|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Іңкәр сән» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ырғалбекова А |
|
|
Күні |
|
|
|
Тобы: І-ІІ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос етекті белдемше |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларды белдемшенің екі етек үлгісін жасаудың негізгі қадамдарымен таныстыру. - Қолөнер және тігін шеберліктерін дамыту. - Оқушыларға шығармашылық қабілеттерін дамытуға мүмкіндік беру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсымасын қайталау ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру Сабақтың ортасы ІV. Сергіту сәті
V. Сарамандық жұмыс Сабақтың соңы VІ. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. «Шаттық шеңбері» әдісі Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Шағын тест сұрақтары арқылы өткен тақырыпты қайталаймыз. 1.Ою – өрнектің неше түрі бар? а) 300 ә) 10 б) 500 2.Ертеде ою – өрнекті матаға түсіру үшін қандай тәсілді қолданған? а) қарындаш ә) уыз б) бор 3.«… аузынан шөп алмайтын момын» теңеуі қай түлікке арналған ою – өрнекте кездеседі? а) итқұйрық ә) тайтұяқ б) қошқармүйіз 1. Қос етекті белдемшенің үлгісін жасау. 2. Қажетті өлшемдерді алу. 3. Матаны таңдау және оны дұрыс пішу. 4. Тігін машинасымен белдемше тігу. 5. Соңғы өнімді әрлеу және бағалау. Қос етекті белдемше деген не? - Қос етектің ерекшеліктері (мысалы, көлемділігі, сәнділігі, ыңғайлылығы).
. - Қос етекті белдемше үшін қолайлы мата түрлерін анықтау. 2. *Үлгі жасау:* - Қос етектің пішінін қағаз бетінде салу. 3. *Матаны пішу:* - Дайын үлгіні матаға ауыстырып, оны дұрыс кесу. 4. *Тігу:* - Тігін машинасымен екі етекті белдемшені тігу. - Белдікті тігу және белдемшенің жоғарғы бөлігін қатайту. 5. *Әрлеу:*
- Тігістерді бекіту,
сәндік элементтерді қосу. жұмысты бастамас бұрын қауіпсіздік ережесін еске түсірейік:
Сабақ соңындағы кері байланыс:
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Оқушылар берілген мәліметтерді меңгере отырып, шалбар туралы түсінік алады.
Оқушылар «Ғажайып кілемдегі» өрнектелген оюларды тауып, қандай ою екенін атап айтады.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді Оқушылар технологиялық карта бойынша жұмыс жасайды. Алған керекті ақапаратты чемоданға салу. Ақпараттың ішінде әлі ізденіп, толықтыру керек болса, еттартқышқа салу. Қажет емес, артық дүниені қоқыс жәшігіне салу. |
Сұрақтары Дайын үлгілер, суреттер, буклеттер «Ғажайып кілем» суреті Технология-лық карта
https://www.google.com/search?sca_esv=dcc2d800e57ab626&sca_upv=1&hl=ru&q=%D1%88%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D1%80+%D1%82%D1%96%D0%B3%D1%83+%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%81%D1%8B&tbm=vid&source=lnms&prmd=ivtzsnbm&sa=X&ved=2ahUKEwiAgMLOw7CFAxVEIhAIHbwlAWcQ0pQJegQIDxAB&biw=1366&bih=617&dpr=1# |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос етекті белдемше
Қос етекті белдемше
|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Іңкәр сән» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ырғалбекова А |
|
|
Күні |
|
|
|
Тобы: І-ІІ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос етекті белдемше |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Оқушыларды белдемшенің екі етек үлгісін жасаудың негізгі қадамдарымен таныстыру. - Қолөнер және тігін шеберліктерін дамыту. - Оқушыларға шығармашылық қабілеттерін дамытуға мүмкіндік беру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсымасын қайталау ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру Сабақтың ортасы ІV. Сергіту сәті
V. Сарамандық жұмыс Сабақтың соңы VІ. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару. «Шаттық шеңбері» әдісі Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Шағын тест сұрақтары арқылы өткен тақырыпты қайталаймыз. 1.Ою – өрнектің неше түрі бар? а) 300 ә) 10 б) 500 2.Ертеде ою – өрнекті матаға түсіру үшін қандай тәсілді қолданған? а) қарындаш ә) уыз б) бор 3.«… аузынан шөп алмайтын момын» теңеуі қай түлікке арналған ою – өрнекте кездеседі? а) итқұйрық ә) тайтұяқ б) қошқармүйіз 1. Қос етекті белдемшенің үлгісін жасау. 2. Қажетті өлшемдерді алу. 3. Матаны таңдау және оны дұрыс пішу. 4. Тігін машинасымен белдемше тігу. 5. Соңғы өнімді әрлеу және бағалау. Қос етекті белдемше деген не? - Қос етектің ерекшеліктері (мысалы, көлемділігі, сәнділігі, ыңғайлылығы).
. - Қос етекті белдемше үшін қолайлы мата түрлерін анықтау. 2. *Үлгі жасау:* - Қос етектің пішінін қағаз бетінде салу. 3. *Матаны пішу:* - Дайын үлгіні матаға ауыстырып, оны дұрыс кесу. 4. *Тігу:* - Тігін машинасымен екі етекті белдемшені тігу. - Белдікті тігу және белдемшенің жоғарғы бөлігін қатайту. 5. *Әрлеу:*
- Тігістерді бекіту,
сәндік элементтерді қосу. жұмысты бастамас бұрын қауіпсіздік ережесін еске түсірейік:
Сабақ соңындағы кері байланыс:
|
Сәлемдеседі, оқу құралдарын дайындайды. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. Оқушылар берілген мәліметтерді меңгере отырып, шалбар туралы түсінік алады.
Оқушылар «Ғажайып кілемдегі» өрнектелген оюларды тауып, қандай ою екенін атап айтады.
Оқушылар қауіпсіздік ережесін еске түсіреді Оқушылар технологиялық карта бойынша жұмыс жасайды. Алған керекті ақапаратты чемоданға салу. Ақпараттың ішінде әлі ізденіп, толықтыру керек болса, еттартқышқа салу. Қажет емес, артық дүниені қоқыс жәшігіне салу. |
Сұрақтары Дайын үлгілер, суреттер, буклеттер «Ғажайып кілем» суреті Технология-лық карта
https://www.google.com/search?sca_esv=dcc2d800e57ab626&sca_upv=1&hl=ru&q=%D1%88%D0%B0%D0%BB%D0%B1%D0%B0%D1%80+%D1%82%D1%96%D0%B3%D1%83+%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%81%D1%8B&tbm=vid&source=lnms&prmd=ivtzsnbm&sa=X&ved=2ahUKEwiAgMLOw7CFAxVEIhAIHbwlAWcQ0pQJegQIDxAB&biw=1366&bih=617&dpr=1# |

шағым қалдыра аласыз


















