Математика 49-сабақ
|
Бөлім: |
Жазбаша көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорытындылау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: разрядтан екі рет аттап өту арқылы үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана алады. Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексере алады. Кейбір оқушылар: ұқсас тапсырмалар құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: - Өткен сабақта қандай тақырып өттік? - Ендеше бүгінгі сабағымызда да осы мақсатта тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтырылады. |
|
||||||||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 10 мин |
(Д) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады. 1) Есепте. Болашақта кім қандай мамандық иесі болуды армандайтынын айт. Балалардың атын ата. 9*8+250=322-Асқар –Отан қорғаушы 600-(54+26)=520-Рақымжан-өрт сөндіруші (250-205):5=9-Маржан-дәрігер 380-5*8=340-Дариға-мұғалім 350-170*1=180-Санжар –полиция (150-140)*2+65=85-Айғаным-бортсерік 3) Есептерді шығар. А) Құрылыс бригадасында 4 әйел бар. Бұл-барлық құрылысшылардың 1/3 бөлігі. Бригадада барлығы қанша адам бар? Ш:4*3=12 Ж: Бригадада барлығы 12 адам бар. Ә) Дәрігер 20 емделушіні қабылдады. Олардың 1/5 бөлігі –балалар. Дәрігер қанша бала қабылдады? Ш:20:5=4 Ж: Дәрігер 4 бала қабылдады. Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады. Қарқынды оқушыға: -Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т,Д) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4) Есептеңдер.
5) Теңдеулерді шешіңдер. Х*8=560-488 y*3=500-230 Х*8=72 y*3=270 Х=72:8 y=270:3 X=9 y=90 9*8=560-488 90*3=500-230 Х*872=72 270=270 X*9=600-330 x:7=990:9 X*9=270 x:7=110 X=270:9 x=110*7 X=30 x=770 30*9=600-330 770:7=990:9 270=270 110=110
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6 ) Есепте. 400-(325+25)= 50 (652-526)*1=126 152+(89+111)=352 (903-254)*0=0 1000-298*2+158=562 756:4+(220-30)*0=189 7) Сен дүкенге келдің, 1000теңгең бар. Кез келген 3 тауарды таңда. Сатып алған тауарыңа қанша ақша төлейтініңді және саған қанша ақша қайтаратынын есепте. Шешуін жазыңдар. Ш: 1000-(250+220+330)=200 Ж: Тауарға 800тг төлейді, 200тг қайтарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқынды оқушыға:
|
Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырмалар орындайды.
Тапсырмалар орындайды.
|
Дескриптор: -Өрнектердің мәнін тауып, балалардың аты мен армандаған мамандығын анықтайды-1 балл.
Есептің шешуін шығарады, жауабын жазады-2балл.
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1балл. Кесте бойынша өрнектер құрастырып жазыңдар, мәнін табады-2балл.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді-2балл. 3 зат таңдап, оған қанша ақша төлейтінін және қанша ақша қайтарып алатынын есептейді-2балл.
|
Оқулық, дәптер оқулық оқулық |
||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 102-бет №2. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қорытындылау 49-сабақ
Қорытындылау 49-сабақ
Математика 49-сабақ
|
Бөлім: |
Жазбаша көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорытындылау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.11 мынадай жағдайларда: 28∙3, 269∙2, 84:3, 538:2 екі/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: разрядтан екі рет аттап өту арқылы үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдана алады. Көптеген оқушылар: өрнектердің мәнін баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексере алады. Кейбір оқушылар: ұқсас тапсырмалар құрастыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Топқа бөліну «Санау» әдісімен жүреді. Өткен тақырыпқа шолу: Үйге берілген оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі арқылы жүреді: - Өткен сабақта қандай тақырып өттік? - Ендеше бүгінгі сабағымызда да осы мақсатта тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Топқа бірігеді. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша мадақтау жүреді. Оқушылар жауаптары толықтырылады. |
|
||||||||||||||
|
Жаңа білім 10 мин 2 мин 15 мин Бекіту 10 мин |
(Д) 1- тапсырмада тақтамен жұмыс жүзеге асады. 1) Есепте. Болашақта кім қандай мамандық иесі болуды армандайтынын айт. Балалардың атын ата. 9*8+250=322-Асқар –Отан қорғаушы 600-(54+26)=520-Рақымжан-өрт сөндіруші (250-205):5=9-Маржан-дәрігер 380-5*8=340-Дариға-мұғалім 350-170*1=180-Санжар –полиция (150-140)*2+65=85-Айғаным-бортсерік 3) Есептерді шығар. А) Құрылыс бригадасында 4 әйел бар. Бұл-барлық құрылысшылардың 1/3 бөлігі. Бригадада барлығы қанша адам бар? Ш:4*3=12 Ж: Бригадада барлығы 12 адам бар. Ә) Дәрігер 20 емделушіні қабылдады. Олардың 1/5 бөлігі –балалар. Дәрігер қанша бала қабылдады? Ш:20:5=4 Ж: Дәрігер 4 бала қабылдады. Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады. Қарқынды оқушыға: -Ұқсас тапсырмалар құрастыр. Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді.
(Т,Д) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 4) Есептеңдер.
5) Теңдеулерді шешіңдер. Х*8=560-488 y*3=500-230 Х*8=72 y*3=270 Х=72:8 y=270:3 X=9 y=90 9*8=560-488 90*3=500-230 Х*872=72 270=270 X*9=600-330 x:7=990:9 X*9=270 x:7=110 X=270:9 x=110*7 X=30 x=770 30*9=600-330 770:7=990:9 270=270 110=110
(Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс. 6 ) Есепте. 400-(325+25)= 50 (652-526)*1=126 152+(89+111)=352 (903-254)*0=0 1000-298*2+158=562 756:4+(220-30)*0=189 7) Сен дүкенге келдің, 1000теңгең бар. Кез келген 3 тауарды таңда. Сатып алған тауарыңа қанша ақша төлейтініңді және саған қанша ақша қайтаратынын есепте. Шешуін жазыңдар. Ш: 1000-(250+220+330)=200 Ж: Тауарға 800тг төлейді, 200тг қайтарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады Қарқынды оқушыға:
|
Тапсырмалар орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырмалар орындайды.
Тапсырмалар орындайды.
|
Дескриптор: -Өрнектердің мәнін тауып, балалардың аты мен армандаған мамандығын анықтайды-1 балл.
Есептің шешуін шығарады, жауабын жазады-2балл.
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырады-1балл. Кесте бойынша өрнектер құрастырып жазыңдар, мәнін табады-2балл.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін есептейді-2балл. 3 зат таңдап, оған қанша ақша төлейтінін және қанша ақша қайтарып алатынын есептейді-2балл.
|
Оқулық, дәптер оқулық оқулық |
||||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 102-бет №2. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














