Бекітемін Абдухожаева Р.Б
|
Білім беру ұйымының атауы |
Б.Момынбаев атындағы 278 IT мектеп лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова А.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.02.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Ә» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№68 сабақ.Қош келдің, Наурыз! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 – шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; 2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Ұлттық мәдениетімізді дәріптеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Сабақты бекіту |
Сабаққа психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру «Бесік жыры» үзіндіні жатқа айту Жаңа тақырып 1-тапсырма Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Суреттер галереясы» әдісі Суреттерге назар аудар
ФС тапсырмасы Наурыз-жыл басы. Парсы тілінде «нау»- жаңа, «руз»- күн дегенді білдіреді. Халық наурыз мерекесіне арнайы дайындалады. Дәстүр бойынша қос шырақ жағылады, ыдыстар ернеуіне дейін айранмен, сүтпен немесе бұлақ суымен толтырылады.Бұл-тоқшылықтың белгісі, ЕБҚ және ЕҚБ Наурыз мерекесіне достарыңа арнайы құттықтау жазыңдар. Құттықтау қағазын жасап, таратыңдар. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс Оқылым. «Наурыз мерекесі» мәтіні «Стикердегі оқу» әдісі Тізбектей оқи отырып, стикерге наурыз күні жасалатын іс-шараларды белгілейді. Сөздік жұмысы Тошала-қыста ет сақтайтын жеке үй Атағаш-ат байлау үшін орнатылған түбір. 3-тапсырма Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер
4-тапсырма Түсініп оқы «Наурыздағы тілек» өлеңін оқы және жатқа айтуға тырыс ФС тапсырмасы 5-тапсырма Ата-анаңа,досыңа, ұстазыңа наурыз тілек жаз 6-тапсырма Дәптермен жұмыс Саралау тапсырмасы Ой толғаныс «Наурыздағы тілек» батасындағы сөздерді пайдалана отырып, Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден тұратын сөйлем құрастырып жаз. Үй тапсырмасы «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқы
|
Жылы лебіздер айтады Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Ақпаратпен танысады. Жеке жұмыс жасайды Мәтінді оқиды Сөздік жұмысын жүргізеді. Пікірлерін айтады. Өлеңді оқиды Тілек жазады Сөйлем құрап жазады. Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру ҚБ: « Ою» әдісі
Дескриптор: Бесік жырынан үзінді жаттап келеді-1б Дескриптор: Суретке қарап әңгімелейді-1б Наурыз мерекесі туралы өз білімін ортаға салады-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді тізбектей,түсініп оқиды-1б Стикерге наурыз күні жасалатын іс-шараларды белгілейді-1б Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін түсініп оқиды-1б
Дескриптор: 3 сөйлем құрап жазады-1б Дескриптор: Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден тұратын сөйлем құрастырып жазады-1б Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқиды-1б |
Суреттер
Презентация,оқулық Жұмыс парақтары Оқулық Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бекітемін
Абдухожаева Р.Б
Білім беру ұйымының
атауы
Б.Момынбаев атындағы
278 IT мектеп
лицей
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Атамұра
Бөлім:
Салт-дәстүржәнеауызәдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Аманова
А.С
Күні:
21.02.2024
Сынып:
2 «Ә»
Сабақтың
тақырыбы:
№68 сабақ.Қош келдің,
Наурыз!
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты: 2.1.1.1 – шығарманың мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап
беру;
2.2.1.2 – шығарманы
іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды
белгілеу
Сабақтың
мақсаты Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
береді Шығарманы іштей оқып, ондағы
қажетті ақпараттарды
белгілейді
Құндылықтар
Ұлттық мүдде: Ұлттық
мәдениетімізді дәріптеу
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдас тыру
Өткен білімді еске
түсіру
Жаңа
білім
Сабақты
бекіту Сабаққа психологиялық
дайындық
Үй тапсырмасын
тексеру «Бесік жыры» үзіндіні жатқа
айту Жаңа
тақырып 1-тапсырма Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау «Суреттер галереясы»
әдісі Суреттерге назар
аудар Жылдың қай
мезгілі? Қандай
мейрам? Оны неден
байқадың? ФС
тапсырмасы Наурыз-жыл басы. Парсы тілінде
«нау»- жаңа, «руз»- күн дегенді білдіреді. Халық наурыз мерекесіне
арнайы дайындалады. Дәстүр бойынша қос шырақ жағылады, ыдыстар
ернеуіне дейін айранмен, сүтпен немесе бұлақ суымен
толтырылады.Бұл-тоқшылықтың
белгісі, ЕБҚ және
ЕҚБ Наурыз мерекесіне достарыңа
арнайы құттықтау жазыңдар. Құттықтау қағазын жасап,
таратыңдар. 2-тапсырма Оқулықпен
жұмыс Оқылым. «Наурыз мерекесі»
мәтіні «Стикердегі оқу»
әдісі Тізбектей оқи отырып, стикерге
наурыз күні жасалатын іс-шараларды
белгілейді. Сөздік
жұмысы Тошала-қыста ет сақтайтын жеке
үй Атағаш-ат байлау үшін
орнатылған түбір. 3-тапсырма Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
беріңдер Ұлыстың ұлы күні дегенді қалай
түсінесіңдер? Наурызкөже қандай
тағам? Наурыз мерекесі қалай
тойланады? 4-тапсырма Түсініп
оқы «Наурыздағы тілек» өлеңін оқы
және жатқа айтуға тырыс ФС
тапсырмасы 5-тапсырма Ата-анаңа,досыңа, ұстазыңа
наурыз тілек жаз 6-тапсырма Дәптермен
жұмыс Саралау
тапсырмасы Ой
толғаныс «Наурыздағы тілек» батасындағы
сөздерді пайдалана отырып, Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден
тұратын сөйлем құрастырып
жаз. Үй
тапсырмасы «Наурыздағы тілек» өлеңін
жатқа оқы
Жылы лебіздер
айтады Өткен тақырыпты
пысықтайды. Сұрақтарға жауап
береді. Ақпаратпен
танысады. Жеке жұмыс
жасайды Мәтінді
оқиды Сөздік жұмысын
жүргізеді. Пікірлерін
айтады. Өлеңді
оқиды Тілек
жазады Сөйлем құрап
жазады.
Үй тапсырмасын
алады Мадақтау арқылы бағалап
отыру ҚБ: « Ою»
әдісі
Дескриптор: Бесік жырынан үзінді жаттап
келеді-1б Дескриптор: Суретке қарап
әңгімелейді-1б Наурыз мерекесі туралы өз
білімін ортаға
салады-1б
Керемет!
Дескриптор: Мәтінді тізбектей,түсініп
оқиды-1б Стикерге наурыз күні жасалатын
іс-шараларды белгілейді-1б Дескриптор: Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді-1б Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін
түсініп оқиды-1б
Дескриптор: 3 сөйлем құрап
жазады-1б Дескриптор: Наурыз мерекесіне қатысты 5
сөзден тұратын сөйлем құрастырып
жазады-1б Дескриптор:
«Наурыздағы тілек»
өлеңін жатқа оқиды-1б Суреттер
Презентация,оқулық Жұмыс
парақтары Оқулық Суреттер
Оқулық Жұмыс
дәптері
Оқулық
Кері
байланыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















