|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№69 сабақ. Қошақаны қойдың |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мақал-мәтелдерді түсіндіреді Мақал-мәтел мен жұмбақты ажырата алады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы Сабақ тың ортасы Сабақты бекіту |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқы Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Сұрақ - жауап Төрт түлікке нелер жатады? Олардың төлдері қалай аталады? Ф.С тапсырма Төрт түлік қазақ халқының жесе-азығы, кисе-киімі, мінсе көлігі болған. Сондықтан халық оларды ерекеше құрметтеп жыр арнаған. ЕБҚ Төрт түліктің суреттерін пайдаланып, олар туралы айт. ЕҚБ Төрт түлік малдың пайдасы не? Оларды неге қолға үйреткен? 2-тапсырма Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратыңдар
3-тапсырма. Халық шығармасын түсініп оқы «Қой» өлеңің оқы Сөздік жұмыс Аңыраған –қой мен қозының бөлінген кезі. Жамыраған-қой мен қозының табысқан кезі. Топтық жұмыс «Бірге ойлаймыз» Жырды және мақал-мәтел мен жұмбақты пайдаланып, қой туралы айт. «Қой» сөзіне постер жасау
Жұптық жұмыс 5-тапсырма Қойдың пайдасы туралы кестеге сүйеніп жаз Кестені толтыр «Қойдың пайдасы»
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңді жаттап ал ҚЖ: Сәйкестендіру жаса
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді Өлеңді жатқа оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Мақал-мәтел мен жұмбақтарды ажыратады. Мәтінді оқиды. Жаңа сөздермен танысады. Топпен жұмыс жасайды. Кестені толтырады. Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды |
Мадақтау ҚБ: «Бәйге» әдісі Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін жатқа оқиды-1б Дескриптор: Төрт түлік туралы білімдері бар-1б Кереметсің! Тамаша жауап!
Дескриптор: Мақал-мәтелдер мен жұмбақтарды ажыратады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Жырды және мақал-мәтел мен жұмбақты пайдаланып, қой туралы айтады-1б
Дескриптор: Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Әдебиеттік оқу
Атамұра Бөлім: Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2 Сабақтың
тақырыбы: №69 сабақ.
Қошақаны қойдың Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.2.4.1 – мақал-мәтел, жұмбақ,
ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін
анықтау. Сабақтың
мақсаты Мақал-мәтелдерді
түсіндіреді
Мақал-мәтел мен
жұмбақты ажырата алады Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы Сабақ тың
ортасы Сабақты
бекіту Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау Үй тапсырмасын
тексеру «Наурыздағы тілек» өлеңін
жатқа оқы Жаңа
тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау Сұрақ -
жауап Төрт түлікке нелер жатады?
Олардың төлдері қалай
аталады? Ф.С
тапсырма Төрт түлік қазақ халқының
жесе-азығы, кисе-киімі, мінсе көлігі болған. Сондықтан халық оларды
ерекеше құрметтеп жыр
арнаған. ЕБҚ Төрт түліктің суреттерін
пайдаланып, олар туралы айт. ЕҚБ Төрт түлік малдың пайдасы
не? Оларды неге қолға
үйреткен? 2-тапсырма Мақал-мәтел мен жұмбақтарды
ажыратыңдар Мақал-мәтел жұмбақ 1 Мал өсірсең,
қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. * 2 Кішкентай ғана бойы
бар, Айналдырып киген тоны
бар. * 3 Қойдың сүті-қорғасын * 4 Қойдай қоңыр, қозыдай
момын * 5 Шапаным да, тоным да, Атам соның
соңында * 3-тапсырма. Халық шығармасын түсініп оқы «Қой» өлеңің
оқы Сөздік
жұмыс Аңыраған –қой мен қозының бөлінген
кезі. Жамыраған-қой мен қозының табысқан
кезі. Топтық
жұмыс «Бірге
ойлаймыз» Жырды және мақал-мәтел мен
жұмбақты пайдаланып, қой туралы
айт. «Қой» сөзіне постер
жасау Жұптық
жұмыс 5-тапсырма Қойдың пайдасы туралы кестеге
сүйеніп жаз Кестені толтыр «Қойдың
пайдасы» Жүнінен жасалатын
заттар Терісінен жасалатын
заттар Сүтінен жасалатын
тағамдар. Үй
тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңді жаттап
ал ҚЖ: Сәйкестендіру
жаса Бір-біріне жақсы тілектер
тілейді Өлеңді жатқа
оқиды. Сұрақтарға жауап
береді. Ақпаратпен
танысады Жеке жұмыс
жасайды Мақал-мәтел мен жұмбақтарды
ажыратады. Мәтінді
оқиды. Жаңа сөздермен
танысады. Топпен жұмыс
жасайды. Кестені
толтырады. Үй тапсырмасын
алады Қосымша жұмыс
жасайды Мадақтау ҚБ: «Бәйге»
әдісі Дескриптор: «Наурыздағы тілек» өлеңін
жатқа оқиды-1б Дескриптор: Төрт түлік туралы білімдері
бар-1б Кереметсің! Тамаша
жауап!
Дескриптор: Мақал-мәтелдер мен жұмбақтарды
ажыратады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп
оқиды-1б Дескриптор: Жырды және мақал-мәтел мен
жұмбақты пайдаланып, қой туралы
айтады-1б Дескриптор: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















