бояу сатып алынды? Көк.б- 3кг нан 2 құты ? Ақ.б- 15 кг Шешуі: 3*2=6 15+6=21 Жауабы: Барлығы 21 кг бояу сатып алынды. 7-тапсырма Заттың бағасын, санын, құнын қалай табу керектігін есіңе түсір. Есеп бойынша өрнек жаз. 1)бағасы-6тг құны-30 тг саны-? Шешуі: с=қ:б 30:6=5 2)Бағасы-7тг Саны-5 дана Құны-? Ш: қ=б*с Қ =7*5=35 Ж: бағасы 35тг Шығармашылық тапсырма 8-тапсырма 2,7,9 цифрларын пайдаланып, үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құра
Үй тапсырмасы Үй жұмысы 9-тапсырма Өрнектерді оқып, олардың мәнін тап. 35:5+5*6=7+30=37 (22+8): 5+7=30:5+7=6+7=13 45: (15:3)+75=45:5+75=9+75=84 (48-28): (4-9)=20:5=4 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өз бетінше жұмыс жасайды Есепті шығарады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Есеп құрастырады Шығармашы лық жұмыс орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Керемет! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Заттың бағасын, санын, құнын қалай табу керектігін біледі-1б Десриптор: Есеп бойынша өрнек жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Берілген цифрларды пайдаланып,үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құрайды-1б «Тілек беті» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Сызбалар Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Жұмыс парағы Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
10.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 сабақ. Қорытындылау |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызықтық/бағандық диаграмма, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу; 3.5.1.4 шамалар арасындағы тәуелділікке берілген есептерді талдау және шығару |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шамалардың мәндерін салыстыруды, жиындардың қиылысуы мен бірігуін белгілейді Мүмкіндіктер тармағын құрады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Үй тапсырмасы 9-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте. 5 + 39 + 95=(5+95)+39=100+39=139 205 + 199 +295=(6+94)+98= 100+98=198 105 + 599 + 195=(205+295)+199= 500+199= 699 6 + 98 + 94=(106+594)+198= 700+198=898 106 + 198 + 594=(105+195)+599= 300+599= 899 306 + 298 + 294=(306+294)+298= 600+298=898 Жаңа тақырып 1-тапсырма Біздің сыныптың кейбір оқушылары сүйікті пәні ретінде математика мен қазақ тілін атайды. Сұрақтарға жауап бер. 1) 7 оқушы 2) 8 оқушы 3) 4 оқушы 4) ия 5) ия Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есептерді шығар. а) 2-ге бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын көк дөңгелекке жаз. Ал 3-ке бөлінетін бір таңбалы сандар жиынын қызыл дөңгелекке жаз. Әрбір жиында неше элемент бар? Осы жиындардың қиылысында неше элемент бар? 2- ге бөлінетін сандар 2. 4. 8. 3-ке бөлінетін сандар 6. 3. 9. 3-тапсырма а) Есепті шығар. Сыныпта 3 қатардың әрқайсысында 3 партадан бар. Сыныпта барлығы неше парта бар? 3 қатар ? 3 партадан Шешуі: 3*3=9 Жауабы: сыныпта барлығы 9 парта бар.
Топтық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар. Берілгенге кері есептер құрастырып, оларды шығар. Мектептегі жөндеу жұмысына 3 килограмнан 2 құты көк және 15 килограмм ақ бояу сатып алынды. Барлығы неше килограмм бояу сатып алынды? Көк.б- 3кг нан 2 құты ? Ақ.б- 15 кг Шешуі: 3*2=6 15+6=21 Жауабы: Барлығы 21 кг бояу сатып алынды. 7-тапсырма Заттың бағасын, санын, құнын қалай табу керектігін есіңе түсір. Есеп бойынша өрнек жаз. 1)бағасы-6тг құны-30 тг саны-? Шешуі: с=қ:б 30:6=5 2)Бағасы-7тг Саны-5 дана Құны-? Ш: қ=б*с Қ =7*5=35 Ж: бағасы 35тг Шығармашылық тапсырма 8-тапсырма 2,7,9 цифрларын пайдаланып, үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құра
Үй тапсырмасы Үй жұмысы 9-тапсырма Өрнектерді оқып, олардың мәнін тап. 35:5+5*6=7+30=37 (22+8): 5+7=30:5+7=6+7=13 45: (15:3)+75=45:5+75=9+75=84 (48-28): (4-9)=20:5=4 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Өз бетінше жұмыс жасайды Есепті шығарады Жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Есеп құрастырады Шығармашы лық жұмыс орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Тиімді тәсілмен есептейді-1б Тамаша! Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Керемет! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Заттың бағасын, санын, құнын қалай табу керектігін біледі-1б Десриптор: Есеп бойынша өрнек жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Берілген цифрларды пайдаланып,үш таңбалы сандарға мүмкіндіктер тармағын құрайды-1б «Тілек беті» әдісі |
Суреттер Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Оқулық Сызбалар Қимылдар Суреттер Оқулық
Оқулық Жұмыс парағы Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





