«Бекітемін»
Мектеп директоры ---------Теньгибаева Г
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сейдалиева Н |
|
|
Күні: |
11.12.2024 |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)Қос сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Бірлік және ынтымақ: Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз Өткенді қайталау «Аквариум әдісі»арқылы үй тапсырмасын сұрау. -Үй тапсырмасын тексеру. -Анықтамаларды сұрау. «Адасқан әріптер» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Қос сөзді орналастырыңдар -Бүгінгі сабақта күрделі сөздердің бір түрі- қос сөзді ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Таңдау жасайды. . Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Түсті қағаздар |
|
Жаңа білім 15 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ Ыбырай (Ұ) 1-тапсырма - «Тізбектеп оқу» әдісі. 40-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырыңдар. -Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? -Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазыңдар. Күрделі сөздердің астын сызыңдар. 41-жаттығу. Өлеңді оқыңдар. Күрделі сөздерді табыңдар. Мағынасын түсіндіріңдер.
Сыңарын тап Қора------------қой жатыр Қарын----------май жатыр Түйе-----------жүк жатыр Ауыл-----------ел жатыр Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қос сөздер қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Сәйкестендіру стратегиясы «Менің бағытым» әдісі 1.Жыл........шашын 2.Жора........төмен 3.Жауын.......мұны 4.Жоғары......ұят 5.Ар.......жылы 6.Оны.........жолдас Сергіту сәті: «Мақал-мәтел» (Т) 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 42-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жазыңдар. Қос сөздердің астын сызыңдар. Қос сөздің бірін алып тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? 43-жаттығу. Берілген қос сөздердің суреттегі қай мамандық иесіне қатысты екенін тап. Өз отбасы мүшелерінің мамандықтары туралы жазыңдар. (Т) 3-тапсырма -«Бізде бір ой бар...» әдісі. Адасқан сөздер әдісі 1.Сатып құрал –саймандар Әкем алды 2.қора-қора бар Атамның малы 3.Жайлауда қарын-қарын жинады анам май 45-жаттығу. Қарамен жазылған сөздерді қос сөздерге айналдырып, көшіріп жазыңдар. Қос сөз сөйлемге қандай мағына үстегенін айтыңдар. Қос сөзді құрап тұрған сөздерді салыстырыңдар. ++++ 46-жаттығу. Кестеге қарап, түсіндіріңдер.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
Мақал-мәтелді табады
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Bilim Сlass Кейіпкер туралы сұраққа жауап береді -1балл. Bilim Сlass Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады, астын сызады-1балл. Bilim Сlass Күрделі сөздерді тауып, мағынасын анықтайды-1балл. Bilim Сlass Мақалды оқып, жатқа жазады-1балл.Bilim Сlass Қос сөздердің астын сызады-1балл. Bilim Сlass - Берілген қос сөздердің суреттегі қай мамандық иесіне қатысты екенін табады -1балл. . Bilim Сlass Өз отбасы мүшелерінің мамандықтары туралы жазады-1балл. Bilim Сlass Қарамен жазылған сөздерді қос сөздерге айналдырып, жазады, салыстырады-1балл. Bilim Сlass Кестеге қарап, түсіндіреді-1балл. . Bilim Сlass |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «WhatsApp Messenger»арқылы Өте жақсы түсіндім Жақсы түсіндім Әлі де іздену керек Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалап, пікірін жазады.
Тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос сөздер
Қос сөздер
«Бекітемін»
Мектеп директоры ---------Теньгибаева Г
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сейдалиева Н |
|
|
Күні: |
11.12.2024 |
|
|
Сынып: 4 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)Қос сөздер туралы алғашқы түсініктерін қалыптастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Бірлік және ынтымақ: Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз Өткенді қайталау «Аквариум әдісі»арқылы үй тапсырмасын сұрау. -Үй тапсырмасын тексеру. -Анықтамаларды сұрау. «Адасқан әріптер» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Қос сөзді орналастырыңдар -Бүгінгі сабақта күрделі сөздердің бір түрі- қос сөзді ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Таңдау жасайды. . Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Түсті қағаздар |
|
Жаңа білім 15 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ Ыбырай (Ұ) 1-тапсырма - «Тізбектеп оқу» әдісі. 40-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырыңдар. -Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? -Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазыңдар. Күрделі сөздердің астын сызыңдар. 41-жаттығу. Өлеңді оқыңдар. Күрделі сөздерді табыңдар. Мағынасын түсіндіріңдер.
Сыңарын тап Қора------------қой жатыр Қарын----------май жатыр Түйе-----------жүк жатыр Ауыл-----------ел жатыр Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Қос сөздер қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. Сәйкестендіру стратегиясы «Менің бағытым» әдісі 1.Жыл........шашын 2.Жора........төмен 3.Жауын.......мұны 4.Жоғары......ұят 5.Ар.......жылы 6.Оны.........жолдас Сергіту сәті: «Мақал-мәтел» (Т) 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 42-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жазыңдар. Қос сөздердің астын сызыңдар. Қос сөздің бірін алып тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? 43-жаттығу. Берілген қос сөздердің суреттегі қай мамандық иесіне қатысты екенін тап. Өз отбасы мүшелерінің мамандықтары туралы жазыңдар. (Т) 3-тапсырма -«Бізде бір ой бар...» әдісі. Адасқан сөздер әдісі 1.Сатып құрал –саймандар Әкем алды 2.қора-қора бар Атамның малы 3.Жайлауда қарын-қарын жинады анам май 45-жаттығу. Қарамен жазылған сөздерді қос сөздерге айналдырып, көшіріп жазыңдар. Қос сөз сөйлемге қандай мағына үстегенін айтыңдар. Қос сөзді құрап тұрған сөздерді салыстырыңдар. ++++ 46-жаттығу. Кестеге қарап, түсіндіріңдер.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
Мақал-мәтелді табады
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Bilim Сlass Кейіпкер туралы сұраққа жауап береді -1балл. Bilim Сlass Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады, астын сызады-1балл. Bilim Сlass Күрделі сөздерді тауып, мағынасын анықтайды-1балл. Bilim Сlass Мақалды оқып, жатқа жазады-1балл.Bilim Сlass Қос сөздердің астын сызады-1балл. Bilim Сlass - Берілген қос сөздердің суреттегі қай мамандық иесіне қатысты екенін табады -1балл. . Bilim Сlass Өз отбасы мүшелерінің мамандықтары туралы жазады-1балл. Bilim Сlass Қарамен жазылған сөздерді қос сөздерге айналдырып, жазады, салыстырады-1балл. Bilim Сlass Кестеге қарап, түсіндіреді-1балл. . Bilim Сlass |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 5 мин
|
Кері байланыс - «WhatsApp Messenger»арқылы Өте жақсы түсіндім Жақсы түсіндім Әлі де іздену керек Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалап, пікірін жазады.
Тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз















