|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос бәйтерек достығы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.2.4.1 Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннен деректерді анықтайды, еліктеуіш сөздер туралы білім алады; Көптеген оқушылар: сұрақтарға мәтіннен деректер келтіре отырып, жауап береді, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді; Кейбір оқушылар: проблемалық сұрақтарды талқылап, креативті ойлар айтады, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді, тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жұптық тапсырмалар орындалатындығы хабарланады. Жағымды ахуал. Өзге ұлттар тілінде сәлемдесу. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту кезеңі
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Өзге ұлттар тілінде сәлемдесу. Сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Жаңа тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану кезеңі. Мәтінді оқыңыз.
Мәтіннің жанрлық ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратып, екі бағанға жазыңдар, олармен сөйлем құраңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Мәтінді оқып, мәтіннің тақырыбын анықтайды; Мәтіннің стилін анқтайды; Тілдік ерекшелігін талдайды; Жанрлық ерекшелігін анықтайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратады; Екі бағанға жазып, олармен сөйлем құрайды; Ойларын дәлелдейді. Қанатты сөздерді оқып, «Галереяны шарлау» әдісімен көзқарастарын білдіреді. Төле бидің даналық сөздері туралы өз ойларын білдіреді.
|
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
(С.Эралиев.old.abai.kz/node/22420)
(Абай |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос бәйтерек достығы 7 сынып
Қос бәйтерек достығы 7 сынып
|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос бәйтерек достығы |
||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
7.2.4.1 Идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннен деректерді анықтайды, еліктеуіш сөздер туралы білім алады; Көптеген оқушылар: сұрақтарға мәтіннен деректер келтіре отырып, жауап береді, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді; Кейбір оқушылар: проблемалық сұрақтарды талқылап, креативті ойлар айтады, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді, тілдесім барысында қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жұптық тапсырмалар орындалатындығы хабарланады. Жағымды ахуал. Өзге ұлттар тілінде сәлемдесу. ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту кезеңі
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Өзге ұлттар тілінде сәлемдесу. Сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Жаңа тақырыппен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану кезеңі. Мәтінді оқыңыз.
Мәтіннің жанрлық ерекшелігін талдаңдар.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратып, екі бағанға жазыңдар, олармен сөйлем құраңдар.
Дескриптор:
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ |
Мәтінді оқып, мәтіннің тақырыбын анықтайды; Мәтіннің стилін анқтайды; Тілдік ерекшелігін талдайды; Жанрлық ерекшелігін анықтайды.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Көмекші етістіктермен берілген еліктеу сөздерді мағыналық түрлерін ажыратады; Екі бағанға жазып, олармен сөйлем құрайды; Ойларын дәлелдейді. Қанатты сөздерді оқып, «Галереяны шарлау» әдісімен көзқарастарын білдіреді. Төле бидің даналық сөздері туралы өз ойларын білдіреді.
|
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
ҚБ Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
(С.Эралиев.old.abai.kz/node/22420)
(Абай |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. «Бес саусақ»
Үйге тапсырма: 5-тапсырма |
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















